۱۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵

کشف بزرگترین مار جهان در جنگل های بارانی آمازون+ فیلم

این کشف تنوع زیستی غنی را که هنوز در جنگل های بارانی آمازون کشف نشده است، نشان می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، کشف بزرگترین مار جهان در جنگل های آمازون جامعه علمی جهانی و علاقه مندان به حیات وحش را مجذوب خود کرده است. تلاش مشترک ۱۵ محقق از ۹ کشور مختلف منجر به کشف گونه جدیدی از آناکوندای سبز به نام Eunectes akayima شده است.
کشف این مار در حالی اتفاق افتاد که فقط در جنگل های آمازون می توان این گونه آناکوندا را پیدا کرد. فیلمی از مار در کنار پروفسور فریک جی ونک، رسانه ها را شگفت زده کرده است.

یک کشف پیشگامانه

این کشف اخیر و فیلم واقعی همراه آن وجود چنین مارهای آناکوندای سبز رنگ عظیم را تایید کرده است. علاوه بر این، تحقیقات اخیر نشان داده است که مار آناکوندای سبز، به ویژه آنهایی که در مناطق شمالی آمریکای جنوبی، از جمله ونزوئلا، سورینام، و گویان فرانسه یافت می شوند، متعلق به گونه ای متمایز هستند. دانشمندان پس از شناسایی یک واگرایی ژنتیکی قابل توجه ۵.۵ درصدی بین جمعیت شمالی و جنوبی، این گونه جدید را کشف کردند. این کشف تنوع زیستی غنی را که هنوز در جنگل های بارانی آمازون کشف نشده است، نشان می کند.

آناکوندای سبز شمالی

نام علمی گونه مارهای تازه کشف شده، Eunectes akayima، از زبان های بومی شمال آمریکای جنوبی گرفته شده است که به معنی “akayima” به معنای “مار بزرگ” است. این گونه با افرادی که طول آنها به هشت متر می رسد و وزن آنها به بیش از ۲۰۰ کیلوگرم می رسد مطابق با نام آن است. قطر بدن آن با لاستیک ماشین قابل مقایسه است و سر آن به گفته پروفسور Freek J. Vonk به اندازه سر انسان است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار