۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

وقتی برای بقا، کفتار به همنوعش هم رحم نمی کند!+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مبارزه برای بقا یک واقعیت روزمره در بیابان وسیع ساوانای آفریقاست. یکی از بارزترین نمونه‌های آن، دیدن کفتار، موجودی معروف به سرسختی و سازگاری است که یکی از همنوعانش را می خورد! این تصویر، به همان اندازه که ممکن است وحشتناک باشد، یادآور طبیعت نابخشودنی حیات وحش و انعطاف پذیری ساکنان آن است. به صحنه کفتار در ح...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مبارزه برای بقا یک واقعیت روزمره در بیابان وسیع ساوانای آفریقاست. یکی از بارزترین نمونه‌های آن، دیدن کفتار، موجودی معروف به سرسختی و سازگاری است که یکی از همنوعانش را می خورد! این تصویر، به همان اندازه که ممکن است وحشتناک باشد، یادآور طبیعت نابخشودنی حیات وحش و انعطاف پذیری ساکنان آن است. به صحنه کفتار در حال خوردن همنوعش خوش آمدید.

کفتار در حال خوردن همنوعش

کفتارها معمولاً موجوداتی هستند که اغلب به عنوان لاشخورهای ترسو در فرهنگ عامه به تصویر کشیده می شوند. با این حال، این حیوانات از عناوینی مانند دزدان ابله و فرصت طلبی که با آن شناخته می شوند، بسیار دور هستند. کفتارها شکارچیان ماهری هستند که ۹۵ درصد وعده های غذایی آنها را تشکیل می دهند. آنها همچنین فوق العاده انعطاف پذیر هستند و می توانند از صدمات شدیدی که برای بسیاری از گونه های دیگر کشنده است جان سالم به در ببرند.

شیر شاه: بازتابی از واقعیت

در شیر شاه دیزنی، صحنه ای وجود دارد که یکی از کفتارهای گرسنه شروع به جویدن پای خود می کند. در حالی که این یک صحنه کمدی در فیلم است، واقعیت خشن زندگی در طبیعت را منعکس می کند. تصویر یک کفتار واقعی که در حال خوردن همنوعش است یادآور شرایط وحشیانه این حیوانات و انعطاف پذیری باورنکردنی آنهاست.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار