11:45 - 1403/04/13

وعده یارانه یک میلیون تومانی سعید جلیلی

شنیده شد، قرار است وعده یارانه نقدی ۱ میلیون تومانی در مناظره‌های آتی از سوی برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شود.

وعده یارانه یک میلیون تومانی سعید جلیلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شنیده شد، قرار است وعده یارانه نقدی ۱ میلیون تومانی در مناظره‌های آتی از سوی برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شود.

در حالی اولین مناظره دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی-سیاسی امشب و مناظره دوم با موضوع اقتصادی فرداشب برگزار می شود که شنیده شد، قرار است وعده یارانه نقدی ۱ میلیون تومانی در این مناظره‌ها از سوی برخی نامزدها مطرح شود.

پرداخت یارانه نقدی اولین بار سال ۸۹ به مبلغ ۴۵۵۰۰ تومان با افزایش قیمت‌ حامل های انرژی به ویژه بنزین و گازوئیل کلید خورد و سال ۱۴۰۱ هم با اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش دلار رسمی به ۲۸۵۰۰ تومان بار دیگر مبلغ یارانه نقدی به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان برای هر نفر افزایش یافت.

لازمه اجرای وعده پرداخت یارانه نقدی ۱ میلیون تومانی یا افزایش یارانه نقدی به هر رقم دیگر ، افزایش مجدد قیمت حامل‌های انرژی به ویژه بنزین و گازوئیل یا حذف دلار ۲۸۵۰۰ تومانی و افزایش قیمت رسمی ارز به اعداد بالاتر هست.

در عین حال طی یکی  دو روز گذشته طرح افزایش قیمت بنزین در دولت بعد از سوی رئیس ستاد انتخاباتی برخی از این نامزدها حاشیه ساز شده بود.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط