خبر استخدامی 21 بهمن؛

وزیر آموزش و پرورش: برنامه جدیدی برای استخدام در آموزش و پرورش داریم/ جذب ۵۰ هزارنفر در دستورکار

وزیر آموزش و پرورش گفت: در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند که اگر شرایط مساعد باشد و بتوانیم امنیت آزمون را برگزار کنیم، قبل از سال جدید، آزمون استخدامی را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان آزمون استخدامی این وزارتخانه، اظهار کرد: پیشنهاد ما برگزاری آزمون استخدامی در اسفند امسال بود اما سازمان سنجش به دلیل برگزاری آزمون‌های متعدد، ثبت‌نام کنکور، و برگزاری کنکور دکتری، ظرفیت خالی نداشت.

او ادامه داد: سازمان سنجش مرکز معتبری برای برگزاری آزمون استخدامی است و بیم این را داریم که اگر بخش دیگری این آزمون را برگزار کند، بعدا مشکلاتی پیش آید.

افزایش ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش از رایزنی‌ها در زمینه برگزاری آزمون استخدامی با جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: احتمالا کار مشترک بین سازمان سنجش، جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش خواهیم داشت و اگر شرایط مساعد باشد و بتوانیم امنیت آزمون را برگزار کنیم، قبل از سال جدید، آزمون استخدامی را برگزار می‌کنیم. در هر حال به‌زودی در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

نوری در خصوص تعداد افرادی که در آزمون استخدامی پذیرفته می‌شوند، گفت: مجوز جذب ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر را گرفتیم و پیگیری کردیم تا مجوز جذب ۱۵ هزار نفر دیگر را نیز بگیریم و در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

گفتنی است، سعید عسگری سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش چندی پیش درباره پیگیری‌های این وزارتخانه برای تأمین نیروی انسانی، اظهار کرد: مجوز استخدام ۳۴ هزار و ۷۳۱ نفر در آموزش و پرورش اخذ شده است.

بلاتکلیفی معلمان غیردولتی برای استخدام

همچنین پیش‌تر، سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی درباره موضع این سازمان برای تعیین تکلیف استخدام معلمان غیردولتی اظهار کرده که معلمان غیردولتی معلمان توانمندی هستند و فعالیت آنها در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مدارس غیردولتی نشان داده است که عملکرد قابل قبولی دارند.

او ادامه داده در مورد تعداد نیاز و وضعیت استخدام معلمان هم باید مرکز برنامه‌ریزی آموزش و پرورش، سازمان اداری استخدامی و مجلس به توافق برسند و در این مورد سازمان دخل و تصرفی ندارد.

این در حالیست که نمایندگان مجلس از فعالیت حدود ۲۰۰ هزار نیروی غیررسمی در آموزش‌ و‌ پرورش خبر می‌دهند که برای ساماندهی و استخدام آنها طرح تعیین تکلیف استخدام نیروهای آموزش‌ و‌ پرورش تهیه شده و هم‌ اکنون در کمیسیون آموزش و تحقیقات در حال بررسی است.

انتهای پیام/*