۰۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰

رژیم لاغری

ورزش و لاغری/آیا چهرتان بیشتر از سنی که دارید را نشان میدهد؟

ورزش نمی تواند سال ها را پاک کند، اما مطمئناً می تواند به جلوگیری از اثرات پیری کمک کند. در واقع تناسب اندام یکی از بهترین کارهااست  

تناسب اندام و ورزش/تمرینات اولیه درخانه که می توانید همین الان انجام دهید!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،ورزش نمی تواند سال ها را پاک کند، اما مطمئناً می تواند به جلوگیری از اثرات پیری کمک کند. در واقع تناسب اندام یکی از بهترین کارهااست. برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

ورزش و لاغری

ورزش نمی تواند سال ها را پاک کند، اما مطمئناً می تواند به جلوگیری از اثرات پیری کمک کند. در واقع تناسب اندام یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت جسمی و روانی خود انجام دهید.

اسکات چیتام، دکترای DPT، استاد حرکت شناسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دومینگوئز هیلز، می گوید: «تناسب بدنی به کاهش خطر بیماری های مزمن و کاهش فشار خون کمک می کند و می تواند علائم اضطراب و افسردگی را در برخی افراد کاهش دهد.

اگرچه تناسب اندام تعداد شمع های روی کیک تولد شما را تغییر نمی دهد، اما می تواند شما را از نظر عملکردی سال ها جوان تر کند. دکتر میشل اولسون، استاد بالینی ارشد علوم ورزشی در کالج هانتینگدون در مونتگومری، می گوید: «اگر تناسب اندام دارید، می توانید تلاش کنید تا سلامت فردی ۱۰ تا ۱۵ سال جوانتر را داشته باشید.

ورزش و لاغری/آیا چهرتان بیشتر از سنی که دارید را نشان میدهد؟

ورزش و لاغری/آیا چهرتان بیشتر از سنی که دارید را نشان میدهد؟

اما «مناسب» دقیقاً به چه معناست؟

به نظر می رسد، این یک اصطلاح گسترده با چندین معانی است – و نیازی به شبیه شدن به یک المپیکی ندارد.چیتام می‌گوید: به طور کلی، «به این معناست که بتوانیم قدرت عضلانی، استقامت، قدرت، تحرک مفاصل و انعطاف‌پذیری کلی را برای انجام وظایف یا فعالیت‌های بدنی بدون خستگی مفرط یا تلاش زیاد داشته باشیم».پس چگونه به آنجا میرسی؟ و از چه معیارهایی می توانید برای تعیین تناسب اندام استفاده کنید؟ کارشناسان در زیر به این سوالات پاسخ می دهند.

آنچه برای تناسب اندام لازم است

امکان پذیرتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید.آخرین دستورالعمل های فعالیت بدنی دولت ایالات متحده برای آمریکایی ها همه چیز را مشخص می کند.چیتام می‌گوید: «این دستورالعمل‌ها یک الگوی تمرینی کلی برای اکثر افراد ارائه می‌دهند، و همه باید تلاش کنند تا توصیه‌های آنها را برآورده کنند یا از آنها فراتر بروند.

حداقل ۱۵۰ دقیقه تا ۳۰۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط (مانند پیاده روی تند یا بالا رفتن از حیاط) یا ۷۵ دقیقه تا ۱۵۰ دقیقه ورزش شدید (مانند دویدن یاشرکت در یک کلاس تناسب اندام سخت) در هفته.فعالیت های تقویت عضله برای تمام گروه های عضلانی اصلی دو یا چند روز در هفته.در طول روز کمتر بنشینید و بیشتر حرکت کنید.انجام این کار خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات سلامتی را کاهش می‌دهد – و اگر اقدامی انجام ندهید، اقداماتی را که سال‌ها انجام می‌دهند، عقب می‌اندازد

والت تامپسون، دکترا، رئیس سابق دانشگاه می گوید: با افزایش سن طبیعی، توده عضلانی و تراکم استخوان شما کاهش می یابد، و اگر بیش از فعالیت های روزمره زندگی بر قلب و ریه ها فشار وارد نکنید، تناسب اندام قلبی- تنفسی شما آسیب خواهد دید. کالج آمریکایی طب ورزشی.

چیتام می گوید که شما در واقع حدود ۳ تا ۵ درصد از عضلات خود را در هر دهه پس از ۳۰ سالگی از دست می دهید. انعطاف پذیری و تحرک نیز با افزایش سن کاهش می یابد. و اگرچه در سنین ۱۷ تا ۳۰ سالگی به اوج توده استخوانی می‌رسید، پس از ۵۰ سالگی به سرعت آن را از دست می‌دهید به همین دلیل است که سن بالا به شما اجازه نمی دهد دستورالعمل های فعالیت بدنی را رعایت کنید. در واقع، دستورالعمل ها توصیه می کنند که افراد ۶۵ ساله و بالاتر نیز تمرینات تعادلی را انجام دهند.

روی معیارهای سنی تناسب اندام وسواس نداشته باشید

اولسون می‌گوید پیروی از دستورالعمل‌های رسمی یکی از راه‌های اطمینان از تناسب اندام شما و حتی جلوگیری از دردها و دردهایی است که اغلب از زندگی روزمره ناشی می‌شوند.می توانید تست های تناسب اندام را که توسط یک مربی شخصی واجد شرایط انجام می شود انجام دهید. همچنین ممکن است گزینه‌هایی در خانه پیدا کنید، مانند تست نشستن، تست فشار، تست نشستن و رسیدن و دویدن ۱.۵ مایلی. مقالات آنلاینی وجود دارد که می گوید هنجارهای مربوط به سن برای این تمرینات برای مردان و زنان چیست. با این حال، هنجارها نحوه عملکرد مردان و زنان دیگر را در این وظایف مقایسه می کنند – آنها معیاری نیستند که شما باید رعایت کنید.

در پایان به یاد داشته باشید که هر حرکتی بهتر از عدم حرکت است و حرکت بیشتر باید هدف نهایی شما باشد.

تامپسون می‌گوید: «شما یک روز تصمیم نخواهید گرفت که فقط از نظر بدنی آماده باشید، به خصوص به این دلیل که هنوز همه دلایلی را که در گذشته برای عدم تحرک استفاده می‌کردید، دارید. در عوض، به فعالیت‌هایی که دوست دارید انجام دهید فکر کنید و هر روز آرزوی انجام آن‌ها را دارید.»

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط