۱۶:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲

وام فرزندآوری ۱۴۰۳ | از نحوه دریافت وام فرزندآوری تا پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری + سایت ثبت نام فرزند آوری ve.cbi.ir

برای ثبت نام و دریافت وام فرزند آوری می‌بایست در سایت وام فرزند آوری ve.cbi.ir ثبت نام و پیگیری کنید اما قبل از هر کاری این گزارش از اندیشه معاصر را مطالعه کنید و کافیست تنها برای شروع ثبت نام در سایت وام فرزندآوری ve.cbi.ir اطلاعات پد...

وام فرزندآوری ۱۴۰۳ | از نحوه دریافت وام فرزندآوری تا پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری + سایت ثبت نام فرزند آوری ve.cbi.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزندآوری این روزها متقاضیان پر و پا قرصی دارد که بدون شک از همه شرایط دریافت تا پیگیری وام فرزندآوری اطلاعات چندانی ندارند و باید قبل از اقدام به ثبت نام برای وام فرزندآوری این مطلب از اندیشه معاصر را تا انتها بخوانند. پیشتر هم بیان کرده بودیم که وام فرزندآوری، جزو تسهیلات قرض‌الحسنه شبکه بانکی کشور دسته‌بندی می‌شود، یعنی سودی ندارد و بازپرداخت اقساط فقط شامل کارمزد چهار درصدی می‌شود که  این مورد را در ادامه گزارش مفصل بررسی می‌کنیم و نحوه پیگیری وام فرزند آوری را آموزش خواهیم داد تا از طریق سایت ثبت نام فرزندآوری بتوانید برای دریافت وام اقدام کنید البته باید بدانید که وام فرزندآوری ۱۴۰۳ آخرین مراحل اداری را طی می‌کند و احتمالا طبق اعدادوارقام اعلامی در لایحه بودجه ۱۰ تا ۵۰ میلیون بیشتر از پارسال به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

وام فرزندآوری

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ باوجود رشد ۲۵ تا ۳۳ درصدی نسبت به دوره گذشته، متناسب با نرخ تورم بالا نرفته و از طرف دیگر طبق اعلام بانک مرکزی حدود ۳۵ درصد متقاضیان در ۱۰ ماه ابتدایی امسال هنوز موفق به دریافت تسهیلات نشدند. وام فرزندآوری باوجود همه موانعی که در مسیر پرداخت آن قرار دارد، ذاتا یکجور تسهیلات قرض‌الحسنه است. به جز کارمزد چهاردرصدی، سودی از متقاضی دریافت نمی‌شود و متقاضی شش ماه بعد از دریافت وام می‌تواند سراغ بازپرداخت اقساط برود. تسهیل شرایط دریافت وام نسبت به دوره‌های قبلی، اتفاق مهم بعدی است و برخلاف سال‌های گذشته متقاضی برای ثبت‌نام و گرفتن تسهیلات احتیاجی به ارائه کارت پایان خدمت ندارد.

وام فرزندآوری و افزایش مبلغ ۲۵ تا ۳۳ درصدی

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ براساس جزییات لایحه بودجه که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعیین شده، نسبت به امسال ۲۵ تا ۳۳ درصد افزایش پیدا می‌کند.

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ به‌ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و برای فرزند پنجم به بعد ۲۰۰ میلیون درنظر گرفته شده است.

وام فرزندآوری به‌این ترتیب به‌ازای فرزند اول، دوم، سوم و پنجم ۳۳ درصد و در ازای فرزند چهارم ۲۵ درصد نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده که البته این ارقام نسبت به نرخ فعلی تورم عمومی تا حدودی فاصله دارد. فراموش نکنیم که از هشت ماه قبل با تورم تقریبا ۴۰ درصدی سروکار داریم و حالا قرار است مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ نسبت به دوره قبلی بین ۲۵ تا ۳۳ درصد ارتقا پیدا کند.

وام فرزندآوری و تسهیل شرایط دریافت‌

شرایط دریافت وام فرزندآوری تا امسال به‌شکلی بود که متقاضیان این تسهیلات باید موقع ثبت‌نام کارت پایان خدمت ارائه می‌کردند. از ابتدای سال بحث حذف شرط ارائه کارت پایان خدمت به‌عنوان یکی از موارد تسهیل‌کننده در راستای پرداخت وام اجرا شد. با این حال وام فرزندآوری یکجور تسهیلات قرض‌الحسنه است و بادرنظرگرفتن شرط‌وشروطی پرداخت می‌شود.

شرایط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ مثل ادوار قبلی به‌شکلی است که به هر فرزند متولد شده فقط یکبار تسهیلات تعلق می‌گیرد. البته اگر در حین بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری، متقاضی صاحب فرزند دیگری شود، می‌تواند بازهم برای دریافت تسیهلات آن‌هم با مبلغ بیشتر اقدام کند و به‌ازای تولد فرزندان دو قلو و بیشتر هم، به‌ازای هر فرزند یک وام تعلق می‌گیرد.

وام فرزندآوری ۱۴۰۳ البته شامل متقاضیانی می‌شود که تاریخ تولد فرزندشان به بعد از ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ مربوط باشد. از همه مهم‌تر اینکه وام فرزندآوری اساسا برای جمعیت هدفی طراحی شده که نرخ باروری استان محل سکونت متقاضی بالاتر از ۲.۵ نباشد. بااینکه آمار جدید و دقیقی از نرخ باروری استان‌های مختلف وجود ندارد، اما می‌دانیم در سال ۹۹ نرخ باروری در یکسری از استان‌ها مثل سیستان‌وبلوچستان بالاتر از ۲.۵ بوده و ممکن است وام فرزندآوری ۱۴۰۳ به این متقاضیان تعلق نگیرد. فراموش نکنیم که این نرخ براساس آخرین آمار‌های غیررسمی در کل کشور کمتر از ۱.۷ به‌ثبت رسیده و عمده متقاضیان می‌توانند به تسهیلات دسترسی داشته باشند.

وام فرزندآوری و حضور ۳۵ درصد متقاضیان در صف دریافت

وام فرزندآوری در ۱۰ ماه ابتدایی امسال به ۶۲۱ هزار و ۱۲۴ نفر تعلق گرفته است. با این حال داده‌های خود بانک مرکزی نشان می‌دهد در این مدت دقیقا ۹۶۹ هزار و ۷۱ نفر از طریق بانک‌های مختلف کشور برای دریافت تسهیلات اقدام کردند.

وام فرزندآوری به‌این ترتیب هنوز شامل ۳۴۷ هزار و ۹۴۷ نفر نشده و اصطلاحا ۳۵ درصد متقاضیان وام فرزندآوری در صف دریافت حضور دارند.

وام فرزندآوری به‌عنوان مثال در بانکی مثل بانک ملت به ۱۲۱ هزار و ۹۶۴ نفر پرداخت شده، اما هنوز ۵۷ هزار و ۶۹۹ نفر یعنی ۳۰ درصد از کل متقاضیان چشم‌انتظار خبر بانک هستند.

وام فرزندآوری در سال جاری از محل اعتبارات ۲۷ بانک و موسسه اعتباری مختلف پرداخت شده که تقریبا همین وضعیت در بقیه بانک‌ها وجود دارد. از طرف دیگر سهم وام فرزندآوری نسبت کل تسهیلاتی که بانک‌ها به متقاضیان پرداخت کردند، حدود هفت‌دهم درصد را شامل می‌شود که این عدد تقریبا معادل یک‌چهارم حجم وام‌های پرداختی تحت‌عنوان وام ازدواج است.

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری به شکلی است؟

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ احتمالا طبق روند سال‌های گذشته خواهد بود و متناسب با حجم مبلغ دریافتی محاسبه می‌شود.

وام فرزندآوری به‌عنوان مثال برای متقاضی که تسهیلات را برای فرزند اول دریافت می‌کند، ۴۰ میلیون تومان است و مدت بازپرداخت اقساط ۳۶ ماه تعیین شده است. با این اوصاف متقاضی که از تسهیلات ۴۰ میلیونی فرزند اول استفاده می‌کند باید ماهی یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان به‌عنوان اقساط به بانک برگرداند.

وام فرزندآوری برای متقاضی که از تسهیلات ۸۰ میلیونی و مهلت بازپرداخت ۴۸ ماهه (چهارساله) استفاده می‌کند، به ماهی یک میلیون و ۸۱۸ هزار تومان تبدیل می‌شود.

وام فرزندآوری برای متقاضی تسهیلات ۱۲۰ میلیونی و مهلت بازپرداخت ۶۰ ماهه (پنج‌ساله)، ماهی دو میلیون و ۱۸۱ هزار تومان است.

وام فرزندآوری برای متقاضی تسهیلات ۱۵۰ میلیونی (فرزند چهارم)، ۱۵۰ میلیون تومان و مهلت بازپرداخت آن ۷۲ ماه است. با این اوصاف اقساط این تسهیلات شامل ماهی دو میلیون و ۲۷۲ هزار تومان می‌شود.

وام فرزندآوری فرزند پنجم به بعد هم ۲۰۰ میلیون است و مهلت بازپرداخت اقساط ۸۴ ماه (هفت سال) خواهد بود. یعنی رقم اقساط ماهانه در این حالت دو میلیون و ۵۹۷ هزار تومان محاسبه می‌شود. فراموش نکنید در حدفصل بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ماه‌های ابتدایی هر سال، ماه‌های استثنایی محسوب می‌شوند و رقم بازدپرداخت اقساط نسبت به ماه‌های عادی بیشتر است.

نحوه دریافت وام فرزندآوری

وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ با تغییراتی همراه بوده است که از جمله آن می‌توان به افزایش مبلغ وام و حذف کارت پایان خدمت برای دریافت وام فرزندآوری اشاره کرد، بر همین اساس افراد می‌توانند برای ثبت‌نام به وبگاه ve.cbi.ir مراجعه کنند.

 

پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری

پیگیری وام فرزند آوری، نیاز به کد رهگیری اخذ شده در زمان ثبت نام، شماره ملی سرپرست و شماره ملی فرزند دارد و نحوه استعلام با کد رهگیری و شماره ملی این وام، با جستجوی آدرس ve.cbi.ir، انتخاب گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، انتخاب گزینه مشاهده وضعیت و وارد کردن کد رهگیری، شماره ملی سرپرست و شماره ملی فرزند، می باشد.نحوه استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری و مشاهده وضعیت این وام با شماره ملی، مورد بررسی قرار گرفته و در خصوص چیستی شماره پیگیری وام فرزند آوری و نحوه دسترسی به آن در صورت فراموشی، توضیح داده شده است.

ثبت نام وام فرزندآوری

نحوه دریافت وام فرزندآوری

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

در ابتدا، متقاضی استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری، باید آدرس ve.cbi.ir را که مربوط به سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند می باشد، در مرورگر خود جستجو نماید و پس از ورود به صفحه سایت، گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند را انتخاب کند.

در این مرحله، متقاضی استعلام وضعیت وام فرزند آوری، باید گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند.پس از انتخاب گزینه مذکور، فرد باید، اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مربوطه وارد کند؛ این اطلاعات، شامل شماره ملی سرپرست و فرزند و کد رهگیری وام فرزند آوری که زمان ثبت نام به متقاضی داده شده می باشد. پس از درج اطلاعات لازم و وارد کردن حاصل جمع عبارت امنیتی در کادر مربوطه، فرد باید، بر روی گزینه مشاهده وضعیت، کلیک کند.

پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی

یکی از راه های استعلام و مشاهده وضعیت وام فرزند آوری، پیگیری این نوع از انواع وام بانکی، با شماره ملی​ می باشد و همین امر، سبب طرح این پرسش می گردد که پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی چگونه است؟ لذا، در این تیتر از اندیشه معاصر، استعلام و مشاهده وضعیت وام فرزند آوری با شماره ملی، توضیح داده خواهد شد.

قبل از توضیح پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی، لازم به توضیح است که برای انجام این امر، هم به کد ملی فرزند و هم به کد ملی سرپرست، نیاز بوده و صرف داشتن شماره ملی سرپرست و فرزند، برای مشاهده وضعیت وام فرزند آوری با کد ملی، کافی نیست و متقاضی پیگیری، به کد رهگیری یا همان شماره رهگیری ای که در زمان ثبت درخواست وام، به او داده شده است، نیاز دارد.

با در دست داشتن موارد فوق الذکر، یعنی شماره ملی سرپرست، کد ملی فرزند و کد رهگیری وام فرزند آوری، متقاضی می تواند، همانند آنچه در تیتر قبلی، توضیح و راهنمای تصویری آن، ارائه گردید، آدرس سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند ve.cbi.ir را جستجو و بر روی گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، کلیک کند؛

سپس، گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب و پس از وارد کردن شماره ملی سرپرست، شماره ملی فرزند و درج حاصل عبارت امنیتی در کادر های مربوطه، بر روی گزینه مشاهده وضعیت، کلیک نماید.

پیگیری وام فرزند آوری، نیاز به کد رهگیری اخذ شده در زمان ثبت نام، شماره ملی سرپرست و شماره ملی فرزند دارد و نحوه استعلام با کد رهگیری و شماره ملی این وام، با جستجوی آدرس ve.cbi.ir، انتخاب گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، انتخاب گزینه مشاهده وضعیت و وارد کردن کد رهگیری، شماره ملی سرپرست و شماره ملی فرزند، می باشد.نحوه استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری و مشاهده وضعیت این وام با شماره ملی، مورد بررسی قرار گرفته و در خصوص چیستی شماره پیگیری وام فرزند آوری و نحوه دسترسی به آن در صورت فراموشی، توضیح داده شده است.

سایت ثبت نام فرزند آوری ۱۴۰۳

سامانه ثبت نام وام فرزندآوری ve.cbi.ir

سامانه ثبت نام وام فرزندآوری به نام سایت فرزند آوری، سایت ثبت نام وام بچه اول و دوم و سامانه ثبت نام وام نوزادان هم در گفتگوهای عادی مردم، شناخته می‌شود. آدرس اینترنتی این سایت، ve.cbi.ir است که برای ثبت نام تسهیلات فرزند اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم می‌توانید به آن مراجعه کنید.

بعد از تکمیل ثبت نام وام در این سامانه، می‌توانید به بخش مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری و کد ملی مراجعه کنید تا آخرین وضعیت درخواست تسهیلات خود را ببینید.
داشتن شرایط اقتصادی مناسب و فراهم کردن مایحتاج زندگی آن‌ها در طول زندگی، یکی از دلایل مهم اعطای وام فرزند آوری در بخشنامه بانک مرکزی است.

سایت ثبت نام وام فرزند آوری، سامانه‌ای است که اولین بار، دولت برای تامین هزینه‌های تولد فرزندان به خانواده‌ها معرفی کرد. البته که مدتی قبل‌تر، مردم می‌توانستند تسهیلات ازدواج را با مراجعه اینترنتی به این سامانه دریافت کنند و هم اکنون، این دو نوع وام را می‌توانید دریافت کنید. (دولت در راستای اعطای وام فرزند آوری موظف است تا اجرای صحیح این طرح را به بانک مرکزی بانک‌های عامل بسپارد. بانک مرکزی هم تسهیلات لازم را به واسطه‌ی سپرده‌های قرض الحسنه قرض الحسنه جاری تامین خواهد کرد.)
در راستای طرح وام فرزند، بانک‌های عامل می‌بایست متقاضیان را اعتبارسنجی کنند. بعد از مراحل تکمیلی مانند دریافت سفته و یا یک ضامن معتبر، بانک‌های عامل باید آن تسهیلات را به افراد واجد شرایط پرداخت کنند.

ایا سایت وام فرزندآوری باز است؟

بله به طور کلی، سامانه ثبت نام وام فرزنداوری به نشانی ve.cbi.ir از سوی دولت اعلام شده تا افراد به واسطه آن بتوانند فرم ثبت نام وام فرزند و ازدواج را تکمیل کنند. در مرحله بعد، این افراد می‌بایست منتظر مشخص شدن بانک عامل و مراجعه به آن باشند تا ادامه مراحل تکمیلی را طی کنند.

فرم ثبت نام وام فرزند آوری چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، برای ثبت نام وام فرزند می‌بایست به صورت اینترنتی وارد سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری شوید و فرم مربوطه را پر کنید. در این فرم می‌بایست اطلاعات هویتی و محل سکونت پدر نوزاد را وارد کنید. سپس، اطلاعات هویتی نوزاد را هم بنویسید تا به مرحله بعد وارد شوید.

راهنمای ثبت نام وام فرزند آوری در سایت ve.cbi.ir، شرایط افراد متقاضی و نحوه پیگیری آن در بخش زیر آمده است:

نحوه ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

اگر جزو افرادی هستید که شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ را دارید، از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir می‌توانید شروع به ثبت درخواست خود کنید.

لازم است بدانید که پس از ثبت نام در سایت وام فرزند به آدرس ve.cbi.ir، تمامی اطلاعات و شرایط شما از سوی اداره‌های دولتی احراز می‌شوند تا بتوانید تسهیلات مورد نیازتان را دریافت کنید. اگر با مراحل ثبت نام وام فرزند آوری آشنا نیستید یا مشکلی در طی ثبت درخواست خود دارید، بخش زیر را مطالعه کنید:

۱– ورود به سایت وام فرزند آوری

برای ثبت نام وام فرزند آوری، وارد سایت ثبت نام فرزندآوری ve.cbi.ir شوید. (برای دسترسی راحت‌تر از دکمه‌ی زیر استفاده کنید.) بعد از ورود، فرم ثبت نام وام فرزند آوری را می‌بینید و می‌بایست اطلاعات مربوط به پدر و نوزاد را وارد کنید.

۲– نحوه تکمیل فرم درخواست وام فرزندآوری

براساس تصویر این صفحه که در بخش بالا درج شده، اطلاعات هویتی و محل سکونت پدر فرزند را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر هستند:

شماره ملی پدر
تاریخ تولد پدر
استان محل تولد پدر
شهرستان محل تولد پدر

(اگر والدین از یکدیگر جدا شده‌اند و حضانت فرزند با مادر است، تیک آن را بزنید.)

اطلاعاتی که می‌بایست برای نوزاد بنویسید، موارد زیر هستند:

استان محل سکونت
شماره ملی فرزند
تاریخ تولد فرزند
استان محل تولد فرزند
شهرستان محل تولد فرزند

سپس، انتخاب کنید که تسهیلات فرزندآوری را برای کدام فرزند خود می‌خواهید و گزینه من ربات نیستم را بزنید تا به کد رهگیری دریافت کنید.
۳– دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی

بعد از تکمیل اطلاعات در فرم، روی گزینه “ادامه” کلیک کنید تا کد رهگیری ده رقمی را دریافت کنید. (این شماره رهگیری را ذخیره کنید تا بعدا با ورود به سایت بتوانید آخرین وضعیت ثبت نام خود را پیگیری کنید.)

cbi.ir وام فرزند سوم – ثبت نام وام فرزند سوم

مراحل و نحوه ثبت نام وام فرزند سوم همانند مراحلی است که در بخش بالا به آن اشاره شد. (برای تکمیل ثبت نام وام فرزند سوم لازم است اطلاعات هویتی مانند شماره ملی، تاریخ تولد، استان و یا شهرستان محل تولد همین نوزاد را وارد کنید.)

آن چیزی که بعد از تکمیل ثبت نام و دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی اهمیت دارد، پیگیری وام فرزندآوری است که در بخش زیر به جزئیات آن اشاره کردیم.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط