۲۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱

اقتصادی

وام سربازی | مبلغ، شرایط و مدارک موردنیاز وام سربازی

اطلاعاتی درباره وام سربازی را میتوانید در اندیشه معاصر دنبال کنید

وام سربازی |  مبلغ، شرایط و مدارک موردنیاز وام سربازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام سربازی به چه کسانی تعلق میگیرد ؟ وام سربازی یک دلگرمی به جوانان است چرا که آنها دو سال به دور از خانواده هستند و این تسهیلات حال دلشان را نوعی خوش میکند. وب‌سایت رسمی برای ثبت‌نام وام سربازی سال ۱۴۰۳، سامانه سرباز ماهر به آدرس smaher.ir است برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

آغاز ثبت‌نام از متقاضیان وام سربازی ماهر در چند روز آتی

با اشاره به فرآیند ثبت نام سربازان ماهر برای بهره‌مندی از مشوق‌های حین خدمت سربازی گفت:‌ این ثبت‌نام برای آن‌دسته از سربازان ماهری است که قبل از اعزام به خدمات سربازی مهارت‌هایی را فرا گرفته و گواهی‌های مربوط به آن را نیز دریافت کرده باشند. این دسته مشمولان می‌توانند با مراجعه به سامانه، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. اما همانطور که قبلا هم اعلام شده بود، این مشوق‌ها برای مشمولان اعزامی تیر و پس از آن است و مشمولان اعزامی خرداد یا سربازان در حین خدمت امکان بهره‌مندی از آن را ندارند.

وی با بیان اینکه از همین هفته ثبت نام برای دریافت مشوق سربازان ماهر آغاز می‌شود، درباره اینکه افراد دارای شرایط چگونه می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند، نیز گفت:‌ این افراد باید به سامانه سخای پلیس مراجعه کنند. در آنجا اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند. مرحله اول وارد کردن کدملی است. پس از آن اطلاعات فرد مشمول برایش قابل مشاهده است. پس از آن افراد متقاضی باید امتیاز خود را مشاهده کنند، چرا که تسهیلات تشویقی بر اساس امتیاز به افراد داده خواهد شد. در اینجا اگر فرد دارای معافیت موقت مانند معافیت تحصیلی باشد، می‌تواند هنگام اعزام از امتیاز خود مطلع شود و اگر معافیت تحصیلی نداشته باشد، پس از اعزام از امتیازش باخبر خواهد شد. همچنین پس از ثبت‌نام افراد در سامانه، نسبت به صحت‌سنجی یا اعتبار سنجی اطلاعات مهارتی آنان اقدام می‌شود.

وام سربازی

وام سربازی

نحوه ثبت نام وام سربازی ۱۴۰۳

برای دریافت انواع وام سربازی، متقاضیان باید ابتدا در وبسایت سرباز ماهر به نشانی smaher.ir ثبت‌نام کنند. این وبسایت راهنمایی‌های لازم برای دریافت وام‌های خوداشتغالی و کارآفرینی را ارائه می‌دهد. در زیر مراحل مورد نیاز برای ثبت‌نام و درخواست وام توضیح داده شده است:

ورود به وبسایت: با وارد کردن آدرسir در مرورگر، به صفحه اصلی وبسایت وارد شوید.
ایجاد حساب کاربری: اگر برای اولین بار به وبسایت مراجعه می‌کنید، باید با کلیک بر روی دکمه «ثبت نام» در پایین صفحه بزنید تا فرآیند ایجاد حساب کاربری را آغاز کنید. اگر قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، می‌توانید با انتخاب گزینه «ورود»، وارد حساب کاربری خود شوید.
تکمیل فرم ثبت‌نام: پس از کلیک بر روی دکمه «ثبت نام»، فرم الکترونیکی ظاهر می‌شود که باید تمامی بخش‌های آن را با دقت پر کنید.
تأیید شماره تلفن: با وارد کردن شماره تلفن همراه و اطلاعات تماس، یک کد تأیید به تلفن شما ارسال می‌شود که باید آن را در صفحه مربوطه وارد نمایید.
بارگذاری مدارک: در مراحل بعد، امکان وارد کردن اطلاعات دوره‌های آموزشی و بارگذاری گواهینامه‌های مرتبط فراهم می‌شود.
ارسال درخواست وام: درخواست‌ها برای بررسی به سازمان وظیفه عمومی استان‌ها ارسال می‌شوند و کارگروه اشتغال تصمیم‌گیری خواهد کرد.
اطلاع‌رسانی و دریافت وام: در صورت تأیید درخواست، متقاضی از طریق پیامک مطلع می‌شود و می‌تواند برای دریافت وام به بانک مراجعه کند. بررسی‌ها با دقت و حساسیت انجام می‌پذیرد./لندو

وام سرباز ماهر چیست

پسرانی که سال تحصیلی دبیرستان خود را به اتمام رسانده اند و سن آنها ۱۸ سال تمام می باشد، می بایست خود را برای دو سال دوره ضرورت یا همان خدمت سربازی آماده کنند. این افراد در صورتی می توانند رفتن به دوره سربازی را به تعویق بیندازند که تحت شرایط خاصی قرار گیرند.

هدف از خدمت سربازی برای ایشان، آماده سازی آنها برای دفاع از مرزهای کشور و امنیت و حفاظت از جان مردم سرزمین می باشد. با این وجود، برخی از مشمولان، این دوران را به عنوان هدر رفتن زمان جوانی و نیروی کافی برای داشتن شغل و کسب و کار جدید می دانند.

در این راستا، برای هدفمندی دوره خدمت سربازی، سازمان نظام وظیفه عمومی کشور، برنامه هایی را برای مشمولان خدمت سربازی در نظر گرفته که تحت عنوان “سرباز ماهر” شناخته می شود. در این برنامه، سربازان دوره های توانمند سازی برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره خدمت را می گذرانند.

حال، به منظور رفاه حال و بهبود وضعیت سربازارن، دولت اقدام به اعطای وامی به ایشان کرده است که این آن را ” وام سرباز ماهر” نام دارد که تعداد زیادی از افراد این سوال برایشان به وجود می آید که وام سرباز ماهر چیست و افراد با چه شرایطی می توانند برای دریافت این وام اقدام کنند. وام سرباز ماهر هر ساله از سوی دولت به سربازان خلاق و ماهر تحت شرایط خاصی داده می شود تا بتوانند زیرسازی های لازم برای ایجاد شغل و راه اندازی کسب و کار خود را به انجام برسانند.

وام سرباز ماهر در سال هزار و چهارصد، به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۶۰ ماهه و پرداخت ماهی دو میلیون تومان به عنوان قسط به سربازان داده می شد که اعطای این وام در سال گذشته با کمی تغییر مواجه شد و در قالب قرض الحسنه پرداخت گردید. علاوه بر این، مبلغ وام اشتغال زایی سربازی سال گذشته و سال جاری، به ۱۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۲ الی ۴ درصد و بازپرداخت ۷ ساله تغییر پیدا کرد.

شرایط دریافت وام سربازی با کارت پایان خدمت

اعطای وام به سربازانی که خدمت نظام وظیفه خود را به پایان رسانده‌اند، یکی از خدمات مالی است که توسط بانک‌های مختلف ارائه می‌شود. در سال ۱۴۰۳، سربازانی که دارای کارت پایان خدمت هستند، می‌توانند برای دریافت وام‌های متنوع بانکی اقدام کنند. این وام‌ها به منظور حمایت مالی از سربازانی که به تازگی خدمت خود را به اتمام رسانده‌اند، در نظر گرفته شده‌اند.

بانک‌هایی نظیر بانک ملت با همکاری قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی نیروهای مسلح، این وام‌ها را به سربازان واجد شرایط ارائه می‌دهند. در سال ۱۴۰۰ میزان وام اعطایی ۱۰۰ میلیون تومان بود که با شرایط بازپرداخت پنج ساله و نرخ سود ۱۸ درصدی عرضه می‌شد. سربازانی که در سال‌های ۹۷ تا اوایل ۱۴۰۰ کارت پایان خدمت خود را دریافت کرده بودند، می‌توانستند برای دریافت این وام اقدام نمایند.

در سال گذشته نیز این فرصت همچنان برای سربازانی که کارت پایان خدمت خود را از سال ۹۷ تا ۱۴۰۲ دریافت کرده بودند، فراهم بود. توجه داشته باشید که وام سربازی با کارت پایان خدمت صرفا به سربازانی که دارای مهارت‌های خاص هستند و ترخیص شده‌اند، تعلق می‌گیرد. متقاضیان باید تاییدیه‌ای از کارگروه مهارت و اشتغال نیروهای مسلح دریافت کنند که تحت نظارت معاونت‌های استانداری‌های مختلف قرار دارد و پس از آن برای دریافت وام به بانک معرفی می‌شوند/لندو

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

مطالب مرتبط