۱۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

هواشناسی ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ / رگبار باران و رعد و برق ایران را فرا می‌گیرد

سازمان هواشناسی اعلام‌کرد که از امروز (دوشنبه، ۲۰ فروردین‌ماه) تا پایان هفته، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت اغلب مناطق کشور را فرا می‌گیرد.

پیش بینی هوا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به گزارش سازمان هواشناسی، امروز (دوشنبه) در مناطقی از غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور، رگبار باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد.

امروز همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور، وزش باد و احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود و سه‌شنبه این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.

چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود. شدت بارش چهارشنبه در استان‌های لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

پنجشنبه در شمال غرب، مناطقی از غرب دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر، بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی، رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

پنجشنبه به‌ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر در غالب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

شایان ذکر است روز چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به‌جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق، بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

آسمان امروز تهران نیمه ابری، گاهی ابری است و افزایش باد و بارش پراکنده برای آن پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه دمای امروز پایتخت به ۲۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و کمینه دمای آن ۱۵ درجه خواهد بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط