۱۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۵

نحوه تعیین «عیدی کارمندان نیروهای مسلح» برای سال ۱۴۰۳ | دانلود فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح بهمن ماه ۱۴۰۲

عیدی بازنشستگان نیروهای مسلح و دانلود فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح بهمن ماه  ۱۴۰۲ را در ادامه شرح داده ایم.

نحوه تعیین «عیدی کارمندان نیروهای مسلح» برای سال ۱۴۰۳ | دانلود فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح بهمن ماه ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،  نحوه تعیین «عیدی کارمندان نیروهای مسلح» برای سال ۱۴۰۳ و دانلود فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح بهمن ماه  ۱۴۰۲ را در ادامه شرح داده ایم.

نحوه تعیین «عیدی کارمندان نیروهای مسلح» برای سال ۱۴۰۳

میزان عیدی سال ۱۴۰۳ کارمندان نیروهای مسلح، طبق مصوبه هیات وزیران، تعیین و تصویب می گردد. همچنین، هیات وزیران به موجب حکم “ماده واحده قانونی نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت” مسئول نحوه محاسبه و تعیین قطعی مبلغ پاداش آخر سال کارمندان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۳ می باشد.

قوانین مرتبط با نیروهای مسلح همچون سایر قوانین مشابه، در گذر زمان سعی داشته اند تا با روش های مختلف از افراد مشمول این قوانین یعنی کارمندان و بازنشستگان نیروهای مسلح حمایت نمایند. بیمه، حق ارتقا و افزایش حقوق متناسب با رتبه جدید، استفاده از خانه های سازمانی، سختی شغل و مزایای بازنشستگی، نمونه هایی از تلاش قانون گذار در جهت ایجاد این چتر حمایتی می باشد.

سامانه فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح ارتش (1)

دانلود فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح بهمن ماه ۱۴۰۲

حق دریافت عیدی در پایان هر سال که به مناسبت دریافت آن در انتهای سال، “پاداش آخر سال” نیز نامیده می شود، یکی از حقوق در نظر گرفته شده در قانون، در جهت حمایت از نیروهای مسلح می باشد.

شاید به جرات بتوان گفت، میزان عیدی کارمندان نیروهای مسلح که هر سال در پایان سال از سوی دولت مشخص می گردد، مهم ترین مساله مرتبط با پاداش آخر سال کارمندان لشکری می باشد. مساله ای که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اهمیت مضاعفی یافته است.

عیدی بازنشستگان نیروهای مسلح ۱۴۰۲

میزان عیدی کارمندان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۳

مهم ترین سوالی که در رابطه با عیدی کارمندان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۳ مطرح می گردد؛ این پرسش است که پاداش آخر سال کارمندان نیروهای مسلح برای سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته، چه مقدار افزایش یافته و در نتیجه میزان عیدی کارمندان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۳ چقدر می باشد؟

 

در پاسخ به این سوال، باید گفت که میزان عیدی کارمندان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۳ همانند مبلغ عیدی کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳ با مصوبه هیات وزیران قطعیت یافته و البته به رسم هر ساله، پیش از تصمیم گیری این هیات، مبلغ پاداش آخر سال کارمندان نیروهای مسلح، در جریان تهیه بودجه سال بعد، تعیین و به دولت ارائه شده بود.

 

در مورد موضوع مورد بحث نیز، میزان عیدی سال ۱۴۰۳ کارمندان نیروهای مسلح، به موجب بودجه سال ۱۴۰۳، تعیین می شود.

با توجه به این نکته هنوز قانون بودجه سال ۱۴۰۳ هنوز منتشر نشده است، مبلغ و میزان عیدی کارمندان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۳ هنوز مشخص نیست. به محض اعلام قانون بودجه ۱۴۰۳ میزان عیدی این گروه در اندیشه معاصر، اطلاع رسانی می گردد.

نحوه تعیین عیدی کارمندان نیروهای مسلح برای سال ۱۴۰۳

مطابق “ماده واحده قانونی نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت” نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۳ برای کارمندان نیروهای مسلح به دولت واگذار شده است. به موجب این قانون: «دولت موظف است اعتباری که هر ساله برای پرداخت عیدی به کارکنان خود تخصیص می ‌دهد، اعم از نقدی یا غیر نقدی، به طور‌ مساوی به کلیه کارکنان خود پرداخت نماید، این امر شامل … مشمولان قانون استخدام نیروهای مسلح… می گردد.»

 

بدین منظور، هیات وزیران، هر ساله در بهمن ماه اقدام به برگزاری جلسه ای نموده و در جریان این جلسه، میزان قطعی عیدی کارمندان نیروهای مسلح را تعیین می نماید. تصمیم هیات وزیران، به صورت یک مصوبه منتشر شده و پس از ابلاغ به دستگاه های اجرایی لازم الاجرا خواهد بود. بنابراین نحوه تعیین عیدی کارمندان نیروهای مسلح برای سال ۱۴۰۳ با هیات وزیران است.

دانلود فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح بهمن ماه ۱۴۰۲

بازنشستگان نیروهای مسلح (بازنشستگان لشکری) می‌توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح فیش حقوقی خودشان را دریافت کنند.

فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

طبق قانون سه قشر بازنشسته در کشور وجود دارد: بازنشسته تامین اجتماعی، بازنشسته کشوری و بازنشسته لشکری.

۱- بازنشسته لشکری (بازنشسته نیروهای مسلح)، فردی است که در نیروهای مسلح کار کرده است.

۲- بازنشسته تامین اجتماعی،‌ فردی است که بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و به مدت ۳۰ سال حق بیمه خود را به این سازمان پرداخت کرده است.

۳- بازنشسته کشوری، فردی است که استخدام رسمی دولت بوده است.

سایت مشاهده

فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

بر اساس همین دسته‌بندی،‌ روشهای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان به صورت اینترنتی متفاوت است.

در این متن نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح (بازنشستگان لشکری) توضیح داده شده است.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح و مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح از طریق سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح ممکن شده است.

برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱: ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح به آدرس esata.ir شوید و در منوی سمت راست روی گزینه برگ حقوقی بازنشستگان کلیک کنید.

۲: با انتخاب گزینه برگ حقوقی بازنشستگان وارد صفحه زیر می‌شود. در این بخش بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی خود را وارد کنید.

نکته:نام کاربری عبارت است از «شماره شناسائی ۱۳ رقمی مندرج در فیش حقوقی» و رمز عبور عبارت است از «پنج رقم سمت راست کد ملی»، مگر اینکه تغییر داده باشید.

۳: در این مرحله برای دریافت فیش حقوقی، بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی را وارد کنید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار