21:11 - 1403/04/20

اجتماعی

مشاهده کارنامه دانش آموزان/ دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی – مشاهده نمره تحصیلی دانش آموزان

کارنامه خود را چگونه ببینیم/ کارنامه فرزندانمان را گونه ببینیم؟ جزئیات را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،  امروزه دانش آموزان برای دیدن کارنامه خود نیایز به مراجعه حضوری به مدرسه را ندارند و با در خانه ماندن و وارد کردن کد مورد نظر خود میتوانند کارنامه تحصیلی خود را مشاهده کنند. دانش آموزان با مراجعه به سامانه مورد نظر و باگذراندن فرایند مورد نظر میتوانند از نمرات خود با خبر شوند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه  اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

زمان دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی

انتشار نمرات و کارنامه دانش آموزان همیشه پس از اتمام امتحانات پایانی و یا میان ترم مدارس انجام می پذیرد. پس از این که معلمان مدارس برگه های امتحانی دانش آموزان را دریافت کرده و آن ها را تصحیح نمودند، نمرات دریافتی در سامانه سناد دانش آموزی ثبت می شود.

مدت زمان تصحیح برگه های امتحانی توسط معلمان و ثبت آن ها در سامانه ممکن است دو تا سه هفته در نظر گرفته شود. از طرفی این زمان تعیین شده ممکن است برای مدارس مختلف متفاوت باشد و در زمان یکسانی اتفاق نیافتد، بنابراین نمی توان تاریخ دقیقی برای انتشار و دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی در سامانه های دانش آموزی تعیین نمود.

کارنامه

کارنامه

دانش آموزان باید حدود دو هفته پس از اتمام امتحانات خود برای اطلاع از نحوه مشاهده نمره تحصیلی به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش مای مدیو مراجعه کرده و پرتال شخصی خود را بررسی نمایند، در واقع باید این پیگیری در اطلاع از نمرات کارنامه تحصیلی توسط دانش آموزان یا والدین آن ها انجام پذیرد.

لازم به ذکر است که در سال های گذشته دریافت نمرات دانش آموزان از طریق سایت همگام امکان پذیر بود، اما براساس آخرین تغییرات که در این خصوص منتشر شده است، دریافت کارنامه دانش آموزان تنها از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش مای مدیو به نشانی my.medu.ir امکان پذیر می باشد. هم اکنون دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه مای مدیو نمرات خود را دریافت نمایند.

والدین در صورت تمایل می توانند مبلغی را به عنوان کمک به مدرسه در زمان دریافت کارنامه پرداخت نمایند در صورت دریافت وجه به صورت اجباری می توانید به سامانه ثبت شکایات shekayat.medu.ir مراجعه کرده و شکایت و انتقاد خود را عنوان نمایید.

دریافت کارنامه با کد ملی مای مدیو

دانش آموزانی که در امتحانات دی ماه و خرداد ماه شرکت می کنند، پس از برگزاری امتحان ها در انتظار نتایج خواهند بود. نتایج کلیه دروس به صورت همزمان در قالب کارنامه ارائه می شود و و افراد می توانند آن را دریافت کنند. در گذشته نتایج امتحان مدارس از طریق کارنامه کاغذی و به صورت حضوری ارائه می شدند. در حال حاضر افراد می توانند نتایج را به صورت مراجعه حضوری به مدارس دریافت کنند. همچنین سایت مشاهده کارنامه دانش آموزان نیز ارائه شده است.

پیش از این افراد می توانستند از طریق یکی از سایت های پادا، سناد و همگام نتایج خود را دریافت نمایند. در حال حاضر در این سه سایت خدماتی در خصوص ارائه کارنامه به دانش آموزان صورت نمی گیرد. از این رو دانش آموزان می توانند برای دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی، به سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند. وزارت آموزش و پرورش در این سایت امکاناتی را فراهم کرده است که والدین و دانش آموزان بتوانند به صورت آنلاین کارنامه را دریافت کنند. در ادامه راهنمای تصویری دریافت نمرات از سایت my medu ir آمده است:

در مرحله اول افراد می توانند سایت مای مدیو را در مرورگر خود جستجو کنند.

پس از باز شدن صفحه ورود به سایت، دانش آموزان باید گزینه مربوط به خود را انتخاب نمایند.

در مرحله بعد متقاضیان باید اطلاعات خود که شامل نام کاربری و رمز عبور می شود را وارد نمایند. به طور معمول یکی از این اطلاعات کد ملی افراد می باشد.

با وارد کردن اطلاعات افراد می توانند وارد صفحه اصلی سایت شده و گزینه دریافت کارنامه را کلیک نمایند.

پس از آن لازم است که متقاضیان سال و دوره تحصیلی را انتخاب کرده و کد امنیتی را وارد نمایند.

با انجام این مراحل افراد می توانند کارنامه خود را دریافت نمایند. لازم به ذکر است در بعضی از موارد سایت سیدا دانش آموزی نیز به عنوان سامانه دریافت کارنامه معرفی می شود. در این خصوص با گفت تنها معلمان، مدیران و معاونین حق ورود به این سایت را خواهند داشت. در واقع معلمان پس از تصحیح برگه امتحانی هر فرد، نمره او را در سایت سیدا ثبت می کند. سپس مدارس اقدام به پرینت نمرات یا بارگذاری آن در سایت my medu ir می کنند./دانیار

دریافت کارنامه در سامانه مای مدیو والدین

با توجه به اطلاعیه منتشر‌ شده‌ و تغییر نحوه دریافت کارنامه امتحان نهایی با کد ملی، دریافت کارنامه از سایت همگام امکان‌پذیر نیست. برای راهنمایی بهتر والدین، نحوه دریافت نمرات امتحان نهایی در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir تصویری ارائه‌شده‌است.

برای دریافت کارنامه نهایی با کد ملی ابتدا آدرس سایت My medu ir دریافت آن با کد ملی را در مرورگر خود وارد کنید و بر روی گزینه ورود والدین/عموم/فرهنگیان کلیک کنید.

کاربران باید پس از ورود به سایت درگاه دولت مای مدیو، شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و بر روی گزینه ارسال رمز یکبار مصرف کلیک کنند.

در مرحله بعد، رمز یکبار مصرف را وارد کرده و وارد پنل کاربری خود در سایت my.medu.ir شوید. پس از ورود به سامانه، از قسمت چپ صفحه بر روی پنل دانش‌آموزی فرزند خود کلیک کنید.

بعد از ورود به مای مدیو دانش آموز، بر روی گزینه کارنامه کلیک کنید و نمرات دانش آموز را دریافت نمایید.

با توجه به اهمیت مطالب عنوان‌شده‌ و همچنین برای راهنمایی بیشتر، توضیحات مربوط به نحوه دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی در سامانه همگام، برای دانش آموزان و والدین آن‌ها به صورت راهنمای تصویری ارائه‌ شده‌ است تا در صورت تغییر در نحوه دریافت کارنامه مدرسه از سایت همگام، دانش آموزان با مشکل مواجه نشوند./ایران تحصیل

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط