اخبار اقتصادی

مسئولان باید مجوزهای لازم برای ساخت مسکن روستایی را در اختیار مردم قرار دهند

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم برای ساخت مسکن روستایی، گفت‌: مسئولان موظف هستند، مجوزها و مساعدت‌های لازم

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از تسنیم استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم برای ساخت مسکن روستایی، گفت‌: مسئولان موظف هستند، مجوزها و مساعدت‌های لازم…برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

مسئولان بایدمجوزهای لازم برای ساخت مسکن روستایی را در اختیار مردم قرار دهند

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم برای ساخت مسکن روستایی، گفت‌: مسئولان موظف هستند، مجوزها و مساعدت‌های لازم برای ساخت مسکن روستایی را در اختیار مردم قرار دهند. محمد کرمی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تاکید رئیس جمهور شهید برای حل مشکل مسکن مردم گفت: سرعت بخشی به تامین مسکن در سطح استان با همکاری بانک‌ها در دستور کار جدی تمامی دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

مسکن

مسئولان باید مجوزهای لازم برای ساخت مسکن روستایی را در اختیار مردم قرار دهند

وی ادامه داد: اگر زمین برای ساخت خانه به اندازه کافی تامین گردد شاهد کاهش بهای اجرا نیز خواهیم بود. با شناسایی مستاجرین و افراد فاقد مسکن با پرداخت تسهیلات و تامین زمین مشکل خانهافراد حل شود.

کرمی اذعان کرد: یکی از مزیت‌های استان سیستان و بلوچستان این است که ۵۰ درصد از مردم آن در روستاها ساکن هستند. روستاها مرکز تولید هستند و اکثریت افراد ساکن در شهرها مصرف گرا هستند. با واگذاری زمین در روستاها و انجام اقدامات زیربنایی برای ساخت خانه  از مهاجرت به شهرها و رشد حاشیه نشینی در شهرها پیشگیری می شود.

کرمی تاکید کرد: با افزایش حاشیه نشینی در شهرها باید بودجه‌هایی برای ساماندهی اقتصاد و اشتغال مردم ساکن در این مناطق در نظر گرفته شود. در طرح‌های برنامه‌ریزی شده توسعه مناطق روستایی و شهری بر اساس همان اقتصاد بومی می‌باشد.

کرمی با اشاره به اینکه برخی از مناطق روستایی مستعد کشاورزی و دامداری نیستند، بیان داشت: در ساماندهی روستاها مناطق مستعد کشاورزی مورد توجه قرار گیرد تا شاهد توسعه اقتصادی روستاها نیز باشیم.

وی در پایان گفت: استان سیستان و بلوچستان زمین‌های مستعد تجاری، اقتصادی و کشاورزی فراوانی دارد و ضرورت دارد؛ از این ظرفیت‌های مناسب در بخش‌های توسعه شهری و روستایی بهره‌داری شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط