۱۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹

صندوق بازنشستگی کشوری| گواهی کسر از حقوق بازنشستگان/ استعلام فیش حقوقی بازنشستگان کشوری + حکم بازنشستگان کشوری

در ادامه جزئیات جامعی از صندوق بازنشستگی کشوری، گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، استعلام فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و حکم بازنشستگان کشوری را می خوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، صندوق بازنشستگی کشوری؛ گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، استعلام فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و حکم بازنشستگان کشوری را در ادامه می خوانید.

پس از ورود به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری برای دریافت فیش حقوقی، حکم حقوقی، کسر از حقوق و هر آنچه مورد نیاز بازنشستگان کشوری است؛ اقدام کنید.

صندوق بازنشستگی کشوری

صندوق بازنشستگان کشوری

دریافت اپلیکیشن صبا:

اپلیکیشن صبا، اپلیکیشنی است که زیر نظر صندوق بازنشستگی کشوری منتشر شده است و خدمات مختلفی را نیز به بازنشستگان کشوری ارائه می کند.

کلیه بازنشستگان کشوری می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه اپلیکیشن صبا این اپلیکیشن را دریافت نمایند.

این اپلیکیشن در دو نسخه ios و اندروید منتشر شده است و امکانات مختلفی از جمله دریافت فیش حقوقی بازنشستگان و احکام جدید بازنشستگان کشوری را فراهم نموده است.

دسترسی به درگاه خدمات الکترونیک سایت کانون بازنشستگی کشوری:

کلیه بازنشستگان کشوری می توانند با دسترسی به درگاه خدمات الکترونیک سایت صندوق بازنشستگی از خدمات آنلاین و غیر حضوری این سایت استفاده نمایند. در واقع، مهم ترین بخش سایت صندوق بازنشستگی، درگاه خدمات الکترونیک می باشد که خدمات مختلفی همچون ثبت نام وام ازدواج، ثبت نام وام های مختلف، دریافت فیش و حکم حقوقی و … در آن ارائه می شود.

ورود به سامانه شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری:

کلیه بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و یا عموم مردم می توانند با ورود به بخش «سامانه شفافیت» از آخرین اطلاع رسانی ها و عملکرد مربوط به صندوق بازنشستگی مطلع شوند. در واقع، در این سامانه گزارش های مختلف و داده های آماری، برنامه ریزی های متنوع انجام شده، اطلاعات اقتصادی و … به صورت کاملا شفاف به افراد اطلاع رسانی می شود.

ورود به بخش نظرسنجی سایت صندوق بازنشستگی:

کلیه افرادی که به هر دلیلی از عملکرد سایت صندوق بازنشستگی رضایت ندارند و یا پیشنهادی برای بهتر شدن عملکرد این سایت دارند، می توانند با ورود به بخش «نظرسنجی» در منوی بالای سایت، پیشنهادها و انتقادهای خود را با پر کردن پرسشنامه و فیلد مربوط به انتقادها و پیشنهادها ثبت کنند.

دسترسی به داده های آماری:

در صورتی که قصد مشاهده داده های آماری صندوق بازنشستگی را دارید، می توانید با ورود به بخش اطلاعات آماری از آخرین آمارها در سایت صندوق بازنشستگی مطلع شوید.

صندوق بازنشستگی کشوری

استعلام فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری فیش حقوقی خود را به شرح ذیل دریافت نمایند:

مشترکین می توانند با مراجعه به سایت فیش حقوقی بازنشستگی کشوری www.cspf.ir و وارد کردن شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب خود حکم و یا فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

چنانچه هنگام دریافت فیش حقوق پیام خطا نمایش داده شد، با در دست داشتن مدارک لازم به مدیریتهای صندوق بازنشستگی مراجعه فرمایید .

شماره دفتر کل، شماره ای است که در هنگام بازنشستگی توسط صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشسته اختصاص داده شده و در تمام احکام حقوقی صادره ثبت گردیده است.

خبر خوشحال کننده نعمت الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان

بازنشستگان کشوری

وظیفه بگیران محترم جهت دریافت فیش حقوق مربوط به خود، باید شماره ملی و شماره حساب خود را وارد نمایند.

فیش حقوقی فقط برای دستگاه هایی که حقوق بازنشستگان آنها به طور مستقیم از طرف صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود و همچنین برای دستگاه هایی که در طرح پرداخت مستقیم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند صادر می گردد .

بازنشستگان سایر دستگاه ها جهت دریافت فیش حقوقی باید به دستگاه متبوع خود مراجعه نمایند.

اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید در نظر داشته باشید که تیک Background graphics خورده باشد و Headers and footers تیک نداشته باشد.اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید چنانچه آرم صندوق در صفحه پیش نمایش ، نمایش داده نشد دکمه Cancel را زده و دکمه چاپ را مجددا بزنید.

نسخه جدید نرم افزار صبا (صندوق بازنشستگی الکترونیک) با قالب و امکانات جدید

این نرم افزار در راستای بهبود کیفیت ارائه خدمات الکترونیک به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری طراحی شده است. این نرم افزار در دو نسخه اندروید و iOS منتشر شده است.

بازنشستگان گرامی می توانند با دانلود و نصب این برنامه از خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری بهره مند شوند.

برای دانلود نرم افزار صبا در *کافه بازار* از لینک زیر استفاده کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.cspf.saba

برای دانلود نرم افزار صبا در *گوگل پلی* از لینک زیر استفاده کنید:
https://play.google.com/store/apps/details?id=ir.cspf.sab

برخی از قابلیت های نسخه جدید نرم افزار به شرح زیر است:

*دریافت آخرین فیش و حکم حقوقی و ماه های گذشته به صورت آنلاین*

*امکان ذخیره سازی فیش و حکم حقوقی در گوشی همراه*

*احراز هویت بازنشستگان خارج از کشور*

*صدور و ابطال گواهی کسر از حقوق*

برقراری تماس با مرکز ۲۵۰۰

پیگیری درخواست های ارسالی، اطلاع از اخبار، اطلاعیه ها و رویدادهای صندوق بازنشستگی کشوری،کانال های خبر، پادکست های بازنشستگی، تالیفات بازنشستگان فرهیخته،به گفته کانال فرهنگیان صدوبیست،همچنین امکان ثبت نام و اطلاع رسانی در موضوعات مرتبط با وام و خدمات رفاهی و طرح ها و جشنواره ها،پخش زنده تلویزیون و رادیو،پشتیبانی آنلاین نرم افزار و مشاهده ی مراکز استانی، دفاتر پیشخوان دولت، مراکز درمانی تحت پوشش صندوق بازنشستگی و یافتن نزدیک ترین مراکز شرکت در نظرسنجی جهت افزایش رضایتمندی بازنشستگان گرامی

 

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

با توجه به اینکه برای بهره مندی از تسهیلات مختلف یا ضمانت از شخصی برای دریافت یک وام و مواردی از این دست، نیاز به گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی، لشکری و کشوری می باشد، اغلب مراجع و نهادهای بازنشستگی کشور، اقدام به راه اندازی سایت دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان نموده اند که در زیر، به تفکیک، آن ها را در خصوص بازنشستگان نهادهای مختلف، معرفی خواهیم کرد:

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی: این سایت، از طریق آدرس eservices.tamin.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و علاوه بر امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، دسترسی به خدمات سابقه یا پرداخت حق بیمه زنان خانه دار را نیز در اختیار افراد، می گذارد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته کشوری: این سامانه، با جست و جوی آدرس www.sabasrm.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات سامانه، می توان به دریافت فیش و حکم حقوقی و خدمات مربوط به بازنشستگان خارج از کشور، اشاره کرد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته آموزش و پرورش: این سایت، از طریق آدرس gavahi.eamedu.ir، در دسترس معلمان بازنشسته آموزش و پرورش و فرهنگیان بازنشسته می باشد و به طور اختصاصی، در این زمینه، ارائه خدمت می نماید.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته شرکت نفت: این سامانه، با جست و جوی آدرس سایت سما sama.oipf.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات آن، می توان به اعلام فوت و بازیابی رمز عبور فراموش شده، اشاره کرد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته لشکری: سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح، از طریق آدرس esata.ir، در دسترس است اما، امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، در آن، وجود ندارد و صرفا، می شود در آن، اصالت گواهی کسر از حقوق را بررسی نمود. دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان لشکری، با مراجعه حضوری به نهاد صلاحیت دارد می باشد.

ورود به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری

برای ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری آدرس https://eservices.cspf.ir/Auth-api/auth/login را باز کنید. در این صفحه سه شیوه ورود به سامانه وجود دارد که ما با روش آسان و کم دردسر شناسایی دو عاملی (وارد کردن شماره همراه و دریافت کد تایید) وارد سامانه می شویم. در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام نکرده اید لازم است روی گزینه حساب کاربری ندارید کلیک کنید و فرآیند ثبت نام را انجام دهید.

بازنشستگان کشوری

انتخاب گزینه گواهی کسر از حقوق/اعتبار سنجی

پس از ورود به پنل کاربری خود در سامانه از منو خدمات پرکاربرد روی گواهی کسر از حقوق/ اعتبار سنجی مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

بازنشستگان کشوری

دریافت گواهی کسر از حقوق

در این صفحه می توانید شرایط عمومی صدور گواهی / ضمانت کسر از حقوق را مشاهده نموده و روی گزینه برای دریافت گواهی از کسر از حقوق روی دکمه کلیک کنید. در صفحه بعدی از جزئیات بیشتری در مورد شرایط ضمانت تسهیلات ارائه شده است، این بخش را حتما با دقت مطالعه کنید و روی دکمه ادامه کلیک کنید.

وارد نمودن اطلاعات تسهیلات و وام گیرنده

در این صفحه اطلاعات ضمانت های قبلی و وضعیت آن ها قابل مشاهده می باشد. در پایین صفحه می توانید روی یکی از دو گزینه درخواست صدور گواهی ضمانت بازنشستگان (اگر برای خود وام می گیرید و گواهی کسر از حقوق می خواهید) یا درخواست صدور گواهی ضمانت بازنشستگان برای اشخاص ثالث (اگر ضمانت فرد دیگری را می کنید) کلیک کنید.

در ادامه اطلاعاتی چون بانک، شعبه، مبلغ تسهیلات، تعداد اقساط، شماره ملی وام‌گیرنده، درصد کارمزد یا سود و مبلغ هر قسط از شما خواسته می‌شود که باید آن‌ها را به دقت در کادرهای مشخص شده بنویسید.

پس از تأیید اطلاعات سامانه این جمله را برایتان نمایش می‌دهد: به صندوق بازنشستگی کشوری وکالت می‌دهم تا در صورت عدم ایفای تعهدات از سوی اینجانب و درخواست بانک، مبلغ اقساط را از حقوق و مزایای اینجانب کسر و در وجه بانک پرداخت نماید. در اینجا گزینه «با شرایط ذکرشده در بالا موافقم» را تیک بزنید و تأیید کنید./اندیشه معاصر

در مرحله بعد سامانه از شما می‌خواهد که شماره موبایل بازنشسته را وارد کنید و کد تأیید ارسالی را در کادر مشخص شده بنویسید و تأیید کنید. پس از احراز هویت کد رهگیری برایتان به نمایش درمی‌آید که نشان می‌دهد گواهی شما ثبت شده است. می‌توانید پس از دریافت پیامک تأییدیه از ناحیه مدیریت امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به چاپ گواهی و ارائه آن به بانک اقدام کنید.
برای این کار گزینه بازگشت را انتخاب کنید و در صفحه‌ای که می‌بینید گواهی مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه چاپ گواهی را در پایین صفحه کلیک کنید. در اینجا هم می‌توانید فایل پی دی اف را ذخیره کنید و هم آن را پرینت بگیرید.

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری وارد آدرس https://services.sabasrm.ir/fish/Default.aspx شوید و اطلاعات خواسته شده را پر کنید. در صفحه بعدی می توانید فیش حقوقی خود رو مطابق ماه انتخابی مشاهده کنید. برای چاپ فیش حقوقی بازنشستگی خود روی دکمه چاپ فیش کلیک کنید یا به صورت فایل pdf ذخیره کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی

شماره دفتر کل
کد ملی
شماره حساب

حکم بازنشستگان کشوری

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

 

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ همچون سال های گذشته سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس cspf.ir بوده که بازنشستگان کشوری می توانند با مراجعه به آن و بی آنکه نیاز به مراجعه حضوری باشد، از طریق بخش (درگاه خدمات الکترونیکی) برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و اطلاع از میزان افزایش حقوق بازنشستگی خود اقدام نمایند.

بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت. برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ با اندیشه معاصر همراه باشید.

 

دریافت حکم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری

دریافت حکم حقوقی

 

خوشبختانه؛ امکانی فراهم شده است که بازنشستگان کشوری بتوانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، حکم حقوقی خودشان را دریافت نمایند. سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری یک زیر سامانه ای مربوط به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir می باشد که افراد می توانند با ورود به این سایت، حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمایند.

بنابراین، با توجه به توضیحات داده شده، نیازی به مراجعه حضوری بازنشستگان و یا حتی مستمری بگیران کشوری، برای دریافت فیش حقوقی و یا حکم حقوقی نیست و می توان به راحتی از طریق سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری www.cspf.ir ، حکم حقوقی خود را دریافت نمود. در ادامه در رابطه با نحوه ورود به سامانه دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ توضیح بیشتری خواهیم داد.

ورود به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری www.cspf.ir

کلیه افرادی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، می بایست ابتدا از نحوه ورود به سامانه حکم حقوق بازنشستگان کشوری مطلع باشند تا بتوانند با کمک این سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

دسترسی به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir امکان پذیر است. بنابراین، افرادی که قصد دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری را دارند، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند و سپس از طریق درگاه خدمات الکترونیک، به قسمت مربوط به دریافت حکم حقوقی بازنشستگان وارد شوند. برای آشنایی بیشتر شما با مراحل ورود به این سامانه، در ادامه نحوه ورود به سامانه و دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری را ذکر می کنیم.

سایت سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

نحوه دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

بازنشستگان کشوری برای دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و فیش حقوقی بازنشستگان لازم است که ابتدا وارد سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری شوند. ورود به سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری و نحوه دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ضمن راهنمای تصویری زیر برای شما توضیح داده شده است:

۱مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سایت صندوق بازنشستگی کشوری یعنی cspf.ir را جست و جو نمایید تا مطابق تصویر زیر وارد صفحه اصلی سایت شوید.

۲برای دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ، بر روی گزینه (درگاه خدمات الکترونیکی ) که در تصویر با فلش قرمز مشخص گردیده، کلیک نمایید.

۳در صفحه جدید یعنی صفحه درگاه خدمات الکترونیکی سایت صندوق بازنشستگی کشوری ، گزینه (حقوق ) را کلیک کنید تا منوی مربوطه به شما نشان داده شود. از این منو، بر روی گزینه (دریافت حکم حقوق) کلیک نمایید.

۴اکنون برای دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگی کشوری ۱۴۰۲ خود لازم است تا اطلاعات مربوط به شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و دکمه ورود را کلیک نمایید.

پس از اینکه وارد پورتال شخصی خود در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری شدید ، می توانید برای مشاهده و دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگی کشوری خود اقدام نمایید.

زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

در بخش های قبل، احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir و نحوه دریافت حکم حقوق را بررسی نمودیم. سوالی که در این بخش، مطرح می شود آن است که زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی، چه موقع می باشد.

احکام جدید بازنشستگان کشوری، در سال های گذشته، در فروردین ماه اعلام می شد، بنابراین انتظار می رود، افزایش حقوقی بازنشستگان ۱۴۰۲ نیز در فروردین، اعلام شده و در حقوق ماه فروردین آن ها، اعمال شود.

در مورد احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی نیز، لازم به ذکر است، با افزایش حقوق بازنشستگان در سال گذشته، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه، موافقت شد که بر این اساس، حداقل بگیران بازنشستگی، ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح حقوق بگیر، ۳۸ درصد به‌ علاوه ۵۱۵ هزار تومان به حقوقشان، افزوده گردید. ولیکن، در خصوص حقوق ۱۴۰۲ طبق آخرین اخبار و مصوبات مجلس در ۱۵ اسفند ماه هزار و چهارصد و یک، حقوق بازنشستگان، ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت.

احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

با توجه به اینکه احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ از فروردین ماه سال ۱۴۰۱ صادر شده است، تمامی افراد می توانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir احکام جدید بازنشستگان کشوری را دریافت کنند.
لازم به ذکر است که طبق اطلاعیه های منتشر شده، مستمری بگیران و بازنشستگان کشوری برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ باید حتما به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنند و حکم جدید حقوقی خود را دریافت کنند.

مشاهده و دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۱

با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در افزایش حقوق در احکام جدید بازنشستگان کشوری ، به طور میانگین به هر فرد بازنشسته نسبت به سال گذشته حدود ۹۰ درصد حقوق بیشتری تعلق می گیرد. در واقع، ۹۰ درصد افزایش حقوق در احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ نسبت به احکام سال گذشته وجود دارد. دقت داشته باشید که درصد افزایش حقوق ذکر شده، به صورت میانگین می باشد و ممکن است در بعضی از احکام این حقوق نسبت به ۹۰ درصد کم تر و در بعضی از احکام این حقوق نسبت به ۹۰ درصد بیشتر اضافه شده باشد.
لذا کلیه افرادی که قصد دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ را دارند، باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir مراجعه کنند و حکم جدید خود را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که حقوق تمامی بازنشستگان کشوری که حکم جدید حقوقی آن ها منتشر شده است، از فروردین ماه سال ۱۴۰۲ طبق احکام جدید بازنشستگان کشوری پرداخت می شود.

دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

همانطور که توضیح داده شد، در اوایل سال ۱۴۰۱ ، احکام حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ لحاظ شده و حقوق بسیاری از بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ به طور میانگین به اندازه ۹۰ درصد افزایش داشته است.

با توجه به اهمیت بسیار زیاد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ، کلیه بازنشستگان کشوری می توانند برای دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی اینترنتی www.cspf.ir مراجعه کنند و مراحل مربوط به دریافت حکم جدید بازنشستگی خود را انجام دهند. لازم به ذکر است افراد نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ندارند و تنها با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری می توان حکم جدید حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمود.

برای راهنمایی بیشتر در رابطه با نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگی کشوری، کافیست که طبق مراحل ذکر شده برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری که در این مقاله ذکر شد، پیش بروید.

لازم به ذکر است که برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ، نیازی به ثبت نام غیر حضوری و یا حضوری در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir نیست و تنها می توان با وارد کردن کد ملی، شماره حساب و شماره دفتر کل بازنشستگان به سامانه وارد شد و فیش حقوقی خود را دریافت کرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار