• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Saturday - 21 May - 2022

اخبار ویژه

ابتلای بیش از ۵۲۶ میلیون نفر در جهان به کووید-۱۹/ امریکا همچنان در صدر جدول مبتلایان وضعیت آب و هوا در ۳۱ اردیبهشت/ کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در اغلب نقاط کشور حقوق بازنشستگان| افزایش ۱۰ درصدی حقوق سال ۱۴۰۱ در حقوق اردیبهشت بازنشستگان توقیف خودرویی با 240 کیومتر سرعت در قزوین رتبه بندی معلمان 31 اردیبهشت| زمان قطعی اجرای طرح رتبه بندی معلمان از زبان نماینده مجلس خبر جدید وزیر آموزش و پرورش از رتبه‌بندی معلمان معماری چیست و معماری داخلی چه تفاوتی با دکوراسیون داخلی دارد؟ دو برابر شدن ابتلا به یک سرطان در جمعیت زیر ۵٠ سال کشور خبر خوش به معلمان داده شد(31 اردیبهشت)؛ رتبه‌بندی معلمان از این تاریخ در فیش‌های حقوقی اعمال می‌شود+ جزییات زمان رتبه‌بندی معلمان مشخص شد با افزایش فوق‌العاده ویژه کادر درمان موافقت شد علت ازدواج پنهانی مردان چیست؟ تازه‌ترین اخبار از خسارات سیل در خراسان‌‌رضوی| ۳۶ نفر مصدوم شدند| پراید با ۵ سرنشین در آب غرق شد فال تاروت روزانه | امروز شنبه 31 اردیبهشت 1401 حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر اضافه میشود؟ / واریز علی‌الحساب حقوق بازنشستگان + جزئیات /افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۱ افزایش حقوق سربازان وظیفه/ زمان واریز افزایش حقوق سربازان+ میزان افزایش حقوق سربازان خرداد 1401 زمان پرداخت معوقه حقوق بازنشستگان 30 اردیبهشت 1401+ جزئیات شات‌کردن در اینستاگرام یعنی چه؟ چپاندن کلمات کلیدی برای سئو وحشتناک است؛ به‌جای آن چه‌کار کنیم؟ متهم شدن گوگل به دروغگویی در مورد حالت وبگردی خصوصی

شرکتهای بیمه ۵۰ هزار میلیارد تومان در بورس سرمایه گذاری کردند

  • کد خبر : 2488
  • 17 فروردین 1400 - 13:01
شرکتهای بیمه ۵۰ هزار میلیارد تومان در بورس سرمایه گذاری کردند

رئیس کل بیمه مرکزی از سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی شرکتهای بیمه در بازار سهام خبر داد و گفت: مجوز کارگزاری آنلاین برای ۵ شرکت بیمه ای صادر شد. به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی با تشریح مهمترین فعالیت های بیمه مرکزی در سال گذشته، از تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی پس […]

شرکتهای بیمه ۵۰ هزار میلیارد تومان در بورس سرمایه گذاری کردند

رئیس کل بیمه مرکزی از سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی شرکتهای بیمه در بازار سهام خبر داد و گفت: مجوز کارگزاری آنلاین برای ۵ شرکت بیمه ای صادر شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی با تشریح مهمترین فعالیت های بیمه مرکزی در سال گذشته، از تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی پس از ۱۷ سال (که براساس آن از سال ۱۴۰۰ در حدود سی میلیون واحد مسکونی کشور، تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار خواهند گرفت) و ایجاد محصولات جدید بیمه ای از جمله بیمه درمان بیماری کرونا و بیمه کسب و کار ناشی از اپیدمی به عنوان مهمترین اقدامات سال یاد کرد.

وی گفت: بیمه مرکزی سال گذشته در راستای سیاست های دولت الکترونیک و کاهش مراجعه حضوری به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا، کاهش مصرف کاغذ و صرفه جویی در تولید پسماند، حذف بیمه نامه فیزیکی شخص ثالث و صدور بیمه نامه الکترونیکی شخص ثالث را در دستور کار خود قرار داد که با موفقیت عملیاتی شد.

رئیس کل بیمه مرکزی، سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در بازار سهام توسط شرکت های بیمه ای، فعال شدن شرکت های استارتاپی و اینشورتک ها در صنعت بیمه و صدور مجوز کارگزاری آنلاین به پنج شرکت، دیجیتالی کردن محصولات بیمه ای و ایجاد کد یکتا برای صدور بیمه نامه های شخص ثالث، آتش سوزی و حمل ونقل و بارگذاری اطلاعات مرتبط در سامانه سنهاب را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته عنوان کرد.

سلیمانی از افزایش پرتفوی بیمه زندگی به ۱۵.۶ درصد خبر داد و گفت: خوشبختانه در این دوران خاص اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا استقبال مردم از بیمه های زندگی خوب بود و پرتفوی آن به ۱۵.۶ درصد رسید که از آن بعنوان یک شاخص مهم افزایش دهنده ضریب نفوذ بیمه در جهان یاد می کنند.

دکتر سلیمانی با اشاره به پخش مجموعه تلویزیونی دوربرگردون در سال گذشته به عنوان یکی از اقدامات تاثیرگذار در حوزه گسترش فرهنگ بیمه گفت: تولید و پخش مجموعه تلویزیونی ۵۲ قسمتی "دور برگردون" در شبکه سوم سیما، تاثیر چشمگیری در اصلاح رفتار رانندگی مردم گذاشت. به گونه ای که تا پایان سال ۱۳۹۹ با همت و کمک مردم و خیرین و صرف مبلغ ۳۳ میلیارد تومان برخی از نقاط حادثه خیز در اقصی نقاط کشور اصلاح شده است.

وی در بخش دیگری از گزارش خود از اعطای مجوز تخصصی به شرکت های بیمه «خاورمیانه» و «باران» با تمرکز بر صدور بیمه های زندگی خبر داد و گفت: در سال جدید نیز چند شرکت تخصصی در حوزه بیمه های زندگی به خانواده صنعت بیمه اضافه می شوند.

رئیس کل بیمه مرکزی، با هدف افزایش ارتقای نظارت بر خدمات شرکت های بیمه به بیمه گذاران از تقویت و گسترش مرکز پاسخگویی تلفنی چهار شماره ای ۲۳۴۲ بیمه مرکزی خبر داد و گفت: این مرکز به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و رسیدگی به شکایات بیمه گذاران است.

دکتر سلیمانی همچنین از تاسیس مرکز ملی مدیریت ریسک و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای در زمینه مدیریت ریسک به بخش‌های تولیدی به منظور ایجاد شناخت و نهادینه شدن امر مدیریت ریسک در فرآیندهای تولیدی خبر داد و گفت: ارزیابی مدیریت ریسک باید به دو صورت تخصصی موردی و ترکیبی دنبال شود و صنعت بیمه پرچمدار ریسک در کشور خواهد بود.

به گفته وی، انعقاد قرارداد مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز (CAT) در رشته های مختلف بیمه ای، اعمال بیش از ۱۰ مرحله بخشودگی حق بیمه مربوط به موضوع بند (ب)ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث (جرائم صندوق تامین خسارت های بدنی) در خصوص انواع گروههای خودرویی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ بیمه از دیگر اقدامات مهم بیمه مرکزی در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگسازی بیمه گفت: در این سال برنامه ریزی لازم برای گنجاندن مفاهیم بیمه ای در کتابهای درسی انجام شد و تا کنون بیش از ۱۱۸ مطلب بیمه ای در کتب درسی نظری و کاردانش و فنی-حرفه ای چاپ شده و این روند کماکان ادامه دارد. با این پروژه عملا تعداد ۵میلیون و ۸۴۴ هزار و ۱۰۵ نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم هر سال با مهم ترین اصطلاحات بیمه ای در کتابهای درسی آشنا می شوند.

وی در ادامه افزود: تهیه تولید و انتشار ۴۶ عنوان کتاب در سه سطح «بیمه برای کودکان»(۱۳ عنوان) «بیمه برای همه» (۱۲ عنوان) «بیمه برای کارشناسان» (۲۱ عنوان)نیز از دیگر اقدامات بیمه مرکزی در حوزه آشنایی با بیمه از سنین پایین بوده است.

مهر

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=2488

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.

ساماندهی

logo-samandehi