۱۴:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۴

سلامت و پرشکی

سلامت و پزشکی| بیماری آلزایمر یا فراموشی

وقتی فردی به پایان عمر خود نزدیک می شود، آسایشگاه ممکن است گزینه خوبی باشد. این لزوماً به معنای انتقال آنها به مکان دیگری نیست. مراقبت از آسایشگاه می تواند در هر جایی اتفاق بیفتد. این یک رویکرد تیمی است که بر راحتی، مدیریت درد فراموشی و س...

نفهمیدن چرا کودکان از کووید آسیب کمتری می بینند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،هیچ درمانی برای بیماری آلزایمریا فراموشی وجود ندارد، بنابراین می تواند به شما کمک کند که بدانید چه چیزی باید انتظار داشته باشید تا بتوانید برای برآوردن نیازهای عزیزتان در هر مرحله برنامه ریزی کنید. هیچ خط سخت و سریعی بین مراحل خفیف و متوسط وجود ندارد، اما با گذشت زمان، می توانید انتظار تغییراتی مانند موارد زیر را داشته باشید.پس برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

مرحله ۱: رفتار بیرونی عادی

بیماری فراموشی معمولاً بی‌صدا و با تغییرات مغزی شروع می‌شود که سال‌ها قبل از اینکه کسی متوجه مشکلی شود شروع می‌شود. وقتی عزیز شما در این مرحله اولیه است، هیچ علامتی که بتوانید تشخیص دهید، نخواهد داشت. فقط یک اسکن PET، یک آزمایش تصویربرداری که نشان می دهد مغز چگونه کار می کند، می تواند نشان دهد که آیا آنها آلزایمر دارند یا خیر.

مرحله ۲: تغییرات بسیار خفیف

شما هنوز هم ممکن است متوجه هیچ چیز اشتباهی در رفتار عزیزتان نشوید، اما آنها ممکن است به تفاوت‌های کوچک پی ببرند، چیزهایی که حتی یک پزشک هم متوجه نمی‌شود. این می تواند شامل فراموش کردن کلمات یا قرار دادن اشتباه اشیا باشد.

مرحله ۳: زوال خفیف

در این مرحله است که متوجه تغییراتی در تفکر و استدلال فرد مورد علاقه خود می شوید، مانند:

چیزی را فراموش می کند که فقط خوانده است
بارها و بارها همین سوال را می پرسد
در برنامه ریزی یا سازماندهی بیشتر و بیشتر مشکل دارد
هنگام ملاقات با افراد جدید نمی توان نام ها را به خاطر آورد
شما می‌توانید با این‌که «خاطره» عزیزتان برای آن‌ها باشید، مطمئن شوید که صورت‌حساب‌ها را پرداخت می‌کنند و به موقع به قرار ملاقات می‌رسند، کمک کنید. همچنین می توانید با بازنشستگی از کار و نظم دادن به امور حقوقی و مالی خود به آنها پیشنهاد دهید که استرس را کاهش دهند.

سلامت و پزشکی| بیماری آلزایمر

مرحله ۴: افول متوسط

در این دوره، مشکلات تفکر و استدلالی که در مرحله ۳ مشاهده کردید آشکارتر می شود و مسائل جدیدی ظاهر می شود. دوست یا عضو خانواده شما ممکن است:

جزئیات مربوط به خود را فراموش کنید
در قرار دادن تاریخ و مبلغ صحیح در چک مشکل دارید
فراموش کنید چه ماه یا فصلی است
در پختن غذا یا حتی سفارش دادن از منو مشکل دارید
تلاش برای استفاده از تلفن
نمی فهمند به آنها چه می گویند
تلاش برای انجام وظایف با چند مرحله مانند تمیز کردن خانه.
شما می توانید در کارهای روزمره و ایمنی آنها کمک کنید. مطمئن شوید که آنها دیگر رانندگی نمی کنند و هیچ کس سعی نمی کند از آنها سوء استفاده مالی کند.

مرحله ۵: افول نسبتاً شدید

ممکن است فرد مورد علاقه شما متوجه شود که کجاست و ساعت چند است. آنها ممکن است در به خاطر سپردن آدرس، شماره تلفن یا محل تحصیل خود مشکل داشته باشند. آنها ممکن است در مورد اینکه چه نوع لباسی برای روز یا فصل بپوشند گیج شوند.شما می توانید با چیدن لباس آنها در صبح کمک کنید. این می تواند به آنها کمک کند تا خودشان لباس بپوشند و احساس استقلال را حفظ کنند.اگر همان سوال را تکرار کردند، با صدایی یکنواخت و مطمئن پاسخ دهید. آنها ممکن است کمتر این سوال را بپرسند تا پاسخی دریافت کنند و بیشتر بدانند که شما آنجا هستید.حتی اگر فرد مورد علاقه شما نمی تواند حقایق و جزئیات را به خاطر بسپارد، ممکن است باز هم بتواند داستانی را تعریف کند. آنها را به استفاده از t دعوت کنید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط