۲۳:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰

اجتماعی

سایت ال ام اس فرهنگیان | سامانه ضمن خدمت / ورود بدون آزمون سه هزار استعداد برتر ملی به دانشگاه فرهنگیان

ال ام اس فرهنگیان به نشانی اینترنتی lms.cfu.ac.ir و یا lms1.cfu.ac.ir سامانه ای است که از سوی دانشگاه فرهنگیان و با هدف ارائه خدمات غیر حضوری آموزشی به دانشجو معلمان و اساتید این دانشگاه روی کار آمده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سایت ال ام اس که برای آموزش مجازی در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفته بود که در زمان کرونا از تحصیل عقب نمانند. سایت ال ام اس توانسته است یک برنامه خوب برای همه بخش باشد و علاوه بر دانشگاه فرهنگیان باقی مردم هم از آن استفاده کنند و نیاز های خود را بر طرف کنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ال ام اس اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی سامانه ال ام اس فرهنگیان

همان طور که اشاره شد، تعطیلی کلاس های حضوری دانشگاه ها بهانه ای شد تا دانشگاه فرهنگیان نیز مشابه سایر دانشگاه ها اقدام به راه اندازی سامانه آموزش مجازی و برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین نماید. با توجه به خصوصیات دانشگاه فرهنگیان، مرکز هوشمندسازی این دانشگاه زمینه هایی را برای یادگیری الکترونیکی ایجاد کرده است.

بر همین مبنا، دانشجویان می توانند از طریق سامانه ال ام اس فرهنگیان به نشانی lms1.cfu.ac.ir با نصب نرم افزار مربوطه و به صورت آنلاین در کلاس های مجازی خود حاضر شده و از آموزش های لازم بهره مند گردند. دریافت فایل نرم افزارهای مورد نیاز جهت ورود به کلاس، از طریق سامانه ای مجزا امکان پذیر می باشد. همچنین برای آسان سازی کار با سامانه یادگیری الکترونیکی و بهره‌مندی از امکانات آن، راهنمای مربوطه به صورت ویدئو که حاوی توضیحات کامل در خصوص نصب نرم‌افزارهای لازم، چگونگی ورود به سیستم یادگیری الکترونیکی، برگزاری و شرکت در کلاس آنلاین همزمان و نیز استفاده از ویدئوی ضبط شده کلاس‌ها فراهم شده و از طریق وبسایت مذکور به نشانی elearn.cfu.ac.ir در دسترس کاربران قرار گرفته است.

سامانه ال ام اس

سایت ال ام اس

ورود به Lms.cfu.ac.ir

دانشگاه فرهنگیان، سامانه آموزش مجازی به نشانیLms.cfu.ac.ir را برای آموزش الکترونیکی و غیر حضوری دانشجویان طراحی کرده است. دانشجویان پس از عضویت در سامانه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می توانند در کلاس های درسی شرکت نمایند.
ورود مستقیم به سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

نام کاربری و کلمه عبور (پیش فرض) برای دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان:

دانشجویان:

نام کاربری: شماره دانشجویی
کلمه عبور: کد ملی ۱۰ رقمی

اساتید:

نام کاربری: کد استادی
کلمه عبور: کد استادی

راهنمای ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان

ابتدا می بایست داوطلبان نشانی اینترنتی سامانه آموزش مجازی و یا ال ام اس فرهنگیان را به آدرس lms.cfu.ac.ir در گوگل جستجو کنند و پس از ورود به سامانه، باید ابتدا استان دانشگاه محل تحصیل خود را یا از روی نقشه و یا از بین گزینه های موجود انتخاب کنند.

حال باید نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان وارد کنند و بر روی گزینه «ورود» کلیک کنند.

نکته ۱: نام کاربری دانشجویان برای ورود به این سامانه شماره دانشجویی و نام کاربری اساتید دانشگاه فرهنگیان برابر کد استادی آن ها می باشد.

نکته ۲: رمز عبور دانشجو معلمان برای ورود به سامانه آموزش مجازی، برابر کد ملی و رمز عبور اساتید در سامانه آموزش مجازی فرهنگیان برابر کد استادی آن ها می باشد.

آموزش و پروش در راستای تسریع روند انجام امور کارمندان خود در خصوص دریافت فیش حقوقی اقدام به راه اندازی سامانه ای مجزا با نام سامانه فیش حقوقی فرهنگیان نموده است. در مقاله زیر توضیحات بیشتر ارائه شده است.

تغییر رمز عبور در سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

برای تغییر کلمه عبور بعد از ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان ، باید بر روی نام و نام خانوادگی خود در گوشه سمت چپ بالای صفحه سامانه کلیک نمایید و سپس در منوی باز شده بر روی گزینه “ترجیحات” کلیک نمایید.

آیا سامانه زمان ورود و خروج کاربر را ثبت می نماید؟

بله، زمان ورود و خروج در کلاس، مدت زمان حضور به طور اتوماتیک در سامانه lms.cfu.ac. ir ثبت و قابل گزارش گیری توسط استاد مربوطه می باشد.

سوالات متداول

۱-  هدف از ایجاد سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

همان طور که در این مقاله توضیح داده شد، سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان با هدف ارائه خدمات غیر حضوری آموزشی به دانشجو معلمان و اساتید این دانشگاه روی کار آمده است.
۲- کلاس های آموزش مجازی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در چه سایتی برگزار می شود ؟

کلاس های آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان در سایت lms1.cfu.ac.ir برگزار می شود که لینک ورود به کلاس در این مقاله گذاشته شده است.
۳-  رمز عبور لازم برای ورود به سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

همان طور که در این مقاله نیز به طور کامل گفته شد، رمز عبور دانشجو معلمان برای ورود به سامانه آموزش مجازی، برابر کد ملی و رمز عبور اساتید در سامانه آموزش مجازی فرهنگیان برابر کد استادی آن ها می باشد.

۴-آیا ورود به کلاس آنلاین در lms.cfu.ac.ir با گوشی هم امکان پذیر است؟

بله با استفاده از گوشی هم امکان پذیر می باشد.

ورود بدون آزمون سه هزار استعداد برتر ملی به دانشگاه فرهنگیان

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش که روز پنجشنبه همراه رئیس جمهور در دومین سفر استانی به قم سفر کرده است، در نشست با مسئولان موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم با اشاره به ورود ۳ هزار استعداد برتر ملی به دانشگاه فرهنگیان در سال جاری، گفت: در استخدام‌های جدید آموزش‌وپرورش به دنبال این هستیم کسانی معلم شوند که امانت ملت که اصلی‌ترین و ارزشمندترین امانت است را به خوبی و درستی امانتداری کنند.

وی با بیان این‌که تقویت دانشگاه فرهنگیان سیاست اصلی ما است، اضافه کرد: امروز دانشگاه فرهنگیان پردیس اختصاصی تربیت مربی پرورشی دارد که ۴۰۰ دانشجو سال گذشته جذب کرده و این تعداد امسال به ۸۰۰ دانشجو افزایش می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که کنکور اختصاصی تربیت معلم برای نخستین بار برگزار شد، گفت: طبق آیین‌نامه استعداد‌های برتر دانش‌آموزی که می‌توانند معلم شوند، امسال سه هزار استعداد برتر ملی می‌توانند بدون آزمون وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط