۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵

سامانه هوشمند معلم/ نحوه ورود به سامانه هوشمند معلم(moalem.farsedu.ir) + ویدئوی آموزشی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سامانه هوشمند معلم ، به نشانی اینترنتی moalem.farsedu.ir ، یکی از بهترین سایت ها می باشد که برای هوشمندسازی مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. سامانه هوشمند معلم شامل سه مجموعه نرم افزاری زیر است: م...

سامانه هوشمند معلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سامانه هوشمند معلم ، به نشانی اینترنتی moalem.farsedu.ir ، یکی از بهترین سایت ها می باشد که برای هوشمندسازی مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. سامانه هوشمند معلم شامل سه مجموعه نرم افزاری زیر است:

مدیریت تحت وب
اپلیکیشن معلمان
اپلیکیشن والدین

استفاده از سامانه هوشمند معلم ، کاربرد زیادی در مدارس دارد. از جمله مزایای سایت سامانه هوشمند معلم، می توان به مدیریت کلاس با حضور و غیاب ،امتیازدهی و ثبت تشویق و تذکر ، بهبود شیوه تدریس و انسجام ذهنی، موفقیت تحصیلی دانش آموزان، بهبود خلاقیت و تمرین مشارکت اجتماعی اشاره کرد.
سایت هوشمند معلم فارس moalem.farsedu.ir

هیچ چیز به اندازه ی ذهنی آشفته و برنامه ای نامنظم افت کیفیت تدریس را به دنبال ندارد. برای یک تدریس خوب معلم نیاز به نظم ذهنی و انسجام اطلاعات دارد. در طی سال تحصیلی نمرات دروس مختلف و نتایج پرسش های کلاسی، امتحانات و کارنامه دانش آموز در سامانه ثبت می شود این دفتر نمره کلاسی سامانه هوشمند معلم دارای یکپارچگی و سهولت دسترسی به تمام اطلاعات دانش آموزان است. معلم هر وقت بخواهد به سوابق تحصیلی دانش آموز دسترسی دارد و می تواند روند پیشرفت او و تاثیر شیوه تدریس خود را ارزیابی کند.

مدیریت کلاس با سامانه معلم هوشمند

مدیریت کلاس با حضور و غیاب ،امتیازدهی و ثبت تشویق و تذکر، حضور به موقع در کلاس لازمه ی یک مدیریت خوب است، از این جهت سامانه هوشمند معلم دبیران کمک می کند. حضور دانش آموزان در کلاس با نرم افزار حضور و غیاب سامانه ثبت می شود و والدین بصورت آنلاین در جریان غیبت دانش آموز قرار می گیرند.

به منظور حفظ انگیزه و ایجاد فضای رقابتی، بخشی با عنوان نفرات برتر در سامانه هوشمند معلم تعبیه شده که به صلاح دید معلم برای رتبه بندی دانش آموزان در دروس مختلف کاربرد دارد.

موفقیت دانش آموزان با سامانه هوشمند معلم

موفقیت تحصیلی دانش آموزان با تست های شخصیتی، با کمک سامانه هوشمند معلم : اطلاع معلمان از تیپ شخصیتی هر کدام از دانش آموزان در بهبود تدریس او و موفقیت تحصیلی دانش آموز تاثیر بسزایی دارد. وقتی که معلم بداند با چه رویکردی با دانش آموز برخورد کند، ارتباط موثری بین آنها بوجود خواهد آمد. دانش آموز با فهمیده شدن و درک اینکه معلم متوجه نیازهایش می شود، خواستن یا انگیزه آموختن را در خودش بیدار می کند.

خلاقیت دانش آموزان با سامانه moalem.farsedu.ir

سامانه هوشمند معلم مسابقات تولید محتوا در بین دانش آموزان برگزار می کند.سرزمین دایا با مسابقات عکاسی، چالش یک دقیقه ای، چالش یک داستان، مسابقه نقاشی و هر روز یک عکس فضای خلاقانه ای را بین جمعیت زیادی از دانش آموزان ایجاد می کند. دانش آموزان را با تنوع ایده ها و افکار مختلف آشنا کرده و مشارکت اجتماعی و ظرفیت دیگر پذیری آنها را افزایش می دهد.

سامانه هوشمند معلم فارس

در صورت عدم نمایش صحیح سامانه، مروگر خود را بروز نمایید و برای حفظ امنیت و بهترین کارایی از Windows 10 و مرورگر Edge استفاده نمایید. مرورگر های مورد نیاز سامانه هوشمند معلم moalem.farsedu.ir :

✅ Microsoft Edge

✅ Google Chrome

✅ Mozilla Firefox

 

راهنمای سامانه آزمون سراسری فارس moalem.farsedu.ir

کاربران برای ورود به سایت سامانه هوشمند معلم فارس ، باید به نشانی اینترنتی moalem.farsedu.ir مراجعه نمایند. سامانه آزمون سراسری هوشمند معلم فارس دارای قسمت های مختلفی می باشد :

 

به گزارش اندیشه معاصر، سامانه هوشمند معلم دارای امکاناتی همچون: حضور غیاب دانش آموزان ، تست شخصیت شناسی دانش آموزان، ثبت تشویق و تذکر دانش آموز و … می باشد.

برای ورود به سامانه جدید همکاران شاغل و بازنشسته از کد پرسنلی و کد ملی و مستمری بگیران از کد ملی به جای نام کاربری و رمز عبور استفاده نمایید .

ورود به سامانه همراه معلم

برای ورود به سامانه هوشمند معلم باید به آدرس اینترنتی moalem.farsedu.ir مراجعه نمایید. پس از ورود به سایت سامانه هوشمند معلم فارس، نام کاربری و رمزعبور خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید:

ورود به سایت سامانه هوشمند معلم moalem.farsedu.ir

با توجه به نیاز هر یک از معلمان به استفاده از سامانه هوشمند معلم و آشنایی با امکانات گنجانده شده در این سامانه کمک گرفتن از مشاوری آگاه و خبره در این زمان الزامی و مهم به نظر می رسد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه استفاده و همین طور بخش ها و امکانات گنجانده شده در سامانه هوشمند معلم می توانید با تیم مشاوره حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان گرامی دقت فرمایید کلیه امور دانشجویی مربوط به سامانه هوشمند معلم اعم از ثبت نام، ویرایش اطلاعات و درخواست های دانشجویی به صورت اینترنتی از طریق نشانی اینترنتی moalem.farsedu.ir انجام می گیرد.

سوالات متداول سامانه هوشمند معلم

آدرس سامانه هوشمند معلم چیست؟

کاربران برای ورود به سایت هوشمند معلم ، باید به نشانی اینترنتی moalem.farsedu.ir مراجعه نمایند.
مزایای سامانه هوشمند معلم چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله راهنمای کامل سامانه ارائه داده شده است.
اطلاعات موردنیاز برای ورود به سایت سامانه هوشمند معلم چیست؟

کاربران برای ورود به سامانه باید دارای نام کاربری و رمزعبور باشند.
آیا دانلود سامانه هوشمند معلم استان فارس امکان پذیر است؟

سامانه هوشمند معلم استان فارس فقط به صورت وب وجود دارد و هیچ گونه اپلیکیشینی تا این لحظه برای آن طراحی نشده است.
آیا در سامانه هوشمند معلم گرفتن فیش حقوقی امکان پذیر است؟

برای گرفتن فیش حقوقی سامانه های مختلفی وجود دارد شما می توانید برای این امر به سایت مای مدیو مراجعه کنید.

مرورگر مورد نیاز این سامانه

برای ورود به سامانه هوشمند از طریق سایت، نیازمند مرورگر گوگل کروم (Google Chrome)، فایرفاکس (Mozilla Firefox) و یا مایکروسافت ادج (Microsoft Edge) می باشید. همچنین برای استفاده بهتر از این سایت، بهتر است که از مرورگر مایکروسافت ادج در ویندوز ۱۰ استفاده نمایید.

مزایای استفاده از این سامانه

با اینکه بزرگ ترین مزیت سامانه هوشمند معلم، اطلاع رسانی اخبار و اطلاعیه های مهم و دریافت حکم کارگزینی می باشد اما استفاده از سامانه این سامانه برای افراد، مزیت های زیادی را به همراه دارد که می تواند منجر به وقوع نتایج مثبتی برای معلمان شود.

در ادامه به برجسته ترین مزایای استفاده از سامانه هوشمند خواهیم پرداخت.

مدیریت کلاس

سامانه هوشمند با طراحی قسمتی برای رتبه بندی دانش آموزان و همچنین ثبت حضور و غیاب آن ها، امکان امتیازدهی، تشویق و تذکر را برای معلمان فراهم آورده است که با صلاح دید خود بتوانند با ایجاد فضای رقابتی سالم و دوستانه، شور و هیجان را به کلاس خود بیاورند و موجب ایجاد انگیزه در دانش آموزان و در ادامه بهبود وضعیت تحصیلی آنان شوند.

استفاده از سامانه هوشمند معلم

سامانه هوشمند معلم که به دو طریق سایت و یا استفاده از نرم افزار قابل دسترسی می باشد. امکانات و خدماتی را برای فرهنگیان و مستمری بگیران شامل منتشر کردن اخبار و اطلاعیه های مهم نظیر زمان برگزاری دوره های ضمن خدمت و… و همچنین دریافت حکم کارگزینی و فیش حقوقی و… فراهم آورده است.

 

همچنین استفاده از بخش هایی از این سامانه به معلمان کمک می کند که شیوه تدریس بهتری داشته باشند و وضعیت تحصیلی دانش آموزان خود را ارتقا دهند.

شخصیت شناسی دانش آموزان

با قرار گرفتن بخش شخصیت شناسی در سامانه هوشمند معلم، آموزگاران محترم می توانند دانش آموزان را به شرکت در آزمون های روانشناسی مختلف ترغیب کنند و با توجه به نتیجه آن که به صورت محرمانه برای معلم ارسال می گردد، شیوه مناسب رفتاری و تدریس را در مقابل دانش آموزان انتخاب کنند.

بهبود خلاقیت و تمرین مشارکت  اجتماعی

برگزاری مسابقات تولید محتوای دانش آموزان که شامل مسابقات عکاسی، چالش یک داستان، مسابقات نقاشی و… می شود.  شرایطی برای رشد خلاقیت و مشارکت اجتماعی دانش آموزان فراهم می آورد و به بهبود کیفیت روابط اجتماعی آن ها  می افزاید.

بهبود شیوه تدریس

با توجه به این که تمامی نمرات دروس، نتایج پرسش های کلاسی و کارنامه دانش آموزان در سامانه هوشمند معلم ثبت می شود به معلم کمک می کند که با داشتن این اطلاعات وضعیت دانش آموزان خود را بررسی کند و با ذهنی منسجم برای تدریس خود برنامه ریزی کند و همچنین روند درسی دانش آموز خود را ارزیابی نماید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار