اجتماعی

زمان متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت مشخص شد

زمان انجام متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت بعد از اعمال شایستگی یا همان اپریزال شاغلان این صنعت خواهد بود.

زمان متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، زمان انجام متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت بعد از اعمال شایستگی یا همان اپریزال شاغلان این صنعت خواهد بود.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

زمان متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت مشخص شد

مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح بابت استمرار همسان‌سازی بازنشستگان لشکری.

روابط عمومی صندوق نفت اعلام کرد: زمان انجام متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت بعد از اعمال شایستگی یا همان اپریزال شاغلان این صنعت خواهد بود.صندوق بازنشستگی کارکنان نفت اعلام کرد: زمان انجام متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت در سال ۱۴۰۳ بعد از اعمال فرآیند تعیین شایستگی یا همان اپریزال شاغلان این صنعت خواهد بود.

طبق این گزارش، متناسب‌سازی سال ۱۴۰۳ یکی از پرسش‌های پرتکرار بازنشستگان ارجمند در تیرماه است. ازاین‌رو، اعلام می‌شود: زمان انجام متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت بعد از اعمال شایستگی یا همان اپریزال شاغلان این صنعت خواهد بود.

بازنشستگی

زمان متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت مشخص شد

همچنین بخوانید:
مراحل دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳/صندوق بازنشستگی
رویکرد این برنامه، دو هدف را دنبال می‌کند: نخست، متناسب‌سازی مستمری و مقرری بازنشستگان و بازماندگان با حقوق شاغلان این صنعت؛ دوم، با تنظیم سازوکاری خاص که شامل عدد ثابت و درصدی مشخص است، کمک شایانی به مستمری‌های حداقلی شود.

بررسی روند سال‌های اخیر در اعمال اضافات عمومی و متناسب‌سازی، دو نکته را روشن می‌کند؛ نخست اینکه متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان ازنظر زمانی بعد از اعمال شایستگی برای شاغلان انجام شده است که در این سه سال این زمان تقریباً یک تا دو ماه بوده است. دوم اینکه متناسب‌سازی برای بازنشستگان با فرمول عدد ثابت انجام شده تا مستمری‌های کمتر، درصد افزایش بیشتری داشته باشند.

همچنین بخوانید:
همسان‌سازی برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم اجرا خواهد شد
بر این اساس، انتظار می‌رود امسال نیز همین چارچوب زمانی و رویکردی برای متناسب‌سازی سال ۱۴۰۳ اعمال شود

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط