۱۴:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۹

زمان قطعی واریز حقوق مددجویان بهزیستی و کمیته امداد با اعمال افزایش میزان مستمری

میزان افزایش حقوق و مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال 1403 مشخص شد و همچنین تاریخ واریز آن نیز اعلام شد.

زمان قطعی واریز حقوق مددجویان بهزیستی و کمیته امداد با اعمال افزایش میزان مستمری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در حالی که افزایش حقوق برای بازنشستگان در سال ۱۴۰۳، ۲۰ درصد اعلام شده است حقوق مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی افزایش ش۳۰ درصدی خواهد داشت.

با افزایش حقوق مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، می‌توان با استفاده از اطلاعات ارائه شده، مقدار واریزی های جدید برای مددجویان را محاسبه کرد.

ابتدا مقدار حقوق مستمری مددجویان در سال گذشته و امسال را محاسبه می‌کنیم.

میزان حقوق مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال گذشته:

حقوق مستمری مددجوی در سال گذشته = ۷۰۰ هزار تومان

حقوق مستمری مددجوی در سال ۱۴۰۳:
حقوق مستمری مددجوی در سال جاری = ۷۰۰ هزار تومان + (۷۰۰ هزار تومان * ۳۰%) = ۹۱۰ هزار تومان

طبق جدول زمانبندی برای واریزی های جدید مستمری ها برای نهادهای حمایتی ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که با دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی از آنها خواهیم خواست تا درباره علت عدم پرداخت عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد توضیح دهند.

سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عدم پرداخت عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی در اولین جلسه کمیسیون که در هفته آینده برگزار می‌شود، علت عدم پرداخت عیدی تحت پوششان کمیته امداد و بهزیستی را پیگیری خواهد کرد.

وی افزود: به همین منظور از مسئولان مربوطه از جمله وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور دعوت به عمل خواهد آمد تا در جلسات کمیسیون حضور یافته و توضیحی درباره دلایل عدم پرداخت عیدی مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی به اعضا ارائه دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه عیدی یک خانواده ۵ نفره حدود ۲ میلیون تومان است، اظهار کرد: این خانواده‌ها برای هزینه کرد این میزان دریافتی در شب عید برنامه ریزی کرده بودند که با عدم پرداخت بسیاری از آنها در این شرایط اقتصادی دچار مشکل شده‌اند.

حسینی با بیان اینکه پرداختی سازمان‌های حمایتگر به این اقشار رقم ناچیزی است، گفت: پرداخت مستمری و حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر باید اولویت نهادهای مربوطه باشد، لذا مجلس به عنوان نهاد نظارتی موضوع عدم پرداخت عیدی به مددجویان را پیگیری خواهد کرد.

عیدی مددجویان به میزان یک مستمری ماهانه است که در سال ۱۴۰۱ میزان مستمری حدود ۵۰۰ هزار تومان بود و متاسفانه عیدی مددجویان در سال ۱۴۰۲ نیز حدود ۲۵۰ هزار تومان به میزان نصف یک مستمری واریز شد.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط