۰۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

کلیپ سلامت

راه تشخیص و درمان بیماری بسیار شایع و آزار دهنده میگرن + ویدیو

میگرن اگرچه یک مشکل مزمن است، اما خوشبختانه با راهکارهایی می‎توان از بروز حملات آن پیشگیری کرد. معمولا روند پیشگیری از سردرد میگرنی شامل مصرف داروهای ضدمیگرن و مکمل‎ها و تغییر سبک زندگی است. پزشکان در این زمینه اغلب دست به آزمون‎وخطا می‎زنند تا بفهمد چه چیزی برای وضعیت خاص شما بهترین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یکی از موثرترین راه‌ها برای پیشگیری از سردردهای میگرنی، شناخت عواملی است که باعث بروز حمله می‌شوند و تلاش برای اجتناب از آن‌هاست. اگر مدام درگیر علائم ناتوان‎کننده‎ای مانند سردرد، حالت تهوع  حساسیت به نور، صدا و بو هستید، پیشنهاد می‎کنیم با شناسایی و اجتناب از محرک‎هایی مانند استرس، برخی از غذاها، نوشیدنی الکلی و استشمام بوها در جهت جلوگیری از سردرد میگرن عمل کنید.

معرفی انواع داروی پیشگیری از سردرد میگرنی

داروهای ضدتشنج

داروهای زیر ممکن است با آرام کردن سلول‎های عصبی در مغز به پیشگیری از بروز سردرد کمک کنند:

  • گاباپنترین
  • توپیرامات
  • والپروئیک اسید

این داروها اگر در دوران بارداری مصرف شوند، می‎توانند به نوزاد متولد‎نشده آسیب برسانند. از طرفی، می‎توانند اثربخشی داروهای ضدبارداری هورمونی را نیز کاهش دهند.

داروهای مسدودکننده بتا

اگرچه داروهای مسدودکننده بتا (بتا بلاکرها) فشار خون بالا و بیماری قلبی را درمان می‎کنند، اما بدون دلیل مشخصی روی پیشگیری از

نیز موثر هستند. مواردی چون:

  • آتنولول
  • متوپرولول
  • نادولول
  • پروپرانولول
  • تیمولول

داروهای ضدافسردگی

این داروها مانند آمی‎تریپتیلین و ونلافاکسین بر تنظیم سطح سروتونین مغز که ممکن است کاهش آن با میگرن مرتبط باشد، تأثیر می‌گذارند. ممکن است تا ۶ هفته طول بکشد تا بتوانید فواید کامل آن‌‎ها را احساس کنید.

راه تشخیص و درمان بیماری بسیار شایع و آزار دهنده میگرن + ویدیو

راه تشخیص و درمان بیماری بسیار شایع و آزار دهنده میگرن + ویدیو

پیشگیری از سردرد میگرنی با تغییر در سبک زندگی

تجربه نشان داده است که حتی با مصرف داروهای ذکرشده، لازم است شما تغییراتی نیز در سبک زندگی خود ایجاد کنید. زیرا محرک‎های محیطی مانند صدا، نور و غذاهای خاص و محرک‏های غیرمحیطی مانند استرس، تغییرات هورمونی و اختلالات خواب بخش جدایی‎ناپذیری از زندگی روزمره هستند. در ادامه به راه‌های پیشگیری از سردرد میگرنی مرتبط با سبک زندگی اشاره خواهیم کرد. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار