22:19 - 1403/04/03

دریافت وام ۱۰۰ میلیونی با سهام عدالت + جزئیات

به دارندگان سهام عدالت وام اعطا می‌شود برای دریافت اطلاعات بیشتر مطلب زیر را بخوانید.

سودسهام عدالت 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به دارندگان سهام عدالت وام ۱۰۰ میلیونی اعطا میشود و زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات سهام عدالت نیز سه سال است.

جزئیات اعطای وام به دارندگان سهام عدالت اعلام شد . زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات سهام عدالت نیز سه سال است و در صورتی که متقاضیان طی یک ماه، اقساط تسهیلات دریافت شده را بازپرداخت کنند، سود به آن تعلق نخواهد گرفت.

طرح کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت به شما کمک می‌کند تا سقف ۶۰درصد از ارزش سهام عدالت خود را، به ‌عنوان وام دریافت کنید. البته این مبلغ به‌صورت نقدی پرداخت نمی‌شود، بلکه شما یک کارت اعتباری در دست خواهید داشت و با مراجعه به برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، می‌توانید به میزانی که وام برایتان در دسترس قرار گرفته، خرید کنید.

در ا اینجا به ۸سوال درمورد طرح کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت پاسخ داده‌ شده استوام سهام عدالت به چه شکلی پرداخت می‌شود؟

این تسهیلات در قالب یک کارت اعتباری به متقاضیان پرداخت خواهد شد. هدف از ارائه این تسهیلات با توجه به شرایط بورس، ایجاد انگیزه نگهداری این سهام و کاهش فشار فروش در بازار است.

چه کسانی می‌توانند کارت اعتباری مخصوص دارندگان سهام عدالت را دریافت کنند؟

نکته اول این است که همه افرادی که دارای سهام عدالت هستند، می‌توانند از چنین تسلیهاتی استفاده کنند. البته در ابتدا باید، احراز هویت افراد توسط سامانه سجام انجام شود که این فرآیند به‌صورت حضوری و غیرحضوری قابل انجام است. یکی از مهم‌ترین شروطی که باید بدانید، این است که برای دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت افراد باید دارای سهام عدالت، با ارزش یک میلیون تومان یا ۵۰۰هزار تومان باشند. در صورتی‌که از یکی از مراجع قضایی، حکمی صادر شده باشد که سهام عدالت فرد متقاضی وام، توقیف شده، امکان دریافت وام سهام عدالت، برای متقاضی، وجود ندارد.

متقاضیانی که اقدام به آزادسازی سهام عدالت کرده‌اند و متقاضی دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت ۱۴۰۳ هستند، باید در نظر داشته باشند که حتی اگر یک سهم از سهام خود را فروخته باشند، نمی‌توانند این وام را دریافت کنند. افرادی که قصد دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت را دارند، می‌بایست حتما در بانکی که قرار است که وام را از آن جا دریافت کنند، حساب داشته باشند. از شرایط دریافت این وام، می‌توان به داشتن کارت ملی هوشمند اشاره کرد. در واقع شناسنامه و کارت ملی از جمله مدارک لازم، برای دریافت این وام هستند.

نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت به چه شکل است؟

نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت ۱۴۰۳، به ۲روش حضوری، با مراجعه به شعب بانک‌های عامل و غیرحضوری، از طریق اپلیکیشن‌های ایوا، بله و شصت، امکان‌پذیر است.

کارت اعتباری وام سهام عدالت به چه کاری می‌آید؟

مشمولان سهام عدالت، می‌توانند با دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت و مبلغ وامی که به آنان، اختصاص داده می‌شود، کالاهای مختلف را از فروشگاه‌های طرف قرارداد با بانک‌های نماینده ارائه تسهیلات سهام عدالت، بخرند.

مبلغ وام سهام عدالت چقدر است؟

هر یک از دارندگان این سهام می‌توانند تا ۵۰درصد از ارزش سهامشان را به‌صورت وام دریافت کرده و با در‌دست‌ داشتن کار اعتباری مخصوص، خرید‌هایشان را از مراکز مختلف انجام دهند. ظاهرا، این وام بنا به میزان سبد سهام عدالتی که هر فرد دارد، ۵ یا ۱۰میلیون تومانی است.

اقساط وام سهام عدالت چگونه محاسبه می‌شود؟

سهامدارانی که وام ۱۰میلیون تومانی دریافت می‌کنند ماهیانه، ۳۶۲ هزار تومان و کسانی‌که وام ۵میلیون تومانی می‌گیرند باید ۱۸۱هزار تومان در هر ماه بابت قسط پرداخت کنند. زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات سهام عدالت، ۳سال است و در صورتی که متقاضیان طی یک ماه، اقساط تسهیلات دریافت شده را بازپرداخت کنند، سود به آن تعلق نخواهد گرفت. در صورت عدم‌بازگشت پول پس از گذشت یک ماه، بازپرداخت تسهیلات ۳ساله در نظر گرفته می‌شود و کارمزد آن متفاوت است.

نحوه ثبت‌نام وام سهام عدالت به چه شکل است؟

برای دریافت این تسهیلات که در قالب یک کارت اعتباری به متقاضی پرداخت خواهد شد، پس از احراز هویت از طریق سامانه سجام، می‌توانید با ورود به اپلیکیشن‌هایی مثل ایوا، بله و شصت و ثبت اطلاعات خود، مراحل لازم برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را سپری کنید. کاربر باید در ابتدا امضای دیجیتال خود را تعریف کند. در این حالت، کاربر سهام عدالت خود را وثیقه قرار می‌دهد و به کمک آن می‌تواند با توجه به ارزش روز سهام، مبلغی وام به صورت کارت اعتباری دریافت کند. کارت اعتباری دریافتی در فروشگاه‌های وین مارکت، افق کوروش و رفاه، قابل مصرف است. برای استفاده از این سرویس باید اطلاعات هویتی صاحب کارت یا همان حساب بانک مبدا با مالک سیم کارت یکسان باشد.

صدور کارت اعتباری وام سهام عدالت چقدر زمان می‌برد؟

پس از تکمیل فرآیند ثبت اطلاعات سامانه ایوا و دیگر سامانه‌های مرتبط، کارت اعتباری دیجیتالی ظرف مدت دو تا سه روز صادر می‌شود و پس از آن دارندگان کارت می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد، با اسکن بارکد فروشگاه و تعیین مبلغ با کارت اعتباری، خرید خود را انجام دهند./ خبرجو

شرایط اعطای وام به دارندگان سهام عدالت

جزئیات اعطای وام به دارندگان سهام عدالت اعلام شد . زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات سهام عدالت نیز سه سال است و در صورتی که متقاضیان طی یک ماه، اقساط تسهیلات دریافت شده را بازپرداخت کنند، سود به آن تعلق نخواهد گرفت.

از ابتدای سال ۹۹ و با مطرح شدن بحث آزادسازی سهام عدالت امکان معامله و خرید و فروش فراهم شد و افراد توانستند برای مدیریت سهام خود تصمیم‌گیری کنند. در این میان شرایطی فراهم شد تا سهامدارانی که تا کنون برای فروش هیچ بخشی از سهام عدالت خود اقدام نکرده‌اند، با توثیق سهام خود در بانک، بتوانند کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کنند. در ادامه توضیحات کامل را در این زمینه ارائه خواهیم داد.

طرح کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت با تصمیم شورای عالی بورس و بانک مرکزی، پس از ماه‌ها فراز و نشیب اخیرا در دستور کار قرار گرفته است و مشمولان آن می‌توانند از طریق این کارت تا سقف ۶۰ درصد ارزش دارای سهام عدالت خود تسهیلات دریافت کنند. هدف از ارائه این تسهیلات با توجه به شرایط بورس، ایجاد انگیزه نگهداری این سهام و کاهش فشار فروش در بازار است.

برای دریافت این تسهیلات که در قالب یک کارت اعتباری به متقاضی پرداخت خواهد شد، در ابتدا باید احراز هویت افراد توسط سامانه سجام انجام شود که این فرآیند به صورت حضوری و غیر حضوری قابل انجام است. ​

پس از آن با ورود به اپلیکیشن ایوا (سامانه مخصوص بانک ملی) و ثبت اطلاعات خود، مراحل لازم برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را سپری می‌کنید که این مراحل به شرح زیر است:

وارد کردن کد امنیتی

برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، لازم است به این موارد توجه کنید:

کاربر باید در ابتدا امضا دیجیتال (در منوی گواهی امضاء) خود را تعریف کند.

این سرویس مربوط به کاربرانی است که سهام عدالت دارند و حساب آن‌ها در بانک ملی ایران است. در این حالت، کاربر سهام عدالت خود را وثیقه قرار می‌دهد و به کمک آن می‌تواند با توجه به ارزش روز سهام، مبلغی وام به صورت کارت اعتباری دریافت کند.

کارت اعتباری دریافتی در فروشگاه‌های وین مارکت، افق کوروش و رفاه قابل مصرف است.

برای استفاده از این سرویس باید اطلاعات هویتی صاحب کارت (حساب) بانک مبدا با مالک سیم کارت یکسان باشد.

در منوی گزارشات کاربر می‌تواند گردش کارت اعتباری مختص این وام را مشاهده کند.

پس از تکمیل فرآیند ثبت اطلاعات در این سامانه، کارت اعتباری دیجیتالی ظرف مدت دو تا سه روز صادر می‌شود و پس از آن دارندگان کارت می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های نامبرده با اسکن بارکد فروشگاه و تعیین مبلغ با کارت اعتباری، خرید خود را انجام دهند.

زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات سهام عدالت نیز سه سال است و در صورتی که متقاضیان طی یک ماه، اقساط تسهیلات دریافت شده را بازپرداخت کنند، سود به آن تعلق نخواهد گرفت. در صورت عدم بازگشت پول پس از گذشت یک ماه، بازپرداخت تسهیلات سه ساله در نظر گرفته می‌شود و کارمزد آن متفاوت است.

نکته: سهامدارانی که وام ۱۰میلیون تومانی دریافت می‌کنند ۳۶۲ هزار تومان و کسانی که وام ۵ میلیون تومانی می‌گیرند باید ۱۸۱ هزار تومان بابت قسط پرداخت کنند.

تمامی افرادی که در بانک سینا حساب قرض الحسنه جاری یا سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ماه شمار دارند، می‌توانند برای طرح تسهیلاتی «نرگس» درخواست دهند. این وام با حداقل سود ارائه شده است.

متقاضیان دریافت وام طرح نرگس، باید گذشته از داشتن حساب مورد نظر برای گرفتن این تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، حداقل به اندازه دو ماه یا حداکثر ۱۲ ماه حساب ایجاد کنند. سقف این وام ۳۰۰ میلیون تومان اعلام شده و سود آن نیز برحسب مدت زمان ماندگاری، بازپرداخت و ضریب برابری متغیر است، اما در کل از ۱۰ درصد کمتر و از ۲۰ درصد بیشتر نخواهد شد.

افرادی که به دریافت این تسهیلات تمایل دارند باید به بانک ضامن رسمی ارائه دهند و اعتبار شغلی مورد نظر این مجموعه را داشته باشند. امکان پرداخت اقساط این تسهیلات طی ۶۰ ماه موجود است.

با توجه به شرایط ذکر شده و در نظر گرفتن حداقل نرخ سود برای این تسهیلات، میزان هر قسط ۴ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۰۹ تومان خواهد بود. کل سود تسهیلات ۵۴ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۵۳۷ تومان بوده و جمع رقم وام و سود آن نیز به ۲۵۵ میلیون و ۶۴ هزار و ۵۳۷ تومان می‌رسد.

لازم به ذکر است که این تسهیلات برای تمامی افراد حقیقی تدارک دیده شده و افراد حقوقی امکان استفاده از این وام را ندارند. افراد حقیقی این امکان را دارند تا در هر مرحله از فرآیند دریافت وام، در صورت تمایل، امتیاز آن را به اقوام درجه یک اعم از پدر، مادر همسر، فرزندان، خواهر یا برادر خود انتقال دهند./افکار خوب

مطالب مرتبط