23:15 - 1403/03/26

خبر مهم برای فرهنگیان در آستانه بازنشستگی/ هیچ معلمی مهر امسال بازنشسته نمی‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره برنامه تابستانی معلمان گفت: تابستان داغ توانمندسازی را پیش‌رو داریم

خبر مهم برای فرهنگیان در آستانه بازنشستگی/ هیچ معلمی مهر امسال بازنشسته نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش  درباره برنامه تابستانی معلمان گفت: تابستان داغ توانمندسازی را پیش‌رو داریم

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد : امسال با افزایش ۵۰۱ هزار نفری دانش آموزان مواجه هستیم و فرض بر این است که کلاس خالی نداشته باشیم. ما پیش بینی می‌کنیم در مهر حدود ۱۵ کلاس بیشتر داشته باشیم و بر همین اساس در بحث بازنشستگی نیز هیچ کدام را بازنشست نمی‌کنیم؛ تا ۳۰ مهر کلاس‌های ما که تثبیت شد نیروی مازاد در منطقه‌ای داشتیم و شرایط خاص داشت می‌توانیم با بازنشستگی طبق شرایط موافقت کنیم.

وی تاکید کرد: نیروی خرید خدماتی که قبول نشدند، نمی‌توانیم در مهر به کار بگیریم.

فرهادی از برگزاری آزمون‌های استخدامی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: در آزمون آموزگاری ۲۸۰۰۰ نفر مجوز داریم. همچنین، امسال تلاش کرده‌ایم تا ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را با ۲۰۰۰ ورودی شهید رجایی و ۳۰ هزار ورودی دانشگاه فرهنگیان افزایش دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص توانمندسازی معلمان افزود: همان‌طور که دکتر صحرایی فرمودند، تابستان داغ توانمندسازی را پیش‌رو داریم. برنامه‌ریزی‌ها برای آموزش نیروهای ماده ۲۸ و کتاب‌های تازه تألیف انجام شده است.

منبع: ایلنا

مطالب مرتبط