خبر فوری رتبه بندی فرهنگیان از برنامه دکتر صحرایی برای اصلاح رتبه بندی معلمان

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی از برنامه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برای اصلاح رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از نبض بازار،خبر فوری رتبه بندی فرهنگیان از برنامه دکتر صحرایی برای اصلاح رتبه بندی معلمان را در اندیشه معاصر بخوانید. گزینه پیشنهادی رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش، با انتشار نوشته‌ای در صفحه شخصی‌اش، از برنامه خود برای اصلاح رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی نوشت: وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در این باره نوشت: «دولت مردمی سیزدهم با اجرای رتبه‌بندی گام بزرگی در تحول نظام آموزشی و کمک به معیشت معلمان برداشت.

اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این مسیر همواره در کنار معلمان بوده‌اند.

البته در بعضی قسمت‌ها آیین‌نامه رتبه‌بندی نیاز به اصلاح دارد؛ مثلا آن معلمی که می‌رود در مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته و آینده فرزندان این کشور را می‌سازد، کارش قابل قیاس با هیچ کس دیگری نیست؛.او را نباید با مقاله و فرآوده‌های علمی از این قبیل سنجید. او انسان‌سازی می‌کند و کارش با چنین معیارهایی قابل سنجش نیست.

در مورد رتبه‌بندی معلمان معتقدم که پس از پایان فرایند رتبه‌بندی و رسیدگی به اعتراضات آیین‌نامه آن باید با ماموریت واقعی معلمان اصلاح شود وحتی اگر لازم شود، قانون آن نیز پس از این اجرا براساس نقطه‌ضعف‌هایی که به‌دست می‌آید به کمک مجلس و کمیسیون آموزش مورد بازنگری قرار گیرد.»

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.