۱۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

جزئیات جدید از اختصاص ضریب در آزمون استخدامی به معلمان شاغل + ماده ۲۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس برای اختصاص ضریب در آزمون استخدامی به معلمان شاغل عین عدالت است، گفت: باید تجربه افرادی که سال‌ها در آموزش و پرورش زحمت کشید...

جزئیات جدید از اختصاص ضریب در آزمون استخدامی به معلمان شاغل + ماده ۲۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس برای اختصاص ضریب در آزمون استخدامی به معلمان شاغل عین عدالت است، گفت: باید تجربه افرادی که سال‌ها در آموزش و پرورش زحمت کشیده‌اند را در آزمون استخدامی و گزینش معلمان لحاظ کرد.

محمد وحیدی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه در خصوص نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: یکی از مصوبات بسیار خوب مجلس شورای اسلامی که در قانون ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش نیز آمده است، اختصاص ضریب به معلمان شاغل غیر رسمی در آزمون استخدامی بود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این بند قانونی، به ازای یک سال سابقه تمام وقت، ضریب ۱.۱ دهم برای نمره مکتسبه آنها در آزمون استخدامی در نظر گرفته می‌شود که معتقدم این مسئله کاملا در جهت عدالت آموزشی است و تا ۱۰ سال سابقه برای معلمان غیر رسمی لحاظ می‌شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی با استناد به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه آزمون استخدامی باید در شرایط برابر بین همه داوطلبان برگزار شود، این مصوبه را خلاف عدالت آموزشی می‌‎دانند، در حالیکه معلم دارای سابقه در آموزش و پرورش نسبت به فردی که هیچ سابقه تدریسی ندارد، باید متفاوت در گزینش باشد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: این مصوبه در راستای احترام و عنایت به تجربه معلمان شاغلانی است که در آموزش و پرورش بدون حقوق و مزایای نیروهای رسمی کار کردند، لذا نباید کسی که ده‌ها سال سابقه بیمه‌‎ای دارد را با فردی که هیچ گونه سابقه‌ای ندارد، یکسان دید.

وحیدی یادآور شد: با توجه به اینکه شورای نگهبان نیز مصوبات مجلس را بر اساس عدالت مورد بررسی قرار می‌دهد، امیدواریم با در نظر گرفتن همه جوانب نسبت به این مصوبه اظهارنظر کارشناسی داشته باشد و شرایط را برای گزینش داوطلبان اصلح فراهم کند.

در بند الحاقی ۲ ماده ۸۹ آمده است؛ آزمون های استخدامی موضوع ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، برای افرادی که در امور آموزشی و پرورشی با واحدهای دولتی و غیر دولتی با تأیید وزارت آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند، به ازای یک سال سابقه تمام وقت، ضریب ۱.۱ دهم برای نمره مکتسبه آنها در آزمون، محاسبه و به ازای هر سال سابقه بیشتر حداکثر تا ۵ سال سابقه، این ضریب به میزان یک دهم افزایش می یابد.

آزمون استخدامی معلمی از طریق آزمون استخدامی (ماده ۲۸) ادامه دارد و به معلمان غیر رسمی به ازای هر سال خدمت تمام وقت ضریب ۱.۱ می دهند

یکسال خدمت ضریب ۱.۱
دو سال خدمت ضریب ۱.۲
سه سال خدمت ضریب ۱.۳
چهار سال خدمت ضریب ۱.۴

و الی آخر یعنی
ده سال خدمت با ضریب ۲

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار