۰۵:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

جزئیات تازه از همسان‌ سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی درباره رتبه بندی معلمان ارائه داد.

رتبه بندی معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،طبق خبرهای رسیده از سوی وزارت آموزش و پرورش، طی چهار ماه گذشته بیش از ۳۸۰ هزار معلم ارتقای رتبه گرفتند.

رتبه بندی معلمان که باعث میشود افراد فرهنگیان قسمت بندی شوند به افراد کمک میکند تا مقطع تحصیلی و حقوق و… خود را مشاهده کنند. رتبه بندی معلمان با هدف ارتقاء سطح زندگی معلمان و تکریم حرفه مقدس معلمی نوشته شده و توجه ویژه ای نیز به بهبود کیفیت آموزشی دارد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره رتبه بندی معلمان اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تصویب رتبه‌بندی فرهنگیان با ۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار

حسین حق‌وردی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت مقام معلم با تأکید بر دفاع از مطالبات فرهنگیان و معلمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون آموزش یکی از موفق‌ترین کمیسیون‌های مجلس یازدهم انتخاب شد.

وی با بیان اینکه اکثریت مشکلات و مسائل فرهنگیان با حضور مسئولان آموزش‌ و پرورش در کمیسیون آموزش مجلس یازدهم برگزار شد، افزود: تشکیل سازمان تعلیم و تربیت کودک یکی از کارهای خوب کمیسیون آموزش و مجلس شورای اسلامی بود که به تصویب رسید.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح اصلاح شیوه جذب در آموزش‌ و پرورش به‌زودی در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته خواهد شد و بحث تبدیل وضعیت شغلی فرهنگیان با جدیت دنبال می‌شود.

حق‌وردی با اشاره به قانون رتبه‌بندی فرهنگیان بیان کرد: با توجه به اینکه اجرای رتبه‌بندی به مدت یک دهه جزو مطالبات معلمان بود لایحه رتبه‌بندی از سوی دولت‌های گذشته به مجلس ارائه نمی‌شد.

وی با بیان اینکه در دولت دوازدهم لایحه‌ رتبه‌بندی معلمان با ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به مجلس و کمیسیون آموزش ارائه شد، گفت: کمیسیون آموزش رتبه‌بندی فرهنگیان را با ۶۰ هزار میلیارد تومان تصویب و اعتبار آن را افزایش داد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در پایان خاطرنشان کرد: نواقص قانون رتبه‌بندی معلمان در مجلس دوازدهم رفع خواهد شد و نگرانی و مطالبات فرهنگیان مرتفع می‌شود.

اعتراض گسترده فرهنگیان به اجرای رتبه بندی معلمان

علی فرهادی در آیین گرامیداشت مقام معلم در زنجان به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: این سند نسخه شفا بخش آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه طی ماه های گذشته اتفاق‌های خوبی در راستای حل مسایل و مشکلات استان‌ها رقم خورده است، ‌اظهار کرد: از شهریور ماه سال گذشته تاکنون علاوه بر حقوق، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بدنه آموزش و پرورش اعتبار تزریق شده و این نشان دهنده توجه دولت سیزدهم به دستگاه تعلیم و تربیت است.فرهادی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم بیش از ۹۰۰ هزار معلم را رتبه بندی کرد و جامعه فرهنگیان از مزایای آن برخوردار شدند.وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که معلم کارمند نیست، گفت: معلمان هر ساله نه یک پروژه جدید بلکه به تعداد دانش آموزان سر کلاس پروژه جدید دارند و باید به تعداد این پروژه‌ها فرایندها و طرح‌های جدید را طراحی کنند.معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: معلم در مدرسه زندگی همه جانبه را به دانش آموزان می‌آموزد و فرآیند آموزش و آموختن منحصر به دانش نیست.

۳۸۰ هزار معلم معترض به رتبه بندی، ارتقای رتبه گرفتند

علی فرهادی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مقام معلم در زنجان به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: این سند نسخه شفا بخش آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه طی ماه های گذشته اتفاق‌های خوبی در راستای حل مسایل و مشکلات استان‌ها رقم خورده است، ‌اظهار کرد: از شهریور ماه سال گذشته تاکنون علاوه بر حقوق، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بدنه آموزش و پرورش اعتبار تزریق شده و این نشان دهنده توجه دولت سیزدهم به دستگاه تعلیم و تربیت است.

فرهادی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم بیش از ۹۰۰ هزار معلم را رتبه بندی کرد و جامعه فرهنگیان از مزایای آن برخوردار شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که معلم کارمند نیست، گفت: معلمان هر ساله نه یک پروژه جدید بلکه به تعداد دانش آموزان سر کلاس پروژه جدید دارند و باید به تعداد این پروژه‌ها فرایندها و طرح‌های جدید را طراحی کنند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: معلم در مدرسه زندگی همه جانبه را به دانش آموزان می‌آموزد و فرآیند آموزش و آموختن منحصر به دانش نیست.

جزئیات جدید از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته

به گفته معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش، همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته طی یک دوره سه‌ساله انجام می‌شود.

یکی از دغدغه‌های مهم این روز‌های معلمان و فرهنگیان بازنشسته، موضوع همسان سازی حقوق آنهاست. این موضوع که مدت‌هاست به محل بحث بین معلمان و وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده، همچنان به نتیجه قطعی نرسیده و کشمکش‌ها بر سر آن ادامه دارد.

در جدیدترین اظهارنظر در مورد همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و معلمان، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرده این موضوع در برنامه هفتم توسعه بررسی شده است. قاسم احمدی در واکنش به انتقاد یکی از بازنشستگان فرهنگی در مورد وضعیت همسان سازی حقوق گفت: «در برنامه هفتم توسعه همسان سازی حقوق فرهنگیان و بازنشستگان باید طی یک دوره سه‌ساله انجام شود؛ در سال اول ۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و به همین شکل در سال سوم.»

آخرین خبر‌ها از رتبه‌بندی معلمان

بر اساس آمار‌های صندوق بازنشستگی کشوری، رتبه‌بندی حدود ۲۰۰ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و سازمان برنامه و بودجه متعهد شده با تامین این مبلغ تا دو ماه آینده، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته تا پایان شهریورماه انجام شود.

همچنین به گفته محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش بابت بازنشستگان سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری بدهکار بوده که این بدهی پرداخت شده است.

او تاکید کرده که امسال، سهم صندوق بازنشستگی برای معلمان شاغل به صورت ماهانه واریز می‌شود و نگرانی‌ای بابت بازنشستگی آن‌ها وجود ندارد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط