20:57 - 1403/03/17

اقتصادی

ثبت نام وام ازدواج | معرفی سایت وام ازدواج ۱۴۰۳ ve.cbi.ir /مشاهده وضعیت درخواست در سامانه وام ازدواج ۱۴۰۳

نحوه دریافت وام ازدواج در سامانه چگونه است شما میتوانید آن را در اندیشه معاصر دنبال کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از مهمترین تسهیلاتی است که دولت در اختیار افراد قرار داده است تا تازه عروس دامادها بتوانند راحت تر زندگی مشترک خود را شروع کنند. وام ازدواج با توجه به شرایط استثنایی اش و بازپرداخت ده ساله اش تمامی افراد را بهسمت دریافتش سوق داده است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ازدواج اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

معرفی سایت وام ازدواج ۱۴۰۳ ve.cbi.ir

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برای کمک به زوج های جوان که در شرف ازدواج هستند، کمک هزینه ای با عنوان وام ازدواج، در نظر گرفته است. مبلغ وام مذکور، طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، در سال ۱۴۰۳، افزایش داشته است و مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان می باشد و افراد، با توجه به شرایط سنی و دیگر شرایط خاصی که دارند، می توانند این تسهیلات را دریافت کنند. بنابراین، ممکن است این سوال برای افراد واجد شرایط، مطرح شود که در حال حاضر، سایت کدام بانک برای ثبت نام باز است؟که در ادامه به معرفی سایت وام ازدواج و پاسخ سوال پرداخته خواهد شد.

در سال های گذشته، ثبت نام آن و تمام مراحل آن، از جمله ثبت نام در سامانه ثنا برای احرازهویت و آدرس متقاضیان وام، همانند تمامی تسهیلات و خدمات بانکی دیگر، به صورت حضوری و با مراجعه به یکی از شعب بانک های معرفی شده از طرف بانک مرکزی، صورت می گرفت؛ اما همانطور که بیان شد، امروزه این عملیات، به صورت اینترنتی، انجام می شود و متقاضیان، برای دریافت آن بانک سپه و همینطور دریافت این وام از سایر بانک ها، ابتدا وارد سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir شوند.

وام ازدواج

وام ازدواج

این سایت، که همانند سامانه بام بانک ملی، دارای امکانات متعددی بوده، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طراحی و راه اندازی شده است که یکی از معتبر ترین سایت ها، جهت ارائه تسهیلات بانکی می باشد و با توجه به اینکه قرار است افراد متقاضی، تمام اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، می بایست، در مرورگر های خود، آدرس آن را جستجو کنند. زیرا، ممکن است، با تایپ و جستجوی عناوینی، مانند آن، ثبت نام وام ازدواج و از این قبیل عناوین هم، سایت مورد نظر یافت شود؛ اما، بهتر است از آدرس اصلی سایت، یعنی همان ve.cbi.ir استفاده کنند.

البته، در پاسخ به این سوال که سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است، در حال حاضر، بیشتر بانک های جمهوری اسلامی، برای خود، سایت و نرم افزار هایی طراحی و تولید کرده اند که شاید از طریق آن ها هم بتوان جهت دریافت وام های مختلف، همانند وام ازدواج ثبت نام کرد؛ اما، بهترین و سریعترین روش، همان روش ابتدایی، یعنی مراجعه به سامانه  ve.cbi.ir می باشد که در ادامه، نحوه ثبت نام در این سایت، آموزش داده می شود.

وام ازدواج این متقاضیان واریز شد

جعفر امیرآبادی زاده معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از واریز آن فرزندان بازنشستگان این صندوق برای ۴۴ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط خبر داد. با اعلام این خبر افزود: تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری برای ۴۴ هزار نفر از ۶۱ هزار متقاضی واجد شرایط که در تیرماه سال ۱۴۰۲ ثبت نام کرده بودند، به حساب حقوقی ایشان واریز شد.

به گفته وی با توجه به ثبت نام متقاضیان آن فرزندان توسط بازنشستگان محترم و پس از بررسی مدارک ارسالی و تأیید آن به تعداد ۴۴ هزار از متقاضیان در این مرحله تسهیلات به مبلغ ۳۵ میلیون تومان، با کارمزد سالانه ۴ درصد پرداخت گردید.

امیرآبادی زاده تاکید کرد: اجرای خدمات رفاهی و پرداخت تسهیلات مالی جزو سیاست‌های صندوق بازنشستگی کشوری با عنوان «خدمت ادامه دارد» است که بر اساس آن تلاش می‌کنیم به صورت مستمر خدمات مورد نیاز بازنشستگان عزیز را در قالب‌های مختلف اجرایی و تقدیم این عزیزان کنیم.

وی همچنین یادآور شد: واریز این تسهیلات برای الباقی متقاضیان، پس از بررسی و احراز شرایط ایشان در تیرماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد./دنیای اقتصاد

واریز «وام ازدواج» فرزندان بازنشستگان کشوری

جعفر امیرآبادی زاده با اعلام این خبر افزود: تسهیلات ۳۵میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری برای ۴۴هزار نفر از حدود ۶۲هزار متقاضی واجد شرایط که در تیرماه سال ۱۴۰۲ ثبت نام کرده بودند، عصرروز گذشته به حساب حقوقی ایشان واریز شد.

به گفته وی با توجه به ثبت نام متقاضیان وام ازدواج فرزندان توسط بازنشستگان و پس از بررسی مدارک ارسالی و تایید آن به تعداد ۴۴ هزار از متقاضیان در این مرحله تسهیلات به مبلغ ۳۵میلیون تومان، با کارمزد سالانه ۴درصد پرداخت شد.

امیرآبادی زاده تاکید کرد: اجرای خدمات رفاهی و پرداخت تسهیلات مالی جزو سیاست‌های صندوق بازنشستگی کشوری با عنوان «خدمت ادامه دارد» است که براساس آن تلاش می کنیم به صورت مستمر خدمات مورد نیاز بازنشستگان را در قالب‌های مختلف اجرایی و تقدیم آنها کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی همچنین یادآور شد: واریز این تسهیلات برای الباقی متقاضیان، پس از بررسی و احراز شرایط ایشان در تیرماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد./ایسنا

معمای وام ازدواج ۱۴۰۳ چگونه حل می‌شود؟

متقاضیان وام ازدواج از اول سال تا روز دهم اردیبهشت موفق شده‌اند چهار هزار میلیارد تومان وام بگیرند اگر پرداخت‌ها براساس اولویت به متقاضیانی که از پارسال چشم انتظار بودند، انجام شده باشد، هنوز حدود ۱۳۶ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند و دولت به‌همین دلیل بار دیگر به بانک‌ها اولتیماتوم دادهز آنجایی‌که مبلغ وام به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده، خیلی‌ها حتی به شوخی هم شده از ازدواج صوری صحبت می‌کنند تا شاید بخشی از نیاز‌های خود را از این طریق برآورده کنند. اما این موضوع برای بانک‌ها شوخی‌بردار نیست و آن‌ها نه تمایلی از خود برای پرداخت این تسهیلات تکلیفی نشان می‌دهند و نه ظاهرا توان آن را دارند و به نوعی آن را یک ماموریت غیرممکن برای خود می‌دانند. حالا در چنین شرایطی معلوم نیست دولت با ابزار دستوری دیگری به سراغ بانک‌ها خواهد رفت و یا اینکه با توجه به افزایش مبلغ وام ازدواج باید منتظر طولانی‌تر شدن صف دریافت‌کنندگان وام باشیم/فرارو

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط