بانک و بیمه

بیمه معلمان/تحقق ۹۰ درصدی بودجه بیمه معلم در رشته باربری

شرکت بیمه معلم که چند سالی است در رشته حمل و نقل کالا و بخصوص در زمینه بیمه کشتی فعالیت گسترده‌ای دارد، توانسته در سال مالی ۱۴۰۲ حدود ۹۰درصد بودجه خود را در این رشته محقق کند.

در سامانه جامع بیمه کشاورزی ۹.۷ همت حق بیمه تولیدی ثبت شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اقتصاد ۲۴ شرکت بیمه معلم که چند سالی است در رشته حمل و نقل کالا و بخصوص در زمینه بیمه کشتی فعالیت گسترده‌ای دارد، توانسته در سال مالی ۱۴۰۲ حدود ۹۰درصد بودجه خود را در این رشته محقق کند.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

تحقق ۹۰ درصدی بودجه بیمه معلم در رشته باربری

شرکت بیمه معلم که چند سالی است در رشته حمل و نقل کالا و بخصوص در زمینه بیمه کشتی فعالیت گسترده‌ای دارد، توانسته در سال مالی ۱۴۰۲ حدود ۹۰درصد بودجه خود را در این رشته محقق کند.

محمد حبیبی، مدیر بیمه باربری، کشتی و هواپیمای این شرکت، ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۹۰ درصد بودجه شرکت در رشته حمل و نقل محقق شده و وضعیت پرتفوی شرکت در این رشته مطلوب است.

حق بیمه

بیمه معلمان/تحقق ۹۰ درصدی بودجه بیمه معلم در رشته باربری

وی افزود: رشته‌های این تسهیلات شامل حمل و نقل کالا (باربری)، بدنه کشتی و بدنه هواپیما تحت پوشش این تسهیلات باربری قرار دارد و شرکت این تسهیلات معلم با تمام توان به فعالیت خود در این حوزه مشغول است.

مدیر این تسهیلات باربری، کشتی و هواپیما همچنین گفت: این تسهیلات حمل و نقل کالا به صورت قابل اطمینانی زیان‌های مالی کالا‌های تجاری را درصورت تحقق خطرات مرتبط با حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی مورد پوشش قرار می‌دهد و طبق قرارداد‌های موجود، بیمه‌گر جبران خسارت و نیز تقبل هزینه‌های احتمالی ناشی از حمل کالا را به عهده می‌گیرد.

حبیبی در ادامه با بیان این نکته که در صنعت این تسهیلات سهم بیمه باربری حدود ۲ درصد است، اضافه کرد: علت پایین بودن این سهم نسبت به رشته‌های دیگر این است که همه مردم کار تجاری یا صادرات و واردات انجام نمی‌دهند و تعداد کمی از افراد در این حیطه مشغول فعالیت هستند؛ بنابراین شرکت‌های این تسهیلات هم سهم اندکی از پرتفوی خود را به این رشته اختصاص دادهاند.

وی تأکید کرد: انواع این تسهیلات های باربری عبارتند از بیمه‌های وارداتی، این تسهیلات های صادراتی، ترانزیت و این تسهیلات داخلی که با توجه به تخصصی بودن این رشته و لزوم برخورداری نماینده‌های فعال در این زمینه، تعداد نمایندگان شرکت‌های بیمه که در حوزه باربری فعالیت می‌کنند، بسیار محدود است.

محمد حبیبی، مدیر این تسهیلات باربری، کشتی و هواپیما با بیان این نکته که در حال حاضر ۳۸درصد سهم بازار از  این تسهیلات دریایی در اختیار بیمه معلم است، افزود: این شرکت از سال ۲۰۰۷ به این حوزه ورود کرد؛ سعی شد فعالان این حوزه که همگی آشنا به امور بودند را جذب کنیم و در حال حاضر افراد متخصص در زمینه‌های مختلف به صورت تخصصی در این حوزه مشغول به همکاری با بیمه معلم هستند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از علت‌های موفقیت این تسهیلات معلم در رشته کشتی این بوده که  این تسهیلات مرکزی پوشش‌های اتکائی مربوطه را به خوبی تامین کرده است.

مدیر این تسهیلات باربری، کشتی و هواپیما شرکت این تسهیلات معلم در ادامه گفت: در این تسهیلات کشتی، شرکت بیمه با توجه به نوع شناور، مسئول جبران خسارت بدنه شناور‌ها است و در بعضی از پوشش‌ها مسئولیت ناشی از تصادف و همچنین زیان همگانی نیز تحت پوشش قرار می‌گیرد و در صورتی که بدنه و ماشین‌آلات و تأسیسات آن به علت وقوع هر یک ازخطرات بیمه‌شده، زیان وارده به بیمه‌گذار را تا حدأکثر مبلغی که به عنوان ارزش مورد بیمه در بیمه‌نامه تعیین می‌شود با توجه به شرایط و مقررات بیمه نامه جبران می‌کند.

حبیبی همچنین اظهار داشت: با وجودی که ضریب خسارت کل صنعت در این رشته ۲۵ تا ۳۰ درصد است، اما این تسهیلات معلم توانسته با ضریب خسارت ۱۰درصد عملکرد موفقی را در این رشته رقم زده و در کل صنعت رتبه ۱۱ را به خود اختصاص دهد.

وی تأکید کرد: به منظور توسعه این تسهیلات های حمل و نقل توصیه میشود شرکت‌های تجاری ایران، قرارداد‌های فروش خود را بر اساس ترم CIF تنظیم نمایند که شرکت‌های این تسهیلات ایرانی بتوانند پوشش‌های بیمه‌ای لازم را به صادرکنندگان کالا ارائه نمایند.

مدیر این تسهیلات باربری، کشتی و هواپیما در ادامه گفت:ترکیب پرتفوی این تسهیلات معلم در رشته حمل و نقل کالا بسیار مطلوب است؛ به طوریکه ۳۰ درصد به بیمه باربری وارداتی، ۶۰ درصد به بیمه باربری صادراتی و مابقی به بیمه‌های داخلی تعلق دارد و جالب است بدانید که رشته کشتی در جایگاه چهارم در پرتفوی بیمه معلم است.

حبیبی، از انعقاد قرارداد جدید این تسهیلات حمل و نقل کالا با گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: این همکاری جدید در مراحل عملیاتی قرار دارد و به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : اقتصاد24

مطالب مرتبط