دکتر زاهره سادات میرجعفری در یادداشت اختصاصی مطرح کرد؛

بانوان ساده و بی آلایشی که با تربیت خود دنیا را تکان دادند

دکتر میرجعفری نوشت: کسی باور می کند این دو بانو تحول تمدن جهانی را بدست گرفته باشند؟ آیا تاثیر گذاری غیر از تربیت نیکو و نام ماندگار و فرزند خدمتگزاری است که در دلها جای دارد؟

دکتر زاهره سادات میرجعفری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دکتر زاهره سادات میرجعفری در یادداشتی اینگونه نگاشتند:  بانوان ساده و بی آلایشی که با تربیت خود دنیا را تکان دادند…..

به همین سادگی و صبوری

کسی باور می کند این دو بانو تحول تمدن جهانی را بدست گرفته باشند ؟؟ آیا تاثیر گذاری غیر از تربیت نیکو و نام ماندگار و فرزند خدمتگزاری است که در دلها جای دارد.؟؟؟

تمام شئون عاقبت بخیری در کیفیت تربیت این مادرها و دانایی،مهارت و طهارت این مادران دستاورد تمدن اسلامی است.

شما الگوی زن مسلمانی را در تصویر می بینید که با حضور در عرصه های مختلف جهان امروز به عنوان شاخص در نظر گرفته می شود و با اقتدا به نهضت اسلام و برترین بانوی خلقت حضرت فاطمه زهرا(س)، علاوه بر توانمندی در امر تربیت و پرورش فرزندان در تراز ایران اسلامی، در عرصه های فکری تمدنی با انتقال ارزشهای اصیل فکری به فرزندان خود نیز توانمند ظاهر می شود.

بانوان ساده و بی آلایشی که با تربیت خود دنیا را تکان دادند

بانوان ساده و بی آلایشی که با تربیت خود دنیا را تکان دادند

بانوان ایران اسلامی علاوه بر اینکه در رسالت های همسرداری و فرزند پروری، علمی، اجتماعی و اقتصادی و دیگر جوانب، حضور بسیار موفقی داشته اند در موارد مختلفی نیز در عرصه های تصمیم سازی کشور بصورت مستقبم یا غیر مستقیم با تربیت مردان روشنفکر تاثیر گذار فعال هستند.

پرواضح است که توسعه و پیشرفت کشور در گرو بالندگی بانوان ایران اسلامی به عنوان نیمی از این جامعه می باشد و تدوین برنامه هایی در زمینه شکوفایی استعدادهای این قشر از اهمیتی دوچندان برخوردار است و زن در الگوی سوم امروز می تواند به تاسی از ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) نقش آفرین باشد همچنان که بانوان ایرانی این نقش را در دوران انقلاب و دفاع مقدس ایفا کردند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

نویسنده : دکتر زاهره سادات میرجعفری

مطالب مرتبط