09:40 - 1403/04/19

انواع وام بانک ملل | شرایط دریافت وام فوری بانک ملل چیست؟

متقاضیان اخذ تسهیلات از موسسه اعتباری ملل، با مراجعه به وب سایت آن به نشانی اینترنتی melalbank.ir، می توانند اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بانک ملل یک موسسه مالی و اعتباری خصوصی می باشد که از تغییر نام موسسه اعتباری عسکریه ایجاد شده است. بانک ملل هم مانند سایر بانک های کشور، طرح های تسهیلاتی گوناگونی ارائه می دهد. در اندیشه معاصر توضیحات جامعی درباره انواع وام بانک ملل ارائه می دهیم و از شرایط دریافت فوری وام بانک ملل صحبت می کنیم.

 

وام بانک ملل

برخی از تسهیلات دائمی تر بوده و برخی دیگر برای یک سال یا بازه زمانی خاص قابل دریافت هستند. در همین راستا، مشتریان در پی اطلاع از انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل برای سال ۱۴۰۳ هستند تا بتوانند شرایط آن ها را بررسی کرده و جهت دریافت وام مناسب، نام نویسی کنند. به طور معمول، اطلاعات مربوط به تسهیلات و وام های مختلف بانک ملل از طریق سایت آن منتشر شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

تسهیلات قابل ارائه توسط موسسه اعتباری ملل در سال ۱۴۰۳، تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی را در بر می گیرد. از این رو متقاضیان حقیقی و حقوقی با شناخت انواع وام بانک ملل، می توانند جهت دریافت تسهیلات مناسب ثبت نام کنند. البته شرایط مورد نیاز اخذ وام برای مشتریان حقیقی و حقوقی تا حدودی متفاوت است. بنابراین مشتریان بانک ملل جهت ثبت درخواست و استفاده از طرح های تسهیلاتی گوناگون، ابتدا باید شرایط هر یک را به صورت دقیق بررسی کنند. جزئیات و شرایط دریافت وام های موسسه ملل، عمدتا در سایت این بانک منتشر می شود. هم چنین از طریق مراجعه حضوری به شعب، قابل دستیابی هستند. با توجه به این که بسیاری از مشتریان حقیقی و حقوقی با اهداف مختلف قصد دریافت تسهیلات بانک ملل را دارند، در این مقاله انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳ و شرایط دریافت هر یک را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد انواع تسهیلات و نحوه ثبت نام آن ها به دست آورید.

انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳

به گزارش اندیشه معاصر، بانک ملل با ارائه طرح های تسهیلاتی گوناگون، امکان تامین نقدینگی لازم را برای مشتریان حقیقی و حقوقی جهت اهداف مختلف فراهم کرده است. بخش قابل توجهی از تسهیلات این بانک، از طریق سپرده گذاری قابل دریافت هستند. برخی وام ها هم به صورت قرض الحسنه پرداخت می شوند. در میان انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل، عنوان برخی وام های تخصص هم قابل مشاهده است. تسهیلاتی که جهت خرید کالا و دریافت خدمات، خرید تجهیزات، تعمیر و بازسازی، تامین سرمایه در گردش و رونق کسب و کارهای ارائه می شوند، از جمله مهم ترین آن ها محسوب می شوند. متقاضیان اخذ وام از بانک ملل باید با این تسهیلات و شرایط آن ها آشنایی داشته و جهت دریافت وام متناسب با شرایط خود، نام نویسی کنند. به همین خاطر، در ادامه تعدادی از مهم ترین طرح های تسهیلاتی موسسه اعتباری ملل را برای تان آورده ایم.

انواع وام بانک ملل که در سال ۱۴۰۳ مشتریان حقیقی و حقوقی امکان دریافت آن ها را دارند، به شرح ذیل می باشند:

  • طرح تسهیلات مرابحه یاقوت ملل (ویژه اشخاص حقیقی)
  •  طرح تسهیلات مرابحه یاقوت ملل (ویژه اشخاص حقوقی)
  •  طرح تسهیلات قرض الحسنه نیکان ملل (ویژه اشخاص حقیقی)
  •  طرح تسهیلات قرض الحسنه نیکان ملل (ویژه اشخاص حقوقی)
  •  طرح افق اشخاص حقیقی (ویژه اصناف)

 

طرح تسهیلات مرابحه یاقوت ملل (ویژه اشخاص حقیقی)

یکی از مهم ترین طرح های تسهیلاتی موسسه اعتباری ملل که در سال ۱۴۰۳ امکان ثبت نام و دریافت آن وجود دارد، وام مرابحه یاقوت می باشد. این طرح در میان انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳ دارای مبلغ قابل توجهی بوده و مهلت بازپرداخت آن هم مناسب است. شرایط وام یاقوت ملل برای اشخاص حقیقی و حقوقی فرق دارد. اشخاص حقیقی با سپرده گذاری حداقل ۹۰ روز و حداکثر ۳۶۰ روز، شرایط لازم برای استفاده از این طرح تسهیلاتی را به دست می آورند. سقف اعطای تسهیلات مرابحه یاقوت ملل حداکثر ۲ میلیارد تومان بوده و با نرخ سود مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی یعنی ۲۳ درصد پرداخت می شود. مشتریان حقیقی پس از بررسی انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل و انتخاب وام مرابحه یاقوت، تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ جهت افتتاح حساب سپرده فرصت خواهند شد. زمان پایان طرح جهت اعطای تسهیلات هم تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۴ اعلام گردیده است. بنابراین متقاضیان حقیقی باید در بازه زمانی اعلام شده، اقدامات لازم را انجام دهند.

طرح تسهیلات مرابحه یاقوت ملل (ویژه اشخاص حقوقی)

این طرح هم در اکثر جزئیات کاملا مشابه با تسهیلات مرابحه یاقوت ملل برای اشخاص حقیقی است. منتهی در برخی جزئیات تفاوت هایی داشته و نام آن در میان انواع وام بانک ملل برای اشخاص حقوقی قرار می گیرد. حداقل مدت زمان سپرده گذاری برای مشتریان حقوقی موسسه اعتباری ملل جهت دریافت این نوع وام ۹۰ روز و حداکثر زمان هم ۳۶۰ روز می باشد. نرخ بهره طرح یاقوت برای اشخاص حقوقی هم برابر نرخ مصوب بانک مرکزی یعنی ۲۳ درصد است. این گروه ها تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ فرصت دارند تا جهت شرکت در طرح یاقوت ثبت نام نموده و حساب سپرده ایجاد کنند. حداکثر مبلغ وام طرح یاقوت ویژه اشخاص حقیقی هم ۲ میلیارد تومان و حداکثر مهلت بازپرداخت، ۴۸ ماه می باشد. در میان انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳ برای اشخاص حقوقی، طرح یاقوت از شرایط ضمانت مناسبی برخوردار است. چرا که دریافت تسهیلات تا مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان، نیازی به ارائه وثیقه ملکی نداشته و سفته الکترونیکی کفایت می کند.

طرح تسهیلات قرض الحسنه نیکان ملل (ویژه اشخاص حقیقی)

از دیگر طرح های مناسب بانک ملل جهت پرداخت تسهیلات به مشتریان، می توان به وام ۳۰۰ میلیونی نیکان اشاره کرد. این وام برخلاف طرح یاقوت، به صورت قرض الحسنه پرداخت شده و دارای نرخ سود کاملا مناسب ۴ درصدی است. البته مانند دیگر انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل، اخذ تسهیلات قرض الحسنه نیکان هم نیاز به سپرده گذاری دارد. مشتریان حقیقی برای شرکت در این طرح باید حداقل ۹۰ روز و حداکثر ۳۶۵ روز با سپرده گذاری در حساب قرض الحسنه بانک ملل خود، امتیاز لازم را جهت اخذ وام به دست آورند. حداکثر مهلت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیکان برای اشخاص حقیقی ۶۰ ماه بوده و متقاضان تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ می توانند برای شرکت در این طرح، حساب قرض الحسنه ایجاد نمایند. شرایط ضمانت طرح نیکان ملل هم در میان سایر انواع وام بانک ملل مناسب است. زیرا امکان اخذ تسهیلات تا مبلغ پنجاه میلیون تومان بدون ضامن و تا مبلغ سیصد میلیون تومان، حداکثر با یک ضامن و بر اساس رتبه اعتباری وجود دارد.

طرح تسهیلات قرض الحسنه نیکان ملل (ویژه اشخاص حقوقی)

شرایط طرح نیکان ملل برای اشخاص حقوقی هم در اکثر موارد با تسهیلات طرح نیکان اشخاص حقیقی مشابه است. برای مثال، این وام هم به صورت قرض الحسنه و با نرخ بهره ۴ درصدی پرداخت می شود. حداقل و حداکثر مدت سپرده گذاری مشتریان حقوقی جهت دریافت وام نیکان همانند اکثر انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳ بین ۹۰ روز تا ۳۶۵ روز متغییر است. اشخاص حقوقی برای بهره مندی از این نوع تسهیلات، باید تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، حساب قرض الحسنه خود را ایجاد کرده و سپرده گذاری شان را انجام دهند. نکته قابل توجه در این رابطه، امکان دریافت مبلغ بیش تر وام برای اشخاص حقوقی نسبت به مشتریان حقیقی است. متقاضیان حقوقی در صورت برخورداری از شرایط لازم، می توانند تا سقف ۷۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت کرده و حداکثر ظرف مدت ۶۰ ماه، نسبت به بازپرداخت آن اقدام نمایند. ضمن این که امکان انتقال امتیاز طرح نیکان بانک ملل، به کارکنان شرکت ها وجود دارد.

طرح افق اشخاص حقیقی (ویژه اصناف)

از دیگر انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل، می توان به طرح افق اشاره کرد. وام های طرح افق به منظور حمایت از اصناف و کسب و کارهای پرداخت می شوند. متقاضیان واجد شرایط امکان استفاده از تسهیلات طرح افق جهت تامین سرمایه در گردش، تعمیر و بازسازی محل فعالیت و خرید کالاهای سرمایه ای مانند ماشین آلات و تجهیزات را خواهند داشت. مبلغ وام طرح افق بانک ملل اشخاص حقیقی (ویژه اصناف)، بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. مهلت بازپرداخت تسهیلات مذکور هم بین ۱ تا ۴ سال می باشد. وام طرح افق هم مانند بسیاری از دیگر انواع وام بانک ملل، در قالب عقد مرابحه پرداخت می شود. بنابراین مشتریان حقیقی با مراجعه به شعب موسسه اعتباری ملل در سراسر کشور، امکان ثبت نام برای دریافت تسهیلات مذکور را خواهند داشت. ذکر این نکته هم الزامی است که نرخ سود تسهیلات طرح افق برابر با نرخ مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یعنی ۲۳ درصد می باشد.

وام بانک ملل با سپرده

در بخش قبل، تعدادی از مهم ترین انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳ را معرفی کرده و شرایط آن ها را توضیح دادیم. همان طور که مشاهده کردید، تقریبا تمامی این تسهیلات نیاز به سپرده گذاری و خواب سپرده دارند. بنابراین اشخاص حقیقی یا حقوقی متقاضی استفاده از طرح های تسهیلاتی گوناگون بانک ملل، قبل از هر چیز باید حساب سپرده خود را ایجاد کرده و مبلغ مورد نیاز را سپرده گذاری کنند. نکته مهم در این رابطه، توجه به بازه زمانی تعیین شده برای سپرده گذاری است. زیرا اکثر انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل، دارای مهلتی معین برای ایجاد حساب سپرده هستند. نوع حساب سپرده مورد نیاز برای هر یک از طرح های تسهیلاتی بانک ملل هم متفاوت است که مشتریان باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وام فوری بانک ملل

با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب در کشور، افراد زیادی جهت انجام امورات مختلف از جمله خرید خودرو، رهن خانه، ازدواج و موارد این چنینی دیگر از وام ها و تسهیلات بانکی استفاده می کنند. در بسیاری از موارد، افراد نیاز اضطراری و فوری به وام دارند. به همین خاطر، دنبال این هستند که کدام بانک ها وام فوری ارائه می دهند. با بررسی انواع وام بانک ملل، متوجه می شویم که اکثر آن ها نیاز به سپرده گذاری و مسدودی سپرده دارند. حداقل مدت زمان خواب سپرده برای استفاده از این تسهیلات هم عمدتا ۳ ماه یا ۹۰ روز می باشد. بنابراین مشتریان شانس کمی برای دریافت وام فوری از بانک ملل داشته و جهت این امر، باید خدمات و تسهیلات بانک های دیگر را بررسی کنند.

وام بدون ضامن موسسه ملل

بانک ملل هم مانند دیگر بانک های کشور، برای پرداخت تسهیلات به مشتریان شرایط ضمانت تعریف می کند. تقریبا بیش تر انواع وام بانک ملل ۱۴۰۳، دارای شرایط ضمانت مشابهی هستند. به این صورت که اشخاص حقیقی برای اخذ وام تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان، نیازی به معرفی ضامن ندارند. این شرایط ضمانت جهت دریافت وام های طرح یاقوت و نیکان اشخاص حقیقی هم صدق می کند. مشتریان حقوقی هم برای دریافت وام تا سقف ۷۵۰ میلیون تومان، نیازی به معرفی ضامن و ارائه وثیقه ملکی نخواهند داشت. بنابراین امکان دریافت وام بدون ضامن موسسه ملل با مبالغ زیر ۵۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و زیر ۷۵۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی فراهم است.

وام کالا موسسه اعتباری ملل

امکان استفاده از انواع تسهیلات موسسه اعتباری ملل جهت خرید کالا وجود دارد. چرا که این وام ها به صورت نقدی پرداخت شده و محدودیتی برای هزینه آن وجود ندارد. از این رو، مشتریان حقیقی و حقوقی می توانند از وام خود جهت خرید انواع کالای مورد نیازشان استفاده کنند. با این حال، طرح یاقوت ملل به صورت تخصصی امکان دریافت ۳۰۰ میلیون تومان وام خرید کالا و دریافت خدمات را برای خانوارها فراهم می کند. ضمن این که صاحبان کسب و کارها هم می توانند از وام طرح یاقوت جهت تامین سرمایه در گردش، خرید تجهیزات و تعمیر و بازسازی آن ها استفاده کنند./اندیشه معاصر

 

شرایط دریافت وام فوری بانک ملل چیست؟

با بررسی انواع وام بانک ملل، متوجه می شویم که اکثر آن ها نیاز به سپرده گذاری و مسدودی سپرده دارند. حداقل مدت زمان خواب سپرده برای استفاده از این تسهیلات هم عمدتا ۳ ماه یا ۹۰ روز می باشد. بنابراین مشتریان شانس کمی برای دریافت وام فوری از بانک ملل داشته و جهت این امر، باید خدمات و تسهیلات بانک های دیگر را بررسی کنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط