00:00 - 1403/04/16

سیاسی

انتشار اخبار جعلی درباره انتخابات پیگرد قانونی دارد

پخش کردن هر خبری کذبی درباره انتخابات پیگرد قانونی دارد

انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، از استانداری تهران، سیدکمال سادات شامگاه جمعه از برگزاری جلسه ستاد امنیت انتخابات استان تهران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به برگزاری مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، موضوعات مختلفی در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره انتخابات اندیشه معاصر را دنبال کنید

انتشار اخبار جعلی درباره انتخابات پیگرد قانونی دارد

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری تهران بر ضرورت پیگیری اخبار از طریق رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما تاکید کرد و گفت: انتشار اخبار نادرست، موضوعات جعلی و شایعاتی که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود، ممنوع است.

سادات بیان کرد: طبق دستور دادستان کل کشور، دادستان‌های شهرستان.ها نیز موضوعات مربوط به شایعات و اخبار نادرست را پیگیری قضایی خواهند کرد.

انتخابات

انتخابات

وی در ادامه بر ضرورت تمکین به قانون و پرهیز از مصاحبه‌های خارج از ضوابط توسط عوامل اجرایی ستادهای نامزدهای انتخاباتی نیز تاکید کرد و افزود: در جلسه مقرر شد این عوامل نسبت به این موضوع توجیه شوند.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری تهران، رعایت شئونات اسلامی و حرمت ماه محرم را نیز ضروری دانست و گفت: تجمع در میادین که موجب ترافیک و اخلال در نظم عمومی شود، ممنوع و راه‌اندازی کارناوال، برگزاری راهپیمایی، میتینگ‌های خیابانی مجاز نخواهد بود.

سادات اظهار کرد: در جلسه ستاد امنیت تاکید شد که پلیس فتا با محرکان فضای مجازی طبق قوانین برخورد لازم را داشته باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: مقرر شد که تقویت و ارتقای سطح توان در فراجا برای اسکورت و حفاظت از صندوق‌های اخذ رای در زمان بازگشت به مخازن فرمانداری‌ها تقویت شوند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط