۰۳:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹

پزشکی

افسردگی در آنهایی که اضافه وزن دارند بیشتر است

مطالعات نشان می‌دهد که چاقی و اضافه وزن با نشانه‌های خلقی، به خصوص افسردگی و اضطراب ارتباط معنی داری دارد.

افسردگی در آنهایی که اضافه وزن دارند بیشتر است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، افسردگی برای کسانی که اضافه وزن دارند نشان دهنده یک بحران بهداشتی جهانی است که شیوع آن به ویژه در کشور‌های با درآمد کم و متوسط به سرعت در حال افزایش است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره افسردگی و اضافه وزن اندیشه معاصر را دنبال کنید

افسردگی در آنهایی که اضافه وزن دارند بیشتر است

چاقی خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی، اختلالات اسکلتی- عضلانی مانند آرتروز و برخی سرطان‌ها را افزایش می‌دهد
پژوهش‌های بسیاری نشان داده‌اند که چاقی و اضافه وزن با نشانه‌های خلقی، به خصوص افسردگی و اضطراب ارتباط معنی داری دارد. بین افسردگی با چاقی رابطه‌ای قوی‌تر وجود دارد.

افسردگی

افسردگی

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های دردناک چاقی، عوارض روانی آن است و چاقی با اعتماد به نفس پایین، اختلالات هیجانی، اضطراب و دپرسی و حتی انزوای اجتماعی مرتبط می‌باشد.

بعضی از مطالعات نیز بیان کردند که افراد چاق یا دارای اضافه وزن وقتی تحت تأثیر استرس یا حالت‌های هیجانی نظیر افسردگی یا اضطراب قرار می‌گیرند، با پرخوری کردن به این روال واکنش نشان می‌دهند.

نتایج و شواهد حاصل از این مطالعه به خوبی نشان داد که تجویز رژیم‌های کم کالری با نسبت پروتئین بالا نسبت به رژیم با پروتئین استاندارد با کنترل عوامل مخدوش کننده‌ای مانند سطح فعالیت فیزیکی، به طور محسوسی با بهبود مولفه‌های روان سنجی افراد چاق همراه است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط