• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Tuesday - 28 June - 2022

اخبار ویژه

آخرین وضعیت تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان تیر 1401/ دولت در برابر افزایش حقوق بازنشستگان مقاومت می‌کند؟ نتیجه نهایی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه شد؟/ چشم انتظاری موسپیدان کِی تمام می شود؟ 1401/04/07 زمان دقیق اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد؟/ بالاخره حقوق معلمان از کِی زیادتر می شود؟+ جزئیات 7 تیر تنش در مجلس بر سر عدم اجرای رتبه بندی معلمان امروز 7 تیر/ وزیر آموزش و پرورش باید استیضاح شود بازنشستگان سورپرایز می شوند | واریز افزایش حقوق بازنشستگان امشب؟ 7 تیر 1401 وضعیت آب و هوا در هفتم تیر/ روند افزایش دما در کشور ادامه دارد فال ابجد امروز 8 تیر 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز سه شنبه 8 تیر 1401 + فیلم دولت باید نظر مجلس درباره حقوق بازنشستگان را بپذیرد/ قبل از پایان تیر کام مستمری‌بگیران شیرین می‌شود؟ فال ابجد 7 تیر 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز دوشنبه 7 تیر 1401 + فیلم آیا رتبه بندی معلمان کنسل می شود ؟! /صدای مجلس هم درآمد ! جزئیات مهم از طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ۲۵ درصد باقی‌مانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود+ جزئیات 6 تیر خبر خوش برای بازنشستگان / دولت کوتاه آمد/ معاون اول رئیسی اصلاح حقوق بازنشستگان را اعلام می کند جزئیات مهم از طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ۲۵ درصد باقی‌مانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود جزئیات یک جلسه مهم | سرپرست وزارت کار: خبر خوشی درباره حقوق بازنشستگان دارم فال قهوه ۷ تیر ۱۴۰۱ خبر مهم آموزش و پرورش برای معلمان امروز دوشنبه6 تیر 1401 | جزئیات ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان اعلام شد فال روزانه سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ وضعیت آب و هوا در ششم تیر/ آسمان نوار غربی کشور غبارآلود است فال ابجد 6 تیر 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز یکشنبه 6 تیر 1401 + فیلم سکته پدر شوهر بعد دیدن خیانت عروس!

افزایش مستمری بازنشستگان قطعی است+ جزئیات

 • کد خبر : 1321811
 • 01 تیر 1401 - 16:14
افزایش مستمری بازنشستگان قطعی است+ جزئیات
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت :اصلاح مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی قطعی است و چون و چرا ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ANDISHEMOASER News Agency،رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت :اصلاح مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی قطعی است و چون و چرا ندارد.

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: درست است که هیات تطبیق قوانین بازوی مشورتی ریاست مجلس است اما وقتی رای ابطال این هیات به رئیس مجلس می‌رسد و ایشان این رای را تایید می‌کند، دیگر برای دولت لازم‌الاجراست.

دولت به رای هیات تطبیق قوانین مجلس واکنش نشان داد؛ رای این هیات در سی خرداد، ابطالِ مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان کارگری بود اما یک روز بعد، شورای اطلاع‌رسانی دولت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد «هیات تطبیق جایگاه ابطال مصوبات هیات دولت را ندارد.»

در بخشی از این اطلاعیه، هیات تطبیق قوانین مجلس از اختیار تشخیصی مبرا دانسته شده و آمده است: «هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، به موجب «قانون اجرای اصل ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» و آئین‌نامه‌های اجرایی مربوطه، بازوی مشورتی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی برای حسن انجام وظایف محوله در دو اصل مذکور قانون اساسی است. این هیات بر اساس قانون و رویه‌های پیشین نظرات خود را در خصوص مصوبات هیات دولت به ریاست محترم مجلس اعلام می‌کند و اگر جمع‌بندی رئیس مجلس بر این بود که مصوبه مغایرتی با قوانین دارد، ایشان در مکاتبه با رئیس‌جمهور خواستار اصلاحیه و بازنگری در مصوبه مربوطه می‌شود. لذا هیات تطبیق از جایگاهی برای ابطال مصوبات هیات وزیران برخوردار نیست.»

این در حالیست که چنین رویکردی با همان اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی مطابقت ندارد چراکه این هیات تطبیق قوانین نیست که از هیات دولت می‌خواهد در مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان تجدیدنظر کند بلکه این رئیس مجلس است که با استناد به نتایج بررسی هیات تطبیق، براساس مر قانون از رئیس جمهور درخواست می‌کند مصوبه را به علت تغایر اساسی با قانون، اصلاح نماید.

علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می‌گوید: این ادعا که هیات تطبیق جایگاه قانونی برای بررسی مصوبات دولت ندارد، صحیح نیست؛ ما پیش از این، حداقل دو مورد دیگر را از طریق همین هیات تطبیق قوانین و نامه رئیس مجلس وقت اصلاح کرده‌ایم؛ یکی بحث ۴ هزار تومان نسخه‌خوانی در داروخانه‌ها بود که از طریق مجلس پیگیری کردیم و در نهایت هیات تطبیق تشخیص داد پول نسخه‌خوانی خلاف قانون است؛ بعد از آن قالیباف (رئیس وقت مجلس) به رئیس جمهور نامه زد و موضوع لغو شد.

او ادامه می‌دهد: بار دوم مربوط به زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ بود که برای پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی ۸۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته بودند اما با استناد به یک قانون سال ۹۳ مدعی شده بودند دولت نمی‌تواند تهاتر کند و باید فقط پول نقد به جای بدهی‌های خود بپردازد؛ که باز مساله از طریق مجلس و هیات تطبیق قوانین پیگیری شد و بازهم با نامه‌ی رئیس مجلس به رئیس جمهور وقت، مساله اصلاح شد.

به گفته‌ی وی، درست است که هیات تطبیق قوانین بازوی مشورتی ریاست مجلس است اما وقتی رای ابطال این هیات به رئیس مجلس می‌رسد و ایشان این رای را تایید می‌کند، دیگر برای دولت لازم‌الاجراست، رئیس مجلس به رئیس جمهور نامه می‌زند و رئیس جمهور باید به هیات دولت دستور بدهد که مصوبه‌ی مورد نظر را سریع‌تر اصلاح کنند.

دهقان‌کیا با بیان اینکه «بعد از طی مراحل اداری، دولت یک هفته یا نهایت ده روز وقت دارد تا مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان را اصلاح کند» می‌افزاید: انتظار داریم دولت به قانون تمکین نموده و در کم‌ترین زمان ممکن مصوبه را با استناد به ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و براساس تصمیمات مزدی شورایعالی کار اصلاح کند؛ اگر دولت در این مدت زمانی دست به اصلاح زد که چه بهتر، وگرنه قانون لازم‌الاجراست و ریاست مجلس راساً به موضوع ورود می‌کند. با این حساب، اصلاح مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی قطعی است و چون و چرا ندارد.

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران معتقد است؛ دولت با سازمان تامین اجتماعی نامهربانی می‌کند؛ او در این رابطه می‌گوید: هیات دولت بهتر است به جای مداخله در روند افزایش مستمری‌ها و ممانعت از اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، بدهی‌های سنگین و انباشته شده‌ی خود به سازمان را بپردازد؛ امروز میزان بدهی‌ها بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان است؛ دولت نه تنها به این تکلیف عمل نمی‌کند بلکه در مسیر اجرای قانون سنگ‌اندازی می‌نماید.

تنها دمنوشی که میتواند باعث لاغری سریع و آسان شکم و پهلو شود
مشاوره رایگان

تبلیغ
او اضافه می‌کند: دولت مانع اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی شده حالا نباید مقابل رای هیات تطبیق قوانین مجلس بایستد؛ نمی‌شود دولت هم واضع قانون باشد هم مجری قانون باشد و هم برای همه چیز تکلیف تعیین کند؛ پس جایگاه مجلس چه می‌شود؛ مگر مجلس نباید در مقام ناظر بر اجرای قانون بر مصوبات و آیین‌نامه‌های دولت و میزان انطباق آن‌ها با قوانین بالادستی نظارت داشت باشد.

دهقان کیا در پایان می‌گوید: مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان که توسط دولت صادر شده، کوچک‌ترین مطابقتی با قانون ندارد و ابطال آن یک گام مثبت به نفع بازنشستگان است؛ توقع داریم از مرحله‌ی ابطال به مرحله‌ی اصلاح برسیم و دولت نگرانی بازنشستگان را برطرف نماید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1321811

ثبت دیدگاه

 1. آقایان دولت ، لطفا آب در آسیاب دشمن نریزید ، با جمع شدن بازنسستگان در کف خیابان و ف یاد دادخواهی در این برهه از موقعیت کشور صلاح نبست که خودمان تیتر رسانه ها را که دنبال چنین چیزهایی هستند آماده نماییم . بازنسستگان عزیز حق قانونی و بحق خود را میخواهند که طی دوران شاغلیت کاشتند و حال وقت درو کردن هست . و هیچ چیز یا شخصی قادر به نقض خواسته این عزیزان نمیت.اند باشد واسلام

 2. مشکلات دولت و سازمان تامین اجتماعی و شیرین کاری آقای کاظمی برنامه و بودجه بهانه پایمال نمودن حق بازنشستگان گردیده و دخالت مجلس و کمیسیون اجتماعی و اقتصادی و هیئت تطبیق نیز تاکنون نتوانسته دولت را مکلف به تمکین و اجرای قانون کند . پیش بینی من این است که تا رهبر ورود نکند و پاسخ نامه دریافتی را کتبی یا شفاهی ندهد مشکل حل نخواهد شد .

 3. اقای ریسی دستور اجرای کامل مصوبه شورای کار را دهید دستور پی گیر فایده ندارد چون کسی پیگیری نمکند

 4. عجب دولتی! این رئیسی عجیب آدم یک دنده ای هستش!
  فکر میکنه اینجا هم قوه قضایه اس که هرچی حکم کنه لازم الاجرا باشه.
  خوبه حالا یکی از دستوراتش هنوز عملی نشده.
  البته دستور ساخت هواپیما احتمالا این روزها با پرواز اولین هواپیما مسافربری مشاهده بشه.

 5. اقای میرکاظمی خودت گدابودی شدی رئیس برنامه و بودجه نکنه خودت رواماده میکنی برا انتخابات بعدی ریاست جمهوری 🐫 درخواب بیندپنبه دانه شما ازقانون چیزی میدانی گمون نکنم بعدخودت رو اینقد شیرین نکن که هیچی برات نمیماسه بازنشسته که جز عمل به قانون چیزدیگری نمیخان فقط قانون چرا اینقدعمل به قانون سختتانه

 6. ممنون که برخلاف خیلی از سایت ها نظرات رو درج می کنید.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ساماندهی

logo-samandehi