22:26 - 1403/04/13

سیاسی

اجتماع مردم برای جلیلی در تهران

مردم در مصلی تهران به دیدار جلیلی رفتند جزئیات را در اندیشه معاصر ببینید

اجتماع مردم برای جلیلی در تهران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مردم تهران در مسجد امام خمینی به دیدار جلیلی رفتند. جلیلی کاندید مردمی به دیدار تمامی مردم از شهرها مخلف رفت. جلیلی تنها کسی است که میتواند راه شهید خدمت را ادامه دهد و دل مردم را خوش کند به اینکه هشت سال دوره روحانی تکرار نمیشود. مردم در صفحه های مجازی با ار های نه به دولت سوم روحانی مشغول به حمایت کاندید مردمی خود سعید جلیلی میباشند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

اجتماع مردم برای جلیلی در تهران

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه در جمع حامیان خود در مصلی امام خمینی (ره) تهران سخنرانی خواهد کرد.

شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران مملو از جمعیت است و علاقه‌مندان منتظر حضور جلیلی و شنیدن سخنان وی هستند.

جلیلی صبح امروز در هفدهمین سفر استانی خود به کرمانشاه رفت و پس از آن در میان مردم سنندج حضور یافت. امروز آخرین روز از تبلیغات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است و نامزدهای انتخابی تا قبل از ساعت ۸ صبح فردا پنجشنبه ۱۴ تیرماه فرصت تبلیغات دارند و پس از آن هرگونه فعالیت تبلیغی مطابق قانون ممنوع است.

سعید جلیلی و شهید رئیسی

سعید جلیلی و شهید رئیسی

در میان جمعیت مردم ایده ها و خواسته های خود را از نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نشان می دادند؛ روی یکی از پلاکاردها نوشته شده بود «جمهوری اسلامی حرم است؛ نگذارید که این انقلاب به دست نااهلان بیفتد. شهید جمهور = سعید جمهور» همچنین روی پلاکارد دیگری نوشته شده بود «نه به جمعه‌های ناگهانی»

مردم نیز شعار می‌دادند «آن دولت روحانی تکرار نخواهد شد»

در پلاکارد دیگری نوشته شده است: «سعید ایران؛ دو تا راه داریم، بازگشت به گذشته یا جهش به آینده» همچنین پلاکارد دیگری نوشته شده است: «دولت ضد لابی؛ سعید انقلابی»

سعید جلیلی همراه با محسن منصوری رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی، علی نیکزاد رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف، سید پرویز فتاح با شعار «ایران یک کلام جلیلی والسلام» مورد استقبال مردم در مصلی امام خمینی (ره) قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال کسی هستیم که مبارز و مجاهد باشد و طهارت اقتصادی داشته باشد، افزود: می‌خواهیم که فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر ادامه راه شهید رئیسی توسط آقای دکتر جلیلی در باب حکمرانی و سلامت اخلاقی، اعتقادی و فکری انجام شود.
نیکزاد خاطرنشان کرد: کسی را می‌شناسم که قسمتی از جسم خود را پیش خدا فرستاده است و آن کسی نیست جز کاندیدای مورد نظر شما برای قوه مجریه آقای دکتر جلیلی. فرد متعهد می‌خواهیم اما آیا فرد متعهد کافی است؟ خیر. باید متخصص هم باشد.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف تصریح کرد: گفتند شما برنامه ندارید اما حتما برنامه دارید؛ برای عمران شهری، روستایی، صنعت، کشاورزی و برای معیشت و دیوان سالاری اداری‌. حتما بدانید که راه شهید رئیسی ادامه پیدا خواهد کرد و همه ما در روز جمعه کار را یکسره خواهیم کرد و آنچه توسط شهید رئیسی در ریل درست قرار گرفت ادامه پیدا خواهد کرد.
دولت جلیلی تداوم گفتمان دولت شهید رئیسی

محسن منصوری نیز در مصلی امام خمینی (ره) با بیان اینکه دولت جلیلی تداوم گفتمان دولت شهید رئیسی خواهد بود، افزود: دولت سوم روحانی دولت برجام‌های بی‌فرجام؛ دولت صبح جمعه فهمیدن‌ها؛ دولت افتتاح‌های نمایشی؛ مسئولیت گریزی؛ تعطیلی ساخت مسکن؛ بی‌تفاوتی به از دست رفتن روزانه ۷۰۰ نفر از هموطنان در کرونا و خاموشی‌های گاه و بیگاه تعطیلی کارخانه‌ها خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در مقابل امتداد دولت شهید رئیسی گفتمان اتمام نیمه تمام‌، حمایت از مظلومان عالم، عزت، اقتدار، کارآمدی، در میان مردم بودن، مبارزه با فساد، پیگیری مسائل مردم با حضور میدانی و میدان دادن به جوانان خواهد بود.

منصوری یادآور شد: نتیجه سه ساله دولت شهید رئیسی افزایش فروش روزانه نفت از ۳۰ هزار به ۲ میلیون بشکه نفت احیای ۱۰ هزار واحد تولیدی مدیریت خاموشی‌ها و غیره بود و ان شاء الله روز جمعه همه با هم برای اطلاع گفتمان دولت شهید رئیسی پای صندوق‌های رای خواهیم رفت.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح روز جمعه هشتم تیرماه در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده بود.

بر اساس ماده ۶۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از زمان اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ رأی مرحله دوم ادامه خواهد یافت.

این مساله در قانون اساسی پیش بینی شده و در اصل ۱۱۷ قانون اساسی آمده است که: «رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود، ولی هر گاه در دور نخست هیچ‌یک از نامزدها چنین اکثریتی به دست نیاورد، روز جمعه هفته بعد برای بار دوم رأی گرفته می‌شود.» طبق این اصل رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود.

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۵ تیر برگزار می‌شود./ایرنا

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط