آمار جهانی کرونا ۲۲ فروردین/ مرگ ۵۷۵۵۹۳ آمریکایی

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۶ هزار و ۷۶۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۹۸۰ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۷۵ هزار و ۵۹۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

به گزارش اندیشه معاصر؛ آمار جهانی کرونا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شد که بر طبق آخرین آمار اعلام شده مرگ ۵۷۵۵۹۳ آمریکایی گزارش شده است. بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۱۳۶ میلیون و ۲۰ هزار و ۷۶۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۲۳۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۰۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۳۵۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

 

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۶ هزار و ۷۶۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۹۸۰ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۷۵ هزار و ۵۹۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

 

کشور برزیل پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۹ هزار و ۵۹۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۳ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۵۱ هزار و ۴۶۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

 

کشور هند به‌‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۵۲ هزار و ۶۸۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۳ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۰۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۶۹ هزار و ۳۰۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

 

کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ترکیه و ایتالیا نیز به ‌ترتیب با ۵ میلیون و ۲۳ هزار و ۸۷۵، ۴ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۶۸۸، ۴ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۴۵، ۳ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۳۳۳ و ۳ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۵۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

 

همچنین کشورهای اسپانیا با ۳ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۵۱۲ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۸۰۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

 

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۲۴ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۵۸۹، ۱۲ میلیون و ۸۱ هزار و ۴۴۳ و ۱۱ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۶۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

 

کرونا , کشور فرانسه ,