۱۲:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

نیروهای مسلح| همسان سازی| فیش حقوقی

آخرین خبر از «همسان سازی حقوق بازنشستگان» نیروهای مسلح + دانلود سریع فیش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

در اندیشه معاصر بعد از توضیحاتی در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح،شرح می دهیم که چگونه بازنشستگان نیرو‌های مسلح برای دریافت فیش حقوقی خود باید به سامانه ساتا saba.esata.ir مراجعه کنند.

همسان سازی حقوق بازنشستگان 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در این گزارش از اندیشه معاصر علاوه بر بررسی آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح به دانلود سریع فیش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح می پردازیم. با آنکه در روزهای اخیر خبرهای بسیاری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان منتشر شده است اما در اندیشه معاصر منحصرا به گفته های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسنده می کنیم و در انتهای همین گزارش دانلود سریع فیش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح را ارائه داده ایم.

همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

وزیر کار، گفت: از زمانی که قانون برنامه هفتم ابلاغ شود؛ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا خواهد شد. صولت مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با توجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد توضیح داد.

وی اظهار داشت: باید ابلاغ شود. همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود اجرا خواهد شد اگر قانون برنامه هفتم ابلاغ شود حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند آن اصلاحیه هم اصلاح شود قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کارگری ما پایدار و تعدیل نیروی کار کاهش پیدا کرده و شاهد آن هم این است که مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است و نرخ اشتغال در کشور افزایش و بیکاری کاهش پیدا کرده است. همچنین قرارگاه مسکن هم در ستاد وزارت‌خانه راه‌اندازی کردیم و مقرر شد بانک رفاه کارگران هم به عنوان متولی ان‌شاالله منابع مورد نیاز مسکن کارگری را متقبل شود و تامین کند.

صولت مرتضوی درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را ۳۵ درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم‌های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.

مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا خبر خوشی برای کارگران پس از پشت سر گذاشتن هفته کارگر دارید، بیان کرد: خبر خوش برای کارگران این است که بحمدالله والمنه جامعه کارگری ما پایدار و تعدیل نیروی کار کاهش پیدا کرده و شاهد آن هم این است که مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است و نرخ اشتغال در کشور افزایش و بیکاری کاهش پیدا کرده است. همچنین قرارگاه مسکن هم در ستاد وزارت‌خانه راه‌اندازی کردیم و مقرر شد بانک رفاه کارگران هم به عنوان متولی ان‌شاالله منابع مورد نیاز مسکن کارگری را متقبل شود و تامین کند.

تلاش برای اصلاح تغییرات صورت گرفته در ماده ۲۹ برنامه هفتم

وی درباره اینکه کمیسیون تلفیق ماده ۲۹ برنامه هفتم را تغییر داده و برخی معتقدند با این کار نگرانی در جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی به وجود آمده چرا که گویا آن بندی که «دولت مکلف است دیون را تسویه کند» پاک شده است؛ جایگزین این مورد چیست، عنوان کرد: بر اساس ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام در بعضی از موارد گرفته است؛ در مجلس متاسفانه چنین امری که می‌گویید محقق شد و بلافاصله مورد اعتراض ما قرار گرفت و ماموریتی هم به یک تیم از نمایندگان مجلس داده شده است، چون قانون‌گذار به هیات رئیسه چنین اختیاراتی را تفویض کرده است. همکاران ما به شدت دنبال این هستند که همین را بازگردانند.

مرتضوی درخصوص اینکه آیا لایحه دیگری داده خواهد شد چرا که رئیس مجلس عنوان کرده حتما باید لایحه دیگری داده شود، بیان کرد: خیر؛ توجه داشته باشید بر اساس پیگیری و اخباری که من دارم مقرر شد که رئیس کمیسیون تلفیق و اجتماعی و یک نفر از نمایندگان مجلس و با حضور نمایندگان ما موضوع را بررسی کنند و اصلاحات را انجام دهند.

وی بیان کرد: مطالباتی که گفته می‌شود همان مطالبات انباشته شده است که ما حتما پیگیری می‌کنیم. دولت اراده‌اش بر این است که مطالبات صندوق‌های بازنشستگی را پرداخت کند. کما این که در سنوات گذشته هم دولت کریمانه به این موضوع پرداخت و تقریبا بالغ بر ۲۲۰ همت تسویه بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی را داشتیم و سایر صندوق‌ها هم به همین شکل بخش قابل توجهی از مطالب‌شان را اخذ کردند. اما همواره به لحاظ اجرای احکامی که در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌شود باز دوباره تکالیفی را برای صندوق‌ها ایجاد می‌کنند که لاجرم دولت باید به صورت سنواتی مطالبات صندوق‌ها پرداخت و الا صندوق‌ها دچار مشکل خواهند شد.

به گزارش اندیشه معاصر، مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: باید ابلاغ شود. همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود اجرا خواهد شد اگر قانون برنامه هفتم ابلاغ شود حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند آن اصلاحیه هم اصلاح شود قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال هزار چهارصد و سه خواهد بود، هر گونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین هزار چهارصد و سه اعمال می‌شود.

دستورالعمل اجرایی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (بخشنامه شماره ۲۴۱۸۶۳ مورخ ۱/۷/۱۳۹۹ سازمان برنامه و بودجه کشور)

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

در اجرای بند (۶) تصویبنامه شماره ۷۴۲۶۴/ت۵۸۰۳۶ مورخ ۱/۷/۱۳۹۹ هیئت وزیران، به پیوست دستورالعمل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشکری و جداول ذیربط که با همکاری صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تدوین شده است، برای اجرا از اول مهرماه سال جاری ابلاغ می‌گردد.

دستورالعمل اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری

ماه ۱- در اجرای ماده (۳۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور و بند (۶) تصویب‌نامه شماره ۷۴۲۶۴/ت۵۸۰۳۶ مورخ ۱/۷/۱۳۹۹ هیئت وزیران، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که لغایت ۳۰/۱۱/۱۳۹۸ بازنشسته شده‌اند از ابتدای مهرماه سال جاری بر اساس افزایش امتیازات جداول ذی‌ربط مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ به شرح جداول پیوست با ضریب دو هزار و چهارصد و سی و هشت (۲۴۳۸) ریال محاسبه و پرداخت می‌گردد، به نحوی که حقوق بازنشستگان در هر طبقه/ گروه شغلی یا درجه / رتبه مصوب و نظایر آن فارغ از سال بازنشستگی آنان متناسب با سنوات خدمت از ۹۰ درصد میانگین حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلان ۳۰ سال خدمت هم‌تراز مشترک همان صندوق کمتر نباشد.

تبصره: ارقام ناشی از سایر احکام و مواد قانونی مقرر در مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره‌های آن‌ها و همچنین امتیازات فوق‌العاده‌های ایثارگری مندرج در ماده (۶۸) قانون مذکور حسب مورد به مباغل حاصل از جدول امتیازات موضوع ماده (۱) اضافه می‌گردد و صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلف به اجرای آن می‌باشند.

ماده ۲- چنانچه حقوق بازنشستگی، وظیفه بگیران و مستمری‌بگیران مشمولی که از تاریخ ۱/۱۲/۱۳۹۸ لغایت ۳۰/۱۱/۱۴۰۰ بازنشسته، ازکارافتاده یا فوت شده یا می‌شوند با رعایت قوانین موضوعه از حقوق تعیین شده در تطبیق با ماده (۱) و تبصره ذیل آن در این دستورالعمل، کمتر شود حقوق بازنشستگی آنان مطابق امتیازات جداول ماده (۱) و مفاد تبصره آن به عنوان متناسب سازی ترمیم می‌گردد.

ماده ۳- برای موارد خارج از قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری، تطبیق گروه شغلی آنها با رعایت طرح طبقه بندی مشاغل مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ این دستورالعمل، مشترکاً توسط سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوق‌های ذیربط ابلاغ می‌شود.

ماده ۴- چنانچه حقوق هر یک از بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران تا تاریخ ۳۰/۱۱/۱۴۰۰ بر اساس مقررات مورد عمل مربوط، بیش از ارقام این دستورالعمل باشد، ارقام بیشتر ملاک عمل قرار می‌گیرد.

ماده ۵- افزایش حقوق ناشی از اجرای این دستورالعمل تحت عنوان “متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان بر اساس ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه” به صورت جداگانه در فیش حقوقی بازنشستگان درج می‌گردد.

ماده ۶- سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از محل منابع داخلی خود، با تصویب هیأت امناء و یا مجمع عمومی، حداکثر در سقف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان خود اقدام نمایند.

ماده ۷- چنانچه در اجرای مفاد این دستورالعمل و جداول پیوست آن مشکلاتی حاصل شود، مراتب به همراه مستندات آن توسط صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به سازمان برنامه و بودجه کشور منعس و تصمیم مقتضی در این خصوص اتخاذ و به صندوق‌های ذیربط ابلاغ خواهد شد.

ماده ۸- این دستورالعمل از تاریخ یکم مهرماه هزار و سیصد و نود و نه لازم‌الاجرا می‌باشد.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

محمدباقر نوبخت- معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

الف) جدول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶

 

گروه‌های شغلی امتیاز سال ۱۳۹۹
۱ و ۲ ۱۴۲۵۰
۳ ۱۴۵۰۰
۴ ۱۴۷۵۰
۵ ۱۵۰۰۰
۶ ۱۵۲۵۰
۷ ۱۶۰۰۰
۸ ۱۷۰۰۰
۹ ۱۸۰۰۰
۱۰ ۱۹۰۰۰
 ۱۱ ۲۰۰۰۰
 ۱۲ ۲۱۰۰۰
 ۱۳ ۲۲۰۰۰
 ۱۴ ۲۳۰۰۰
 ۱۵ ۲۵۰۰۰
 ۱۶ ۲۶۰۰۰
 ۱۷ ۲۷۰۰۰
 ۱۸ ۲۸۰۰۰
 ۱۹ ۲۹۰۰۰
 ۲۰ ۳۰۰۰۰
گروه قضایی ۱ ۲۴۰۰۰
گروه قضایی ۲ ۲۵۰۰۰
گروه قضایی ۳ ۲۶۰۰۰
گروه قضایی ۴ ۲۷۰۰۰
گروه قضایی ۵ ۳۸۰۰۰
گروه قضایی ۶ ۴۵۰۰۰
گروه قضایی ۷ ۵۶۰۰۰
گروه قضایی ۸ ۵۶۵۰۰
گروه قضایی ۹ ۵۷۰۰۰
گروه قضایی ۱۰ ۶۵۰۰۰
گروه قضایی ۱۱ ۶۶۵۰۰
مقامات موضوع بند (الف) ۳۹۰۰۰
مقامات موضوع بند (ب) ۴۱۰۰۰
مقامات موضوع بند (ج) ۴۳۰۰۰
مقامات موضوع بند (د) ۴۴۸۰۰
مقامات موضوع بند (هـ) ۴۶۷۰۰

ب) جداول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح

جایگاه شغلی امتیاز
سرجوخه یا رتبه ۴ و کمتر ۱۷۰۰۰
گروهبان ۳ یا رتبه ۵ ۱۷۷۰۰
گروهبان ۲ یا رتبه ۶ ۱۸۴۰۰
گروهبان ۱ یا رتبه ۷ ۱۹۱۰۰
استوار دوم یا رتبه ۸ ۱۹۸۰۰
استوار یکم یا رتبه ۹ ۲۰۵۰۰
ستوان سوم یا رتبه ۱۰ ۲۱۴۰۰
ستوان دوم یا رتبه ۱۱ ۲۲۳۰۰
ستوان یکم یا رتبه ۱۲ ۲۳۲۰۰
 سروان یا رتبه ۱۳ ۲۴۱۰۰
سرگرد یا رتبه ۱۴ ۲۵۲۰۰
 سرهنگ دوم یا رتبه ۱۵ ۲۶۳۰۰
 سرهنگ یا رتبه ۱۶ ۲۷۵۰۰
 سرتیپ دوم یا رتبه ۱۷ ۲۹۰۰۰
 سرتیپ یا رتبه ۱۸ ۳۰۵۰۰
سرلشکر یا رتبه ۱۹ ۳۲۰۰۰
سپهبد یا رتبه ۲۰ ۳۳۵۰۰
ارتشبد یا رتبه ۲۱ ۳۵۰۰۰
مربی و آموزشیار و پژوهشیار ۲۵۰۰۰
مربی ۲۷۵۰۰
استادیار ۳۰۰۰۰
دانشیار ۳۲۵۰۰
استاد ۳۵۰۰۰

برای مقامات نیروهای مسلح علاوه بر امتیاز جدول فوق امتیازات زیر اضافه می‌گردد:

گروه الف: ۴۰۰۰    گروه ب: ۶۰۰۰     گروه ج: ۸۰۰۰       گروه د: ۱۰۰۰۰

ج) بازنشستگان هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی

۱- بازنشستگان هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (لایه ۱)

۲- بازنشستگان هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (لایه ۲)

۳- بازنشستگان هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (لایه ۳)

۴- بازنشستگان هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (لایه ۴)

دانلود سریع فیش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح از طریق سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح ممکن شده است و بازنشستگان نیروهای مسلح می توانند با مراجعه به سایت esata.ir برای دریافت فیش حقوقی ثبت نام کنند.

نحوه دریافت فیش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح با موبایل

دانلود سریع فیش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

با ورود به این سامانه می توانید از آخرین تغییرات شامل افزایش حقوق و کسورات خود مطلع شوید. برای این منظور لازم است ابتدا در سایت مذکور ثبت نام کرده باشید که توضیحات آن در ادامه می آید.
ابتدا وارد صفحه تامین اجتماعی نیروهای مسلح به آدرس esata.ir شوید و در منوی سمت راست روی گزینه برگ حقوقی بازنشستگان کلیک کنید.

در این مرحله از شما خواسته می‌شود برای ثبت نام وام بازنشستگان و دریافت فیش حقوقی نیرو‌های مسلح کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی را وارد کنید.

سپس لازم است یک نام کاربری و رمز عبور مشخص کنید و در پایان ذخیره کنید. حال امکان ورود به سایت و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح وجود دارد.

نکته:

برای ورود به بخش اعضاء: نام کاربری عبارت است از شماره شناسائی ۱۳ رقمی مندرج در فیش حقوقی و رمز عبور عبارت است از پنج رقم سمت راست کد ملی، مگر اینکه تغییر داده باشید. با در دست داشتن این اطلاعات میتوانید فیش حقوقی خود را دریافت نمایید.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح از طریق موبایل

نصب برنامه نرم ­افزاری (اپلیکیشن) سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند اندرویدی نیز روشی دیگر برای دریافت فیش حقوقی محسوب می شود و مشترکین محترم می‌توانند با دریافت و نصب نرم­‌افزار (اپلیکیشن) سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح می­توانند نسبت به دریافت اطلاعات برگه­ ی حقوق خود اقدام نمایند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط