۰۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۶

آخرین خبر از رتبه بندی معلمان ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ / اعتراضات رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟/ ۲ گروه الویت بررسی رتبه‌ بندی معلمان هستند/ مهلت معلمان برای بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌ بندی تمدید شد/ کدام معلمان امکان ثبت اعتراض به رتبه بندی را ندارند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه‌بندی معلمان هم‌اکنون در مرحله ثبت اعتراض و بررسی اعتراضات فرهنگیان قرار دارد و مهلت بارگذاری مدارک جدید برای معلمان تا ۱۱ اردیبهشت تمدید شد. رضا مراد صحرایی؛ سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته ا...

رتبه بندی معلمان- ردیف امتیاز دهی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه‌بندی معلمان هم‌اکنون در مرحله ثبت اعتراض و بررسی اعتراضات فرهنگیان قرار دارد و مهلت بارگذاری مدارک جدید برای معلمان تا ۱۱ اردیبهشت تمدید شد.

رضا مراد صحرایی؛ سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته است: «اولویت ما در موضوع رتبه‌بندی دو مسئله است؛ نخست، معلمانی که فاقد رتبه هستند و دوم معلمان معترض به رتبه‌ها؛ فرایند رسیدگی به اعتراضات آغاز شده است و کارگروه‌های ارزیاب به ارزیابی مدارک افراد می‌پردازند، همزمان موضوع بازنگری آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان هم شروع شده است و موضوع پایش رتبه‌های اهداشده و وضعیت آن‌ها در حال انجام است تا با نتایجی که از رسیدگی به اعتراضات به دست می‌آید بتوانیم آیین‌نامه را اصلاح کنیم.»

تمدید مهلت فرصت بارگذاری مدارک رتبه‌بندی معلمان

مجتبی هاشمی با اشاره به اینکه در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش مصوب شد تا فرصت معلمان برای بارگذاری مدارک رتبه‌بندی یک‌بار دیگر تمدید شود، گفت: معلمان تا ۱۱ اردیبهشت برای این کار فرصت دارند و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

وی درباره اینکه برخی معلمان می‌گویند امکان ثبت اعتراض رتبه‌بندی را ندارند، عنوان کرد: برخی معلمان به‌دلیل طی نشدن تمام مراحل رتبه‌بندی و قطعی نشدن رتبه‌ها، موفق به مشاهده کارنامه خود نشدند به همین دلیل امکان ثبت اعتراض برای آن‌ها وجود ندارد.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: به‌محض قطعی شدن رتبه‌ها و تأیید توسط هیئت‌های ممیزه، کارنامه معلمان قابل مشاهده خواهد بود و پس از آن ۱۰ روز برای ثبت اعتراض و پس از آن بارگذاری مدارک فرصت دارند، این گروه از معلمان نگران نباشند، چون حق آن‌ها برای ثبت اعتراض محفوظ است.

تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه کمیته منابع انسانی به مراکز نیروی انسانی، سنجش و فناوری دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان به اتمام برسد.

صحرایی در جلسه بررسی مسائل روز آموزش و پرورش که با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش و جمعی از صاحب‌نظران در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با تاکید بر اهتمام ویژه و لزوم جدیت در تعیین تکلیف مسائل رتبه‌بندی معلمان در آینده نزدیک، ادامه داد: جلسات بررسی مشکلات حوزه وزارت آموزش و پرورش و ارائه راهکار‌ها با رعایت زمان‌بندی جلسات هیأت دولت به صورت مستمر برگزار می‌شود.

وی به بررسی موضوعاتی مانند آزمون استخدامی آموزش و پرورش، امتحانات نهایی و رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی در اولین نشست این اعضا اشاره کرد و افزود: مسأله رتبه بندی معلمان با جدیت دنبال و تا اعلام وصول و تعیین تکلیف در کوتاه‌ترین زمان ممکن به طور ویژه پیگیری می‌شود.

صدور دستور رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی معلمان

رضا مراد صحرایی، در جلسه بررسی مسائل روز آموزش و پرورش که با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش و جمعی از صاحبنظران در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با تاکید بر اهتمام ویژه و لزوم جدیت در تعیین تکلیف مسائل رتبه بندی معلمان در آینده نزدیک ادامه داد: جلسات بررسی مشکلات حوزه وزارت آموزش و پرورش و ارائه راهکار‌ها با رعایت زمانبندی جلسات هیئت دولت به صورت مستمر برگزار می‌شود.

وی به بررسی موضوعاتی مانند آزمون استخدامی آموزش و پرورش، امتحانات نهایی و رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی در اولین نشست این اعضا اشاره کرد و افزود: مسئله رتبه بندی معلمان با جدیت دنبال و تا اعلام وصول و تعیین تکلیف در کوتاه‌ترین زمان ممکن به طور ویژه پیگیری می‌شود.

۲ گروه الویت بررسی رتبه‌بندی معلمان هستند

بررسی رتبه بندی معلمان با الویت بندی صورت می‌گیرد و به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش ۲ گروه هستند که رسیدگی به پرونده آن‌ها تقدم دارد.

رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته است: «اولویت ما در موضوع رتبه‌بندی دو مسئله است.

وی درباره نخستین الویت گفت: معلمانی که فاقد رتبه هستند در اولین الویت رسیدگی قرار دارند.

صحرایی همچنین گروه دیگری را نیز در الویت رسیدگی قرار داد و افزود: دومین الویت ما معلمان معترض به رتبه‌ها هستند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرایند رسیدگی به اعتراضات آغاز شده است  گفت: کارگروه‌های ارزیاب به ارزیابی مدارک معلمان می‌پردازند.

رتبه بندی معلمان | وضعیت بودجه برای اجرای رتبه بندی و همسان سازی حقوق بازنشستگان + زمان واریز

رتبه بندی معلمان | امکان اعتراض برای دو گروه میسر است

وی همچنین تاکید کرد:همزمان موضوع بازنگری آیین نامه رتبه‌بندی معلمان هم شروع شده است و موضوع پایش رتبه‌های اهدا شده و وضعیت آن‌ها در حال انجام است تا با نتایجی که از رسیدگی به اعتراضات به دست می‌آید بتوانیم آیین نامه را اصلاح کنیم».

رئیس مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: آن دسته از معلمان که رتبه نهایی خود را در سامانه مشاهده و ثبت اعتراض کرده‌اند تا ۱۱ اردیبهشت برای بارگذاری مدارک و مستندات جدید مهلت دارند.

بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی تمدید شد

 رئیس مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: آن دسته از معلمان که رتبه نهایی خود را در سامانه مشاهده و ثبت اعتراض کرده‌اند تا ۱۱ اردیبهشت برای بارگذاری مدارک و مستندات جدید مهلت دارند.

پس از بروز اختلافاتی که میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیرامون صدور احکام رتبه‌بندی فرهنگیان در پایان اسفندماه سال گذشته به وجود آمد و با ورود مستقیم رئیس جمهور حل شد، در نهایت موجب استعفای وزیر آموزش و پرورش شده و فرایند رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان به صورت ویژه در اولویت کاری وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت، به طوریکه سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان، خواستار رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی در کوتاه‌ترین زمان از سوی معاونت‌های مربوط در این وزارتخانه ممکن شد.

فعالیت کارگروه‌های تخصصی بررسی اعتراضات رتبه‌بندی معلمان از ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ در ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور تشکیل و رسیدگی اعتراضات معلمان در این حوزه آغاز شد. همچنین در راستای تحقق حقوق معلمان در فرایند رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی، با مصوبه هیئت ممیزه مرکزی رتبه‌بندی معلمان مورخ ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ ایجاد دسترسی لازم برای بارگذاری مدارک تکمیلی مورد تایید قرار گرفت.

صحرایی درر وز ۲۹ فروردین ماه، درباره آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان گفته بود که فرایند اعتراض آغاز شده است و امکان بارگذاری مدرک جدید در سامانه فراهم شد و ۱۰ استان، ۱۰ استان کار در حال انجام است؛ اطلاعات تا موعد مقرر دریافت می‌شود و سپس ارزیابان به ارزیابی می‌پردازند. بازنگری آیین‌نامه که قول ما به معلمان بوده است نیز آغاز شده و با پایش رتبه‌ها و مشخص شدن نتایج اعتراضات، اصلاحات انجام خواهد شد.

سجاد سیاح، رئیس مرکز توسعه آاموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی پیرامون مهلت درنظرگرفته شده برای بارگذاری مدارک و مستندات در سامانه my.medu.ir  از سوی فرهنگیانی که نسبت به رتبه اعلامی خود اعتراض داشتند، گفت: آن دسته از معلمان که به رتبه نهایی خود در سامانه مشاهده و ثبت اعتراض کرده‌اند تا ۱۱ اردیبهشت برای بارگذاری مدارک جدید مهلت دارند. البته این مهلت پیش از این تا ۹ اردیبهشت درنظر گرفته شده بود که تا ۱۱ اردیبهشت تمدید شد.

وی افزود: آن دسته از همکاران که هنوز مراحل رتبه‌بندی را به طور کامل طی نکرده و رتبه نهایی‌شان را مشاهده‌ نکرده‌اند، پس از مشاهده رتبه ۱۰ روز برای ثبت اعتراض فرصت دارند.

برخی معلمان امکان ثبت اعتراض به رتبه بندی را ندارند!

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت:برخی معلمان به‌دلیل طی نشدن تمام مراحل رتبه‌بندی و قطعی نشدن رتبه‌ها، امکان ثبت اعتراض  ندارد.
سرپرست مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: فرصت بارگذاری مدارک رتبه‌بندی معلمان تا ۱۱ اردیبهشت تمدید شد.
مجتبی هاشمی از تمدید مجدد فرصت بارگذاری مدارک رتبه‌بندی معلمان تا ۱۱ اردیبهشت خبر داد.
مجتبی هاشمی روز گذشته با اشاره به اینکه در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش مصوب شد تا فرصت معلمان برای بارگذاری مدارک رتبه‌بندی یک‌بار دیگر تمدید شود، گفت: معلمان تا ۱۱ اردیبهشت برای این کار فرصت دارند و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

وی درباره اینکه برخی معلمان می‌گویند امکان ثبت اعتراض رتبه‌بندی را ندارند، عنوان کرد: برخی معلمان به‌دلیل طی نشدن تمام مراحل رتبه‌بندی و قطعی نشدن رتبه‌ها، موفق به مشاهده کارنامه خود نشدند به همین دلیل امکان ثبت اعتراض برای آن‌ها وجود ندارد.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: به‌محض قطعی شدن رتبه‌ها و تأیید توسط هیئت‌های ممیزه، کارنامه معلمان قابل مشاهده خواهد بود و پس از آن ۱۰ روز برای ثبت اعتراض و پس از آن بارگذاری مدارک فرصت دارند، این گروه از معلمان نگران نباشند، چون حق آن‌ها برای ثبت اعتراض محفوظ است.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار