اجتماعی

آب پاکی را روی دست کارگران ریخت و افزایش حقوق کارگران را غیرممکن دانست

وزیر کار آب پاکی را روی دست کارگران ریخت و افزایش حقوق کارگران را غیرممکن دانست. این داستان از آنجا شروع شد که سال گذشته حداقل دستمزد طوری تعیین شد

جدول حقوق و دستمزد کارگر 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از آفتابنیوز وزیر کار آب پاکی را روی دست کارگران ریخت و افزایش حقوق کارگران را غیرممکن دانست. این داستان از آنجا شروع شد که سال گذشته حداقل دستمزد طوری تعیین شد…برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

آب پاکی روی دست کارگران و بازنشستگان

وزیر کار آب پاکی را روی دست کارگران ریخت و افزایش حقوق کارگران را غیرممکن دانست. این داستان از آنجا شروع شد که سال گذشته حداقل دستمزد طوری تعیین شد که به مذاق کارگران خوش نیامد. آن روز وقتی آقای وزیر دست به ریشش کشید تا طرفین دعوا روی رقم ۳۵ درصد افزایش حقوق توافق کنند، چهره‌های درهم تیم کارگری شورای عالی کار از این خبر می‌داد که حتی اگر طرف کارفرما هم از این امر رضایت داشته باشد، کارگران با این موضوع کنار نخواهند آمد.

کارگران

آب پاکی را روی دست کارگران ریخت و افزایش حقوق کارگران را غیرممکن دانس

از آن روز تا همین امروز بار‌ها و بار‌ها از دورن جامعه کارگری این خبر به گوش رسیده که حاضران در این حوزه نسبت به این میزان از افزایش حقوق دل‌چرکین هستند و در پی راهکاری می‌گردند تا بتوانند برای به دست آوردن آنچه حق خود می‌دانند، آن را به کار گیرند. از گوشه و کنار جامعه کارگری هم تا همین امروز دائم این صدا به گوش رسیده است که کارگران از افزایش این میزان دستمزد ناراضی‌اند. حتی این سخن هم چندباری نقل‌قول شد که در آن جلسه، تیم کارفرمایی شورای عالی کار (من‌های دولت به عنوان بزرگ‌ترین کارفرمای کشور) با ارقام بالاتری برای افزایش حقوق هم راضی بوده‌اند،

اما طرف دولت در این شورای سه‌جانبه پا را در یک کفش کرده و دست را بر ریش‌ها کشیده تا افزایش حقوق از ۳۵ درصد بیشتر نشود. حالا که دوباره اعتراضات بخشی از جامعه کارگری و نارضایتی آن‌ها به گوش می‌رسد، وزیر کار آب پاکی را روی دست کارگران ریخته که افزایش حقوق پارامتر‌های مختلف حقوق کارگران دیگر قابل تصور نیست و احتمال افزایش حق مسکن کارگران را از اساس منتفی دانست.

صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری را کاملا منتفی دانست. او در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را ۳۵ درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به‌اتفاق نظرشان این بود که آیتم‌های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.

این در حالی است که پیش از این، مقامات وزارت کار بار‌ها در مورد احتمال اصلاح مصوبه مزدی و افزایش حق مسکن کارگران سخن گفته بودند؛ حتی در مرحله‌ای، کارگران در انتظار ابلاغ افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن ۱۴۰۳ بودند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط