۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴

تازه های روانشناسی

۱۵ فعالیت برای شادابی ذهن

اگر به مدیتیشن فکر می کنید که در وضعیت نیلوفر آبی نشسته اید و شعار می دهید ... خوب ... این فقط یک نوع مراقبه است. در حقیقت، مدیتیشن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، و برخی از فعالیت های ذهن آگاهی که در زیر در مورد آنها صحبت می کنیم، اشکا...

۱۵ فعالیت برای شادابی ذهن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اگر گروه سالمی داشته باشید که عادات سالم جدید خود را با آنها تمرین کنید ، وارد شدن به مدیتیشن و آگاهی ذهنی می تواند بسیار آسان تر باشد. اگر به دنبال راه هایی برای ایجاد یک روال تمرین آگاهی ذهنی هستید، ابزارهای عالی برای شما و دوستانتان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

چطور فضای جمعی می تواند باعث پیشرفت سریع تر انسان شود

شاید متوجه شده باشید که مردم کارها را به صورت گروهی انجام می دهند. ما موجوداتی اجتماعی هستیم و از تمرین تقریباً از هر چیزی با افراد همفکر می توانیم چیزهای زیادی بیاموزیم. از کلاس‌های یوگا گرفته تا گروه‌های مطالعه، فضای جمعی می‌تواند به پیشرفت سریع‌تر از کار کردن به ما کمک کند. ذهن آگاهی تفاوتی ندارد، اما به ابزارهای جدیدی نیاز دارید تا تمرین گروهی ذهن آگاهی را بخشی از زندگی خود کنید.

اگر با ایده ذهن‌آگاهی تازه وارد هستید، لطفاً یک دقیقه وقت بگذارید و درباره‌ی آن مطالعه کنید: ذهن‌ آگاهی ۱۰ دقیقه‌ای ، که کتاب بسیار مفیدی است که ما گردآوری کرده‌ایم تا به مردم نشان دهیم که شروع تمرین ذهن‌آگاهی در زندگی روزانه‌تان چقدر آسان است.

خبر خوب این است که هر نوع تمرین تمرکز حواس به شما کمک می کند تا سطح آگاهی خود را افزایش دهید، صرف نظر از اینکه با یک گروه تمرین می کنید یا به تنهایی!

از برخی جهات، آگاهی ذهنی و مدیتیشن یک چیز هستند.

اگر به مدیتیشن فکر می کنید که در وضعیت نیلوفر آبی نشسته اید و شعار می دهید … خوب … این فقط یک نوع مراقبه است. در حقیقت، مدیتیشن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، و برخی از فعالیت های ذهن آگاهی که در زیر در مورد آنها صحبت می کنیم، اشکال مراقبه گروهی هستند.

درک همپوشانی‌های بین ذهن آگاهی و مدیتیشن بسیار مهم است زیرا هر دو چیزهای مثبت یکسانی را در بدن و زندگی شما ایجاد می‌کنند. متخصصان پزشکی نشان داده اند که ذهن آگاهی سطح استرس را کاهش می دهد و دیدگاه ذهنی شادتری را تقویت می کند.

در زندگی مدرن ما استرس زیادی وجود دارد که با شرایط پزشکی متعددی از جمله حملات قلبی و سکته مغزی مرتبط است. ذهن آگاهی ممکن است ایده نسبتا جدیدی در غرب باشد، اما این فعالیت های ذهن آگاهی گروهی می تواند به شما و دوستانتان کمک کند تا از تکنیک های قدیمی کاهش استرس شرقی بهره مند شوید.

۱۵ فعالیت ذهن آگاهی برای بزرگسالان
به کارهایی که هفته گذشته با دوستان خود انجام دادید فکر کنید.

شام بیرون؟

شاید مقداری نوشیدنی در یک بار، یا در آپارتمان کسی؟

دمیدن مقداری بخار در محل آبیاری محل شما هیچ اشکالی ندارد، اما نمی‌خواهید این بخار به مکانیزمی برای مقابله با استرس تبدیل شود. در اینجا چند فعالیت گروهی عالی وجود دارد که می تواند به شما و دوستانتان کمک کند تا ذهن آگاهی را تمرین کنید و راه های جدیدی برای داشتن یک زندگی شادتر و سالم تر بیاموزید.

تمرینات ذهن آگاهی خلاق | تمرینات منحصر به فرد ذهن آگاهی | تمرینات ذهن آگاهی dbt
اگر گروه سالمی داشته باشید که عادات سالم جدید خود را با آنها تمرین کنید، مدیتیشن و ذهن آگاهی می تواند بسیار آسان تر باشد.
برخی از این فعالیت ها مستلزم این است که یک نفر در گروه به عنوان “راهنما” عمل کند. همه اینها به این معنی است که آنها باید روی هدایت گروه در طول تمرین تمرکز کنند.

راهنمای این فعالیت‌ها نیازی به تجربه بیشتر در تمرین تمرکز حواس ندارد، فقط مایل به پیگیری کارهایی است که در طول فعالیت باید انجام شود و آماده است تا از طریق یک جلسه تمرین ذهن آگاهی به دوستان خود کمک کند!

فعالیت شماره ۱ : اسکن بدن
ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما بیشتر ما با توجهی که شایسته آن است به بدن خود گوش نمی دهیم. اسکن بدن یک فعالیت گروهی ذهن‌آگاهی عالی است که به ما کمک می‌کند سرعت خود را کاهش داده و دوباره با وسیله فیزیکی خود ارتباط برقرار کنیم.

ایده خوبی است که این فعالیت را در محیطی آرام انجام دهید، جایی که امکان دراز کشیدن راحت وجود دارد. یک آپارتمان یا خانه خوب خواهد بود، اما یک فضای طبیعی با چمن نرم نیز عالی خواهد بود. این تمرین تمرکز حواس به یک راهنما نیاز دارد که مسئول کمک به گروه برای اسکن تدریجی هر ناحیه از بدن با آگاهی خود خواهد بود.

برای شروع اسکن بدن، گروه موقعیتی راحت پیدا می کند، مانند دراز کشیدن روی زمین یا نشستن روی صندلی. موقعیت مهم نیست، اما نگه داشتن آن برای بیش از ۲۰ دقیقه باید راحت باشد.

مرحله اول : هنگامی که همه در یک موقعیت راحت قرار گرفتند، راهنما شروع به کمک به گروه می کند تا روی بخشی از بدن خود تمرکز کنند. تنفس باید به عنوان راهی برای ایجاد تمرکز اولیه، بسیار شبیه به برخی از اشکال مدیتیشن استفاده شود. بهتر است در طول این تمرین بی حرکت و در مکانی آرام باشید.

مرحله دوم : بعد از اینکه نفس مورد توجه قرار گرفت، راهنما باید به گروه بگوید که از احساس بدن خود آگاه شوند. به هر گونه درد یا احساس لباس آنها توجه کنید. هنگامی که این آگاهی برای یک یا دو دقیقه حفظ شود، اسکن بدن می تواند شروع شود.

مرحله سوم : راهنما به گروه می گوید که روی قسمت خاصی از بدن خود تمرکز کنند. بسیاری از افراد با انگشتان پا یا پا شروع می کنند، اما اگر ایده های خود را دارید، آن را دنبال کنید. آگاهی در یک منطقه خاص برای یک یا دو دقیقه نگه داشته می شود و سپس به آن منتقل می شود. راهنما باید به گروه بگوید که قبل از حرکت منتظر منطقه بعدی باشند.

مرحله چهارم : هنگامی که تمام بدن مورد توجه ذهنی قرار گرفت، می توان تمرکز را برای چند دقیقه به تنفس بازگرداند. انرژی موجود در اتاق احتمالاً بسیار آرام است، بنابراین چند لحظه تنفس آرام باید احساس خوبی داشته باشد. راهنما می تواند یک بار دیگر به گروه بگوید که هر احساسی که غیرعادی به نظر می رسد را یادداشت کند.

پس از اسکن بدن، گروه می‌توانند بنشینند و در مورد آنچه تجربه کرده‌اند صحبت کنند و احساساتی را که داشتند به اشتراک بگذارند. این تمرین همچنین مقدمه ای عالی برای مدیتیشن است و هرکسی که شرکت می کند باید پس از اتمام آن احساس آرامش کند.

فعالیت شماره ۲ : جلسه همدردی مشترک با خود
ممکن است کمی غیر منطقی به نظر برسد، اما بسیاری از افرادی که تمرکز حواس و شفا را یاد می گیرند، تمایل دارند خود را فراموش کنند. تمام آن انرژی عظیم مراقبتی به دیگران منتقل می شود و شخصی که آن را انجام می دهد فراموش می شود (خودش!).

ما باید نسبت به خود دلسوز باشیم و یک جلسه همدلی مشترک می تواند ابزار خوبی برای تحقق آن باشد. رنج جهانی است، بنابراین یافتن چیزی برای استفاده از شفقت به خود باید بسیار ساده باشد.

راه‌های زیادی برای انجام این تمرین ذهن‌آگاهی وجود دارد، و یک فرم اصلی در زیر آورده شده است.

تمرینات تمرکز حواس برای افسردگی | فعالیت های سرگرم کننده گروه dbt | فعالیت های ذهن آگاهی برای سالمندان
پس از انجام یک تمرین ذهنی با گروه، آنها باید بفهمند که چرا احساس دلسوزی برای خود مهم است.
از اضافه کردن لمس خود به این تمرین و یا حتی تمرین آن به تنهایی نترسید. ایده خوبی است که قبل از شروع تمرین، کمی تنفس آگاهانه انجام دهید، زیرا فکر کردن در مورد رنج باعث می شود کمی ما را عصبانی کند (پاسخ به استرس).

مرحله اول : ایده خوبی است که از همه بخواهید یک دفترچه یادداشت یا چیزی که می توانند با آن بنویسند همراه داشته باشند. هنگامی که همه در یک موقعیت راحت نشستند، همه می توانید شروع به نوشتن چیزی کنید که دردناک بوده است. هیچ محدودیتی برای آنچه می تواند موضوع شفقت به خود باشد وجود ندارد. این می تواند یک بلیط پارکینگ یا یک چالش زندگی بسیار آسیب زا باشد.

مرحله دوم : هنگامی که همه یک چیز دردناک را یادداشت کردند، گروه می‌توانند به نوبت نوشته‌های خود را بخوانند و در مورد اینکه چرا برای خودشان مهم است صحبت کنند. پس از پایان صحبت فرد، گروه می‌تواند احساسات شفقت خود را نسبت به فرد ابراز کند، بنابراین احساس می‌کند که شفقت خود از بیرون تقویت می‌شود.

اگر افراد گروه شما قبلاً با هم دوست هستند، می توان پایان وقت یک نفر را با در آغوش گرفتن نفر بعدی که به اشتراک می گذارد، به پایان رساند. این کاملاً اختیاری است، اما در آغوش گرفتن یک دوست می‌تواند کمک زیادی به ما نشان دهد که وقتی چیزی که برایمان دردناک است را به اشتراک می‌گذاریم، چقدر احساس بهتری داریم.

مرحله سوم : گروه به اشتراک گذاری چیزهای دردناکی که نوشته شده است تا زمانی که همه شرکت کنند ادامه خواهد داد.

درک این نکته مهم است که گاهی ممکن است شخصی چیزی را بنویسد که دردناک است اما نتواند آن را به اشتراک بگذارد. فشار نیاورید، به آنها فرصت دهید چیز دیگری بنویسند، یا فقط با گروه بنشینید.

فعالیت شماره ۳ : میان وعده آگاهانه
بیشتر مردم دوست دارند میان وعده بخورند، اما ما همیشه به غذای خود توجه نمی کنیم. خوردن میان وعده آگاهانه آنقدر خوب نیست که درست باشد، در واقع، آگاهی از ذهن خود از طریق غذا خوردن، راه بسیار خوبی برای دیدن اینکه چقدر روزانه اجازه می دهیم از بین برود، است. مانند بسیاری از تمرین‌های موجود در این راهنمای کوتاه، وقتی صحبت از نحوه تمرین غذا خوردن آگاهانه به میان می‌آید، فضای تکان دادن زیادی وجود دارد.

اصول اولیه عبارتند از:

چند غذا که تا حدودی منحصر به فرد هستند. بشقاب پنیر عجیب و غریب برنده است، مخلوط بلغور جو دوسر احتمالا بهترین موضوع نیست.
گروهی از مردم که گرسنگی نمی‌میرند (اشتیاق برای از بین بردن گرسنگی در بیشتر افراد، حداقل تا زمانی که سیر شوند، بر ذهن‌آگاهی غلبه خواهد کرد).
یادداشتی برای یادداشت برداشت هایی که غذا به اعضای گروه شما می دهد.
دلیل اینکه این تمرین می تواند بسیار موثر باشد این است که ما زیاد غذا می خوریم و بعد از اینکه به تمرین عادت کردید، به راحتی می توانید تمرکز حواس را در وعده های غذایی خود ادغام کنید.

بسیاری از مردم با غذا به عنوان یک ضرورت برخورد می کنند و از «چشیدن» آنچه می خورند دست کشیده اند. اگر شخصی سرعت خود را کاهش دهد و از طعم‌ها، بافت‌ها و تجربیات درونی غذا خوردن آگاهانه آگاه شود، ممکن است از میزان دلتنگی‌های روزانه‌اش متعجب شود.

اگر این کمی شبیه یک «طعم» لذیذ به نظر می رسد، شما یک فرصت عالی برای یک رویداد متقاطع خوردن ذهن آگاهی دارید. هیچ راهی برای شناخت بهتر غذا از چشیدن آن با آگاهی کامل وجود ندارد که می تواند به افراد کمک کند تا کامی تمیزتر بسازند.

فعالیت شماره ۴ : جشن کتاب رنگ آمیزی!
فرقی نمی‌کند چند ساله باشید، کتاب‌های رنگ‌آمیزی روشی فوق‌العاده برای گروه شما برای تمرین تمرکز و تمرکز است. تعداد زیادی کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان وجود دارد . برخی از آنها بسیار پیچیده هستند و برای بزرگسالان ساخته شده اند، اما می توانید از هر نوع کتاب رنگ آمیزی که می خواهید استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، این یک مسابقه هنری نیست.

تنها دلیل رنگ آمیزی گروه شما این است که بر روی یک کار تمرکز کنید و ذهن عادی را که باعث استرس و تفکر بیش از حد می شود رها کنید. اشتراک‌گذاری صفحات رنگ‌آمیزی به‌عنوان یک گروه ایده خوبی است، تا زمانی که همه بدانند که هدف این است که قضاوت را کنار بگذارند، نه پذیرش آن.

فعالیت شماره ۵ : با هم به بیرون از پنجره نگاه می کنیم
این فعالیت نباید با پنجره انجام شود، اما نور خورشید از بیرون یک راه طبیعی برای بهبود خلق و خوی شماست. هنگامی که بیدار هستیم از چشمان خود تقریباً مداوم استفاده می کنیم، بنابراین «دیدن» به یک فرآیند تقریباً خودکار تبدیل می شود.

تمرین‌های بینایی ذهن‌آگاه، کاری را که ما در طول روز انجام می‌دهیم انجام می‌دهند و آگاهی متمرکز را وارد عمل نگاه کردن می‌کنند. برای شروع، داشتن یک صحنه دلپذیر خوب است، به همین دلیل است که دنیای بیرون می تواند سوژه خوبی باشد. داشتن مقداری حرکت در تصویر نیز خوب است، اما لازم نیست.

ذهن آگاهی در ریکاوری چیست | ذهن آگاهی چیست و چگونه کار می کند | چگونه ذهن آگاهی به اضطراب کمک می کند
تمرین‌های بینایی ذهن‌آگاه، کاری را که ما در طول روز انجام می‌دهیم انجام می‌دهند و آگاهی متمرکز را وارد عمل نگاه کردن می‌کنند
این تمرین می تواند به سادگی نگاه کردن به بیرون از پنجره به صورت گروهی برای مدتی باشد، یا می تواند شکل یک گروه بحث را نیز به خود بگیرد. این می تواند جالب باشد که افراد افکار و تداعی هایی را که به ذهنشان خطور می کند، بنویسند و بعد از اتمام جلسه در مورد آن صحبت کنند.

نگاه ذهن‌آمیز را می‌توان در یک محیط جدید، مانند ذخیره‌گاه طبیعی یا موزه هنر نیز تمرین کرد. برگزاری یک رویداد تمرکز حواس راهی عالی برای تمرکز حواس بیشتر بر آگاهی است که می تواند به افرادی که تازه شروع به کار در این حوزه از تمرین کرده اند کمک کند.

فعالیت شماره ۶ : از یک احساس شگفت انگیز دیدن کنید
زندگی لحظات عالی دارد، و ما باید آنقدر عاقل باشیم که این انرژی شادی بخش دوست داشتنی را پرورش دهیم.

ذهن آگاهی تماماً مربوط به لحظه حال است، اما خوب است که برای چیزهای خوشایندی که در زندگی تان رخ داده است، سپاسگزار باشید. در این تمرین، همه افراد گروه چیزی را در زندگی خود پیدا می کنند که از آن سپاسگزار هستند و به آنها احساسات شگفت انگیزی می دهد.

مهم است که سعی نکنید احساسات خوب را دوباره خلق کنید، زیرا تعقیب چیزهای خوبی که در گذشته اتفاق افتاده است شما را از لحظه حال بیرون می کشد. در عوض، همه افراد گروه شما می توانند در لحظه حال سپاسگزار باشند و سپس چیزی را که به خاطر آن سپاسگزار هستند به اشتراک بگذارند.

وقتی افراد گروه در حال اشتراک گذاری هستند، بقیه افراد گروه می توانند گوش دادن آگاهانه را تمرین کنند. ما می توانیم چیزهایی را در زندگی خود نادیده بگیریم که شایسته قدردانی هستند، که یکی از مثبت ترین انرژی هایی است که می توانیم پرورش دهیم.

اگر می خواهید در مورد گوش دادن آگاهانه بیشتر بدانید، لطفا به خواندن ادامه دهید!

فعالیت شماره ۷ : فعالیت های گوش دادن آگاهانه
وقتی مجبوریم کاری را در طول روز انجام دهیم، تمایل داریم که فقط به حالت خلبان خودکار برویم. ذهن آگاهی یکی از راه هایی است که ما آگاهی از زندگی خود را بازیابی می کنیم و گوش دادن آگاهانه یکی از مهم ترین راه هایی است که می توانیم هم تمرکز و هم توجه را تمرین کنیم.

تمرین گوش دادن ذهن آگاهانه در یک گروه آسان است. گروه شما می تواند به صورت شرکای جفت شود، یا یک “گوینده” می تواند اطلاعات را با گروه به اشتراک بگذارد. به راحتی می توان فهمید که این نوع تمرین می تواند با سایر تمرینات این راهنما استفاده شود و احتمالاً آنها را برای همه افراد گروه مؤثرتر می کند.

در هسته خود، گوش دادن آگاهانه صرفاً بر روی فردی که صحبت می کند تمرکز می کند، به همان روشی که شما در مراقبه روی نفس خود تمرکز می کنید. مانند بسیاری از فعالیت های تمرکز حواس، سادگی تمرکز روی چیزی نتایج باورنکردنی ایجاد می کند.

فعالیت گروهی گوش دادن آگاهانه می‌تواند ساده باشد و افراد در گروه می‌توانند به سادگی چیزی را که برایشان معنادار است با گروه به اشتراک بگذارند، یا وقتی همه صحبت کردند، گروه می‌توانند به نوبت در مورد احساسی که در هنگام صحبت کردن یا گوش دادن داشتند صحبت کنند.

فعالیت شماره ۸ : رقص گروهی
رقص ذهنی یک راه ساده برای رها کردن تفکر است. هیچ رقص یا هدف خاصی از رقص ذهن آگاهی وجود ندارد. تنها کاری که گروه شما باید انجام دهد این است که یک آهنگ خوب را روشن کرده و شروع به حرکت کند. روی چیزی جز احساس شادی و حرکت بدن خود تمرکز نکنید. رقص ذهن‌آگاه راهی عالی برای پایان دادن به یک گروه ذهن‌آگاهی است، زیرا معمولاً باعث می‌شود همه احساس باورنکردنی داشته باشند.

فعالیت شماره ۹ : بازی با بالون
بالن ها هزینه زیادی ندارند و بازی با آنها واقعاً سرگرم کننده است. بالون بازی ذهن آگاهانه می تواند شکل های مختلفی داشته باشد، اما یکی از ساده ترین آنها، بازی با بادکنک “گونی هک شده” است. تنها کاری که گروه شما باید انجام دهد این است که در یک دایره بنشینند و از تماس بالن با زمین جلوگیری کنند.

خواندن یک فعالیت ذهنی است | ذهن آگاهی برای تیم سازی | سازندگان تیم ذهن آگاهی
بازی با بالن ها واقعاً سرگرم کننده است و هزینه زیادی ندارند.
در این بازی هیچ برنده یا بازنده ای وجود ندارد و گروه شما می تواند همزمان با بیش از یک بالون بازی کند. هنگامی که گروه شما بر روی بادکنک ها تمرکز می کند و آنها را در هوا نگه می دارد، ذهن آرام می شود و تمام این نگرانی ها در پس زمینه محو می شوند.

از ساختن نسخه های خود از تمرین بالن نترسید. هنگامی که گروه شما بادکنک ها را باد کرد، می توان از آنها برای کارهای مختلف در طول روز استفاده کرد. آنها همچنین با نشستن در اطراف اتاق سرگرم کننده به نظر می رسند و چیزی به هر رویدادی اضافه می کنند.

فعالیت شماره ۱۰: تمرین نوشتن بیانی
در حالی که ژورنال نویسی به معنای برقراری ارتباط با تجربیات شما از طریق نوشتن است، نوشتن رسا در مورد پردازش احساسات است . مقابله با عوامل استرس زا. تمرین نوشتن به اعضای گروه اجازه می دهد تا در خاطرات معنادار فکر کنند و سپس جزئیات روز را ثبت کنند. اعضا بر روی ایجاد اعتماد به نفس و همچنین کاهش استرس مزاحم تمرکز می‌کنند، بدون اینکه خود را برای چگونگی یا احساسشان قضاوت کنند.

چه گروه شما یک بار در روز یا چند بار در هفته جلسه داشته باشد، نوشتن رسا به عنوان یک گروه مطمئناً روحیه همه را بهبود می بخشد. نوشتن رسا به شما امکان می دهد استرس خود را با نوشتن بدون توقف هدایت کنید. اعضای گروه بعداً می توانند افکار نگران کننده خود را به چالش بکشند، با یادگیری زندگی در لحظه و سپس توجه به زمان حال شروع کنند. رهبر گروه باید در مورد چگونگی حضور در آن بحث کند و در عین حال به اعضا کمک کند تا در مورد خود بیاموزند. این خودآگاهی است ، فرآیندی که با بیش از یک شرکت کننده به خوبی کار می کند.

در هر صورت، بازتاب خود باید در اولویت زندگی شما باشد. به عنوان یک تمرین هدایت‌شده، ثبت افکارتان فضایی را برای شما ایجاد می‌کند که بعد از ۱۰ یا ۱۵ دقیقه توقف کنید – به دور نگاه کنید، نفس عمیقی بکشید و به آنچه نوشته‌اید بازگردید. قبل از هر یک از اعضای گروه، یک تا دو صفحه متن کوتاه وجود دارد که به صورت سازماندهی نشده نوشته شده است. هر صفحه باید احساس آرامش، تمرکز بیشتر و استرس کمتری نسبت به قبل در هر عضوی ایجاد کند. در اینجا آمده است که چگونه هر کسی می‌تواند این احساس را به دست آورد و با یافتن بهترین محیط برای انجام تمرین شروع کند.

مرحله اول : گروه را در یک مکان جمع کنید. رهبر گروه باید اتاق را ساکت کند ، موسیقی آرامش‌بخش و مراقبه‌ای را روشن کند، و سپس از همه بخواهد که وقتی استرس، ناراحتی، مضطرب یا آزرده خاطر هستند، کاری را که دوست دارند انجام دهند، توصیف کنند. رهبر گروه باید از آنها بخواهد که در مورد آنچه در حال حاضر آنها را آزار می دهد صحبت کنند و به هر یک از اعضا این فرصت را بدهد که بدون قضاوت احساس کنند.

مرحله دوم :قبل از نوشتن آرام باشید . دست ها باید آزاد باشند، چشم ها بسته باشند و گوش ها روی موسیقی متمرکز شوند. اعضا باید پنج دقیقه پس از فعالیت بدنی ساکن باشند. مانند مدیتیشن هدایت شده، هر یک از اعضای گروه نفس عمیق می کشد، نفس خود را حبس می کند و به آرامی بازدم می کند. با انجام این کار، آنها تنش و استرس را رها می کنند، تمرکز را افزایش می دهند و آرامش می یابند.

مرحله سوم : اعضای گروه باید آزادانه شروع به نوشتن کنند . رهبر گروه باید خاطرات اعضا را در حین نوشتن، با تمرکز بر سوالاتی که باعث می شود هر یک از اعضا به آرامش کنونی توجه داشته باشد، یادآوری کند. آرامش پس از یک روز طاقت فرسا، تغییرات در تنفس آنها هنگام ثبت جزئیات یکی پس از دیگری. این ورزش قدرتمند، سالم و در کاهش نگرانی ها و عوامل استرس زا بسیار مهم است.

برای بهترین نتیجه، گروه را چندین بار در هفته جمع آوری کنید. اعضای گروه که بر زمان حال تمرکز می کنند، می توانند قدردانی را تمرین کنند و مزایای یک موقعیت را تشخیص دهند و در عین حال از تفکر منفی بیشتر پیشرفت کنند.

فعالیت شماره ۱۱: قهوه صبح برای ذهن آگاهی
قهوه محرکی است که میلیون ها نفر به آن سوگند یاد می کنند. به قدری که بدون مصرف مداوم آن، انسان ها بدخلق و بداخلاق می شوند و در بیدار ماندن مشکل دارند. چرا از نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه همه استفاده نکنید؟ در مورد جمع کردن گروه برای قهوه چطور؟

اگر چیز فوق العاده ای در مورد یک فنجان جو وجود دارد، این عجله توجه است که بلافاصله پس از نوشیدن جرعه جرعه به وجود می آید . از طعم گرفته تا عطر، احساس ریختن این نوشیدنی داغ در گلو می تواند ذهن شما را پر از رضایت کند، که به اندازه کافی باعث ایجاد مکالمه آرام و آرام می شود.

به جای نشستن در خلوت، گروه را در برخی تمرین های سپاسگزاری در آغوش بگیرید. اما مطمئن شوید که همه در محیطی که برای آن سپاسگزار هستند به یک چیز اشاره می کنند. یکی از اعضا ممکن است برای رنگ های درخشان پیراهن یکی دیگر از اعضای گروه سپاسگزار باشد. یا ممکن است بوی شکلات و دارچین را در این نزدیکی درک کنند. اعضای گروه با یادگیری برقراری ارتباط با محیط خود، خود را در زمان حال مستقر می کنند و هر چیزی را که در آن زمان مهم نیست کنار می گذارند.

فعالیت شماره ۱۲: تمرین قدردانی از موسیقی
هیچ چیز به زیبایی صدای موسیقی نیست . وقتی موسیقی شاد و راضی است، شادی را به گوش می رساند. هنگامی که غمگین یا پریشان هستیم، موسیقی ممکن است ما را عمیق‌تر در آن احساسات ببرد، حتی گاهی اوقات به ما اجازه می‌دهد تا در پاسخ به گریه یا بخندیم. استدلال برای گوش دادن به موسیقی ممکن است نوسان داشته باشد، اما علاوه بر انگیزه‌ای که افراد از شنیدن یک آهنگ عالی به دست می‌آورند ، مزایای زیادی نیز دارد . البته، گروهی که برای گوش دادن به موسیقی گرد هم می آیند، می توانند از این مزایا حتی بیشتر بهره مند شوند، به شرطی که با دقت تصمیم بگیرند که کدام موسیقی را انتخاب کنند، و تا چه مدت به موسیقی انتخاب شده گوش دهند.

هنگام انتخاب موسیقی به موارد زیر توجه کنید:

لحن، ریتم، سبک و ژانر موسیقی: بلوز یا جاز ممکن است به کسی که غمگین یا ساکت است آرامش دهد. موسیقی شاد می تواند فردی را که به انرژی نیاز دارد، انرژی بخشد. در هر صورت، نحوه کار صداها با هم باید لحنی ایجاد کند که همه اعضا بتوانند روی آن تمرکز کنند.
اعضای گروه چگونه ممکن است به موسیقی واکنش نشان دهند: آیا اعضا موجی از امید را احساس خواهند کرد؟ انفجار انرژی؟ اعضای گروه باید تشویق شوند تا احساسات خود را احساس کنند، اما به آرامی به موسیقی گوش دهند بدون اینکه صحبت کنند یا کار دیگری انجام دهند.
چگونه از موسیقی برای توجه بیشتر به زمان حال استفاده کنیم: رقصیدن، آواز خواندن و گوش دادن به موسیقی با چشمان بسته بهترین راه برای درگیر ماندن عمیق در لحظه هستند. بستن چشم‌ها به ذهن شما اجازه می‌دهد بینایی را مسدود کند، فرآیندی که شنوایی شما را تقویت می‌کند، زیرا شما یک حس کمتر خواهید داشت که باید در آن واحد استفاده کنید.
موسیقی بهترین احساسات را برای یک گروه ایجاد می کند تا زمانی که همه نوبت داشته باشند. رهبران گروه باید مطمئن شوند که هر یک از اعضای گروه می تواند آهنگ یا گروهی را برای گوش دادن انتخاب کند. دادن فرصت به همه برای گوش دادن به آهنگ‌های مورد علاقه‌شان، تنوع و عمقی را به آهنگ‌ها، ریتم‌ها و سبک‌هایی که ممکن است اعضا بشنوند می‌افزاید.

درباره قدرت شفابخش موسیقی درمانی بیشتر بدانید.

فعالیت شماره ۱۳: ذهن آگاهی و تمرینات کششی
تمرینات کششی راهی عالی برای اعضای گروه است تا بدن خود را به حرکت درآورند و ذهن خود را راحت کنند. حتی تمرینات کششی اولیه مانند به هم بستن انگشتان دست و رسیدن به ارتفاع تا جایی که می توانید عضلات را شل می کند و به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید … اما مهمتر از آن، کشش می تواند به دور کردن ذهن اعضای گروه از نگرانی هایشان کمک کند . به جای تمرکز بر درد روز، فشار ملایمی وجود دارد که با یک سری حرکات کششی خوب همراه است. برای افرادی که کشش دارند، مدت زیادی طول نمی کشد که متوجه تغییر در احساس و تفکر خود می شوند.

فعالیت های ذهن آگاهی برای بزرگسالان | تمرینات تمرکز حواس برای بزرگسالان | تمرینات ذهن آگاهی برای استرس
تمرینات کششی راهی عالی برای اعضای گروه است تا بدن خود را به حرکت درآورند و ذهن خود را راحت کنند.
اکثر مردم زمان زیادی را صرف یک سبک زندگی کم تحرک می کنند که با ساعت های متوالی نشستن همراه است. چه ترتیبات فشرده اتاقک اداری و چه ساعات کار در خانه، دوران مدرن هر چه بیشتر به این نزدیک شده است که اکثر کارمندان در زندگی خود حرکت کافی ندارند. خوشبختانه، حرکات کششی مزیت بهبود حرکت و انعطاف پذیری را دارد ، به طوری که افزودن زمان به شرکت کنندگان برای حفظ هوشیاری برای همه اعضای درگیر طبیعی است.

در اینجا سه ​​نکته مهم در هنگام حرکات کششی وجود دارد:

خودتو اذیت نکن
نگه دارید، اما پرش نکنید
آن را به یک روال تبدیل کنید
هنگام کشش، ذهن و بدن به هم متصل می شوند. اعضا در طول و بعد از حرکات کششی احساس آرامش، شادی، راحتی و حضور بیشتری خواهند داشت. برای بهترین نتایج در یک فعالیت کششی گروهی، همه باید سعی کنند حرکات کششی خود را به مدت ۶۰ ثانیه، حداقل ۱۵ تا ۳۰ ثانیه حفظ کنند و حداقل دو بار، اما در حالت ایده آل، چهار تکرار را تکرار کنند. حرکات کششی تحرک را بهبود می بخشد و از آسیب دیدن شما جلوگیری می کند. حتما این تمرین گروهی را به لیست فعالیت های ذهن آگاهی خود اضافه کنید.

فعالیت شماره ۱۴: تمرینات باغبانی آگاهانه
جایی که ذهن آگاهی وجود دارد، باغبانی نیز وجود دارد. و با کاشت بذر هماهنگی، آرامش، رهایی از استرس – و سرگرمی به وجود می آید. باغبانی گروه را در دل طبیعت قرار می دهد. در آنجا، آنها می توانند با طبیعت تعامل داشته باشند و از طریق یک فعالیت باغبانی معنی دار، حس عمیق تری از هدف را در بر بگیرند. از تهیه چیدمان باغ گرفته تا آبیاری و کوددهی گیاهان، شما و سایر اعضا می توانید چند ساعت را صرف انجام کارهای مهم کنید. ما در مورد کارهای آرامش بخش صحبت می کنیم که به شما امکان می دهد از هر پنج حواس خود استفاده کنید.

حتی بهتر؟ فعالیت های باغبانی آگاهانه با یک راهنما بهترین کار را دارد. بنابراین، اعضا با احساس انرژی و شادابی کنار می‌روند، همه اینها به لطف ۱-۲ ساعت کاشت است. اعضا باید در حالت جریان قرار بگیرند که در آن مسیر نیازهای فیزیکی را از دست بدهند ، و با انجام این کار، فعالیت باغبانی را لذت‌بخش و از نظر عاطفی پاداش دهند. اگر شرکت کنندگان گروه تحت فشار استرس کار قرار گیرند، حضور در محیط اطرافتان بسیار سخت خواهد بود. برای فعالیت‌های باغبانی آگاهانه، تمرین باید حول یک جلسه کاشت آرام متمرکز شود نه هر چیزی که برای بدن سخت باشد. شرکت کنندگان باید انتظار داشته باشند که تمرکز خود را گسترش دهند و رفاه خود را بهبود بخشند، زیرا رهبران تشویق و راهنمایی برای حمایت از آگاهی از محیط اطراف خود ارائه می دهند.

باغبانی از نظر عاطفی محرک و برای بدن مفید است . با راهنمایی یک رهبر، کلمات مثبت و یک محیط راحت موفق خواهد شد که ذهن اعضای گروه را در حین تکمیل تمرین آرام کند.

برای باغبانی به عنوان یک فعالیت ذهن آگاهی، ابتدا باید گیاهان و لوازم را به صورت گروهی جمع آوری کنید. اعضای گروه باید تصمیم بگیرند که کدام گیاهان قوی ترین واکنش مثبت را نشان می دهند و دلیل آن را برای بقیه گروه توضیح دهند. شناخت مزایای عاطفی باغبانی قبل از کار، هر عضو را برای یک فعالیت آرامش بخش و لذت بخش آماده می کند. هنگام چیدن سبزیجات و گل ها، اعضا باید تجهیزات و تجهیزات را به صورت گروهی جمع آوری کنند.

حس با هم بودن که با خرید به صورت گروهی به وجود می آید، معنای بیشتری به فعالیت می بخشد. شیلنگ باغبانی، قیچی هرس، آبپاش و چنگک برای باغبانی ضروری است. اما برای باغبانی راحت ، زانوبندها و موثرترین ابزارها را فراموش نکنید، که هر دو ممکن است شامل آخرین محصول یا چیزی که با دقت بیشتری فکر شده باشد. باید بدانی که.

بهترین راه برای کارکرد باغبانی برای ذهن آگاهی، تمرکز بر ریتم ثابت کار است. باغبانی باید عمدتاً آرام باشد، جدا از تقویت رهبر گروه. در پایان، اعضا احساس شادابی و استرس کمتری می‌کنند و احتمالاً متوجه می‌شوند که خسته هستند، احساس خوبی دارند و به انجام کار خوب افتخار می‌کنند.

فعالیت شماره ۱۵: خواندن کتاب برای ذهن آگاهی
مطالعه به تنهایی مزایای کافی برای تغییر احساس افراد در یک گروه دارد. کتاب‌ها فرصت‌های یادگیری نامحدودی را برای گروه‌ها ارائه می‌کنند، از فرصت‌هایی برای تفکر انتقادی و تأمل یا بحث‌های عمیق پیرامون یک موضوع.

اعضای گروه علاقه مند به مطالعه باید به نویسندگان و موضوعاتی که به نظرشان جذاب ترند فکر کنند. تا زمانی که گروه شروع به کار کند، اعضا باید به نوبت قسمت هایی از کتاب را بخوانند. مطالعه گروهی به افراد کمک می کند سرعت خود را کاهش دهند و یاد بگیرند. هر خواننده روش متفاوتی برای صحبت خواهد داشت، بنابراین تفسیر بستگی به این دارد که هر عضوی به هر کلمه آویزان باشد.

خواندن برای تمرکز حواس زمانی امکان پذیر است که اعضای گروه عادت به پرسش از آنچه در صفحه وجود دارد را ایجاد کنند. یک خواننده ممکن است شروع یک متن را تجزیه و تحلیل کند و در مورد چند صفحه اول کتاب به نتیجه ای کاملاً متفاوت از دیگری برسد.

مزایای ذهن آگاهی زمانی وجود دارد که اعضای گروه عمیقاً در بحث پیرامون جذاب ترین استدلال های ذکر شده در یک کتاب غرق شوند. زمانی که اعضای گروه مجذوب تر و متمرکزتر می شوند، ساعت ها می گذرد . همه بیشتر یاد می‌گیرند و همه در این فرآیند لذت می‌برند. به طور کلی، کتاب‌خوانی گروهی روشی عالی برای اجازه دادن به افراد برای ارتباط با معانی عمیق‌تر در زندگی‌شان است.

نتیجه
ذهن آگاهی ایده جدیدی نیست، اما در نهایت توسط گروه وسیع تری از مردم پذیرفته شده است.

یادگیری آن آسان است و تقریباً در هر زمان و در هر شرایطی می توان آن را تمرین کرد. تمرین ذهن آگاهی فردی یک راه عالی برای بهبود آگاهی شما است، اما تمرینات ذهن آگاهی گروهی نیز در رشد مهارت های ذهن آگاهی شما ضروری هستند.

اگر با ایده هایی که این راهنما در مورد آنها صحبت کرده است، تازه کار هستید، لطفاً نگاهی به: ذهن آگاهی ۱۰ دقیقه ای داشته باشید ، که ما برای کمک به افراد در تمرین ذهن آگاهی ایجاد کردیم.

شما می توانید کار بر روی تمرکز حواس را در خانه شروع کنید و احتمالاً از اینکه چقدر می تواند به استرس و روابط بین فردی شما کمک کند شگفت زده خواهید شد.

زندگی قرار نیست استرس زا بودن را متوقف کند، اما با توجه و دلسوزی، می توانید احساس بسیار بهتری نسبت به زندگی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه ذهن آگاهی و شفقت با هم کار می کنند، لطفاً به این مقاله نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه تحقیقات علمی از قدرت شفقت حمایت می کند!

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار