۱۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

اخبار اقتصادی

منتظر چند سوپرایز باشید /افزایش یارانه نقدی در سال جاری

لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به مجلس شورای اسلامی ارائه شده و افزایش ۱۵ درصدی منابع هدفمندسازی یارانه‌ها را پیش‌بینی می‌کند، یارانه‌ بگیران در ایران این

منتظر چند سوپرایز باشید /افزایش یارانه نقدی در سال جاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از روز۱۰۰ لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به مجلس شورای اسلامی ارائه شده و افزایش ۱۵ درصدی منابع هدفمندسازی یارانه‌ ها را پیش‌بینی می‌کند، یارانه‌ بگیران در ایران این برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

منتظر چند سوپرایز باشید /افزایش یارانه نقدی در سال جاری

 لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به مجلس شورای اسلامی ارائه شده و افزایش ۱۵ درصدی منابع هدفمندسازی یارانه‌ها را پیش‌بینی می‌کند، یارانه‌ بگیران در ایران این سوال را مطرح می‌کنند که آیا مبلغ یارانه‌هایی که خانوارهای ایرانی دریافت می‌کنند، به همین نسبت افزایش خواهد یافت یا خیر.

یارانه

منتظر چند سوپرایز باشید /افزایش یارانه نقدی در سال جاری

منابع هدفمند سازی یارانه‌ها در لایحه  بودجه سال ۱۴۰۳  با رشدی ۱۵ درصدی به ۷۵۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است؛ این در حالی است که منابع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال گذشته حدود ۶۵۹ هزار میلیارد تومان بود. این افزایش می‌تواند به این معنا باشد که یک خانوار ۳ نفره در سال ۱۴۰۳ مبلغ ۱ میلیون و ۳۸۰ هزارتومان یارانه نقدی دریافت خواهد کرد.

براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه نقدی فروردین ۱۴۰۳ مطابق تاریخ واریزی ماه‌ های قبل پرداخت شد و شارژ سومین کالابرگ ۲۲۰ هزار تومانی نیز ۱۸ فروردین همچون ماه‌های قبل انجام شد.

همزمان با اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی پرسش‌های مختلفی از سوی شهروندان مطرح شد، از همین رو وزارت رفاه اقدام به پاسخِ برخی پرسش‌های احتمالی شهروندان مانند اینکه «آیا قرار است یارانه‌های نقدی حذف شود؟» یا اینکه «برای ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه باید چه کنیم؟» کرده است.

در بسیاری از کشورها، دولت‌ها از برنامه‌های یارانه نقدی برای کمک به افراد با درآمد کم استفاده می‌کنند. یارانه نقدی یک پرداخت مستقیم از دولت به گیرنده است که به صورت پول نقد یا از طریق کارت‌های بانکی انجام می‌شود. این برنامه‌ها برای کاهش فقر و تشویق بهترین استفاده از منابع جامعه، به کار می‌روند. بسیاری از این برنامه‌ها از محدودیت دریافت تمایل دارند و تحت شرایط و دستورالعمل‌های خاصی تعیین می‌شوند تا به هدف موردنظر دست یابند. این برنامه‌های یارانه نقدی غالباً به عنوان یک پشتوانه مالی برای کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی نیاز به کمک دارند، عمل می‌کنند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روز100

مطالب مرتبط