۱۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۵

فرهنگیان

کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان، ساعت ۲۲ امشب منتشر می‌شود

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرددانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌توانند تا جمعه ۲۸ اردیبهشت با ورود به سامانه my.medu.ir کارت خود را چاپ و در صورت مغایرت مشخصات

امتحانات نهایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌توانند تا جمعه ۲۸ اردیبهشت با ورود به سامانه my.medu.ir کارت خود را چاپ و در صورت مغایرت مشخصات برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان، ساعت ۲۲ امشب منتشر می‌شود

کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان، ساعت ۲۲ امشب منتشر می‌شود

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌توانند تا جمعه ۲۸ اردیبهشت با ورود به سامانه my.medu.ir کارت خود را چاپ و در صورت مغایرت مشخصات، برای تصحیح آن اقدام کنند.

امتحانات نهایی

کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان، ساعت ۲۲ امشب منتشر می‌شود

توضیحات معاون آموزش متوسطه درباره امتحانات نهایی خرداد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: که سال گذشته تأثیر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد بود و قطعاً با تأثیر ۵۰ درصدی و در سال آینده تأثیر ۶۰ درصدی، ما شاهد این باشیم که به کمک برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌های صورت گرفته بتوانیم عدالت آموزشی بیشتری را در سراسر کشور فراهم کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ثبت ۲۸۰۶ تخلف در امتحانات نهایی سال گذشته گفت: از میان همه متخلفان ‌‬فقط ۲۳ نفر محکوم نشدند.

محمد مهدی کاظمی در نشست خبری امروز که با موضوع امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۳ برگزار شده بود؛ گفت: با پایشی که در استان‌ها و مناطق آزمون‌ها داشتیم؛ وضعیت آموزشی استان‌ها تا کف مدرسه مورد پایش و رصد دقیق قرار دادیم و برنامه‌ریزی برای دستیابی به وضعیت مطلوب‌تر را طراحی کردیم.

وی با اشاره به تأثیر این نوع از برگزاری امتحانات نهایی در افزایش عدالت آموزشی گفت: کسب رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ در کنکور ۱۴۰۲ توسط دانش آموزانی که در مناطق کمتر برخوردار و محروم کشور بودند؛ حاکی از این موضوع است که دانش آموزان با تمرکز و توجه به آزمون‌های نهایی و ایجاد سابقه مطلوب می‌توانند زمینه موفقیت خود را در کنکور سراسری فراهم کنند.

این در حالی بود که سال گذشته تأثیر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد بود و قطعاً با تأثیر ۵۰ درصدی و در سال آینده تأثیر ۶۰ درصدی، ما شاهد این باشیم که به کمک برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌های صورت گرفته بتوانیم عدالت آموزشی بیشتری را در سراسر کشور فراهم کنیم.

کاظمی با بیان اینکه تلاش کردیم برای دانش آموزان دهم و یازدهمی که امسال برای اولین بار امتحان نهایی خواهند داشت آزمون‌هایی به صورت استاندارد داشته باشیم؛ گفت: دانش آموزان را به کمک برنامه‌هایی که از ابتدای سال و به ویژه از نوروز ۱۴۰۳ با پایگاه‌های علمی داشتیم؛ تقویت کردیم.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط