۰۲:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

گردشگری ومحیط زیست

پیش‌بینی‌های اولیه فصل گردباد /تعداد بسیار زیادی طوفان در راه است!

فیلیپ کلوتزباخ، هواشناس ایالت کلرادو و پیش بینی طوفان اقیانوس اطلس، در یک نشست خبری ویدئویی گفت: «این بالاترین پیش بینی آوریل است که ما انجام داده ایم.

چگونه در هنگام باران شدید، رعد و برق و گردباد ایمن بمانیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بالاترین پیش‌بینی آوریل که ما انجام داده‌ایم: محققان دانشگاه ایالتی کلرادو ۲۳ طوفان نام‌گذاری شده در این فصل را پیش‌بینی می‌کنند. یک فصل متوسط ۱۴ دارد.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

رکوردشکنی عجیب طوفان اقیانوس اطلس !

نوشته ایوان بوش و چیس کینپیش‌بینی‌های اولیه برای فصل آتی بادشدید اقیانوس اطلس نشان می‌دهد که این طوفان می‌تواند شدید و شاید حتی رکوردشکنی باشد.دانشگاه ایالتی کلرادو، یک مرکز پیش‌بینی آب و هوای گرمسیری و بادشدید، روز پنجشنبه پیش‌بینی‌های خود را منتشر کرد: ۱۱ ، که انتظار می‌رود پنج مورد از آنها به رده ۳، ۴ یا ۵ تبدیل شوند، به این معنی بادشدیدکه سرعت باد حداقل ۱۱۱ مایل در ساعت خواهد بود. به طور کلی، محققان ۲۳ طوفان نام‌گذاری شده در این فصل را پیش‌بینی می‌کنند.

پیش‌بینی‌های اولیه فصل گردباد/تعداد بسیار زیادی طوفان در راه است!

هفت و سه طوفان بزرگ!

طبق گزارش مرکز ملی گردباد های شدید یک فصل متوسط بادشدید اقیانوس اطلس دارای ۱۴ طوفان نام‌گذاری، هفت طوفان و سه طوفان بزرگ (رده ۳ یا بالاتر) است.دو دلیل اصلی که پیش‌بینی‌کنندگان انتظار دارند فصل آینده – که از ۱ ژوئن تا ۳۰ نوامبر ادامه دارد – بسیار بالاتر از حد متوسط باشد، سطوح شدید گرمای اقیانوس اطلس و تغییر فصلی به La Niña، یک الگوی طبیعی از تنوع است. دمای اقیانوس‌ها برای یک سال رکورد بالایی داشته است، که احتمال وقوع بادشدید های قدرتمند را بیشتر می‌کند و می‌تواند آنها را سریع‌تر تشدید کند.پیش‌بینی کلرادو می‌گوید احتمال ۶۲ درصد وقوع یک بادشدید بزرگ به خط ساحلی ایالات متحده وجود دارد که حدود ۱۹ درصد بیشتر از خط پایه است. با این حال، این پیش‌بینی در اوایل سال انجام می‌شود و در طول فصل به‌روزرسانی می‌شود. اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا هنوز پیش بینی خود را منتشر نکرده است.سایر محققان بادشدیدهای گفتند که آنها در مورد ترکیبی از گرمای غیرطبیعی اقیانوس و اثرات طبیعی لا نینا نگرانی مشترک دارند.

 

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط