پاسخ به سوالات و شبهات عفاف و حجاب در «بی‌پرده با حجاب»

پاسخ به سوالات و شبهات عفاف و حجاب در «بی‌پرده با حجاب» کتاب «بی‌پرده با حجاب»، کتابی در حوزه پاسخگویی جامع به سوالات و شبهات عفاف و حجاب از سوی انتشارات تلاوت آرامش منتشر شد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «بی‌پرده با حجاب»، اولین کتاب تخصصی در حوزه پاسخگویی جامع به […]

پاسخ به سوالات و شبهات عفاف و حجاب در «بی‌پرده با حجاب»

کتاب «بی‌پرده با حجاب»، کتابی در حوزه پاسخگویی جامع به سوالات و شبهات عفاف و حجاب از سوی انتشارات تلاوت آرامش منتشر شد.

پاسخ به سوالات و شبهات عفاف و حجاب در «بی‌پرده با حجاب»

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «بی‌پرده با حجاب»، اولین کتاب تخصصی در حوزه پاسخگویی جامع به سوالات و شبهات عفاف و حجاب از سوی انتشارات تلاوت آرامش منتشر شد.

انتشارات تلاوت آرامش (ناشر تخصصی حوزه زن، حجاب و خانواده) که تا کنون بیش از نیم میلیون نسخه کتاب به چاپ رسانده، آخرین اثر خود را با نام «بی‌پرده با حجاب»، نوشته نعیمه اسلاملو و آزاده اکبری در حوزه پاسخگویی به شبهات حجاب وارد بازار نشر کرده است.

این کتاب در حقیقت اثری پژوهشی است که حاصل بیش از ۱۷ سال کار میدانی تخصصی مؤسسه فرهنگی ـ هنری خیبر است که فعالیت‌های زیر را شامل می‌شود: برگزاری بیش از ۱۲۰۰۰ کارگاه و دوره آموزشی؛ حضور در بیش از ۱۴۰۰ دبیرستان دخترانه، دانشگاه، حوزه علمیه و دیگر مراکز آموزشی و فرهنگی؛ فعالیت جدّی در فضای مجازی با موضوع حفظ کرامت زن در سایه فرهنگ عفاف و حجاب.

سؤالات و چالش‌های احصاشده در طول این فعالیت ۱۷ ساله، به‌صورت پراکنده در بیش از ۲۰ کتاب قبلی این مؤسسه ارائه شده؛ اما «بی‌پرده با حجاب» اولین کتاب تخصصی در احصا و پاسخگویی جامع به سؤالات و شبهات عفاف و حجاب است. همچنین در بررسی کتاب‌های موجود که به مسأله شبهات حجاب پرداخته‌اند، نمونه مشابه این اثر پژوهشی از نظر تعداد شبهات بررسی‌شده، به‌روز بودن و درنظرگرفتن نیاز مخاطب و نیز به لحاظ توجه به جامعیت، دقت و ایجاز در پاسخگویی، یافت نشد.

از جمله ویژگی‌های این کتاب، پاسخگویی به بیش از ۷۰ شبهه ناظر به مسأله عفاف و حجاب است که هم از زاویه برون دینی هم از زاویه درون دینی و به‌صورت کوتاه،‌ جامع و دقیق است.

در این کتاب سعی شده است بدون اینکه اعتقاد به چیزی به ذهن خواننده تحمیل شود، با طرح سوال‌های مبنایی،‌ خواننده را به تفکر و تحلیل وادار کند؛ به همین دلیل در قسمت پاسخ‌ها، تا حد امکان‌ از جمله‌های سوالی استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های این کتاب فصل‌بندی آن است که بر اساس نوع جهان‌بینی و میزان اعتقاد به اسلام در مخاطب که بسیاری از سوالاتش ریشه در پرسش اصلی‌تر و مبنایی‌تر دارد و در واقع تکرار چند مفهوم اصلی، صورت گرفته است.

با توجه به اینکه ریشه‌دارترین و پایدارترین رفتارهای انسان‌ها نشئت‌گرفته از باورهای آنان است، رفع سؤالات و شبهات ذهنی مخاطب و کمک به او در راستای ساخت باورهای صحیح یا بازسازی و غنی‌سازی باورهای موجود، نقشی مهم و مبنایی در اصلاح و تغییر رفتار افراد دارد. این کتاب به مبلّغان، طلاب،‌ فعالین فرهنگی، مدیران،‌ معلمان، استادان دانشگاه‌ها و تمام کسانی که کار فرهنگی در حوزه حجاب انجام می‌دهند، توصیه می‌گردد.

این کتاب در ۸ فصل و ۱۱۴ صفحه به قیمت ۳۰ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به سایت telavatearamesh.ir مراجعه کنند، یا با شماره‌های ۰۹۱۹۰۳۳۰۱۵۹ و ۰۲۶۳۲۷۱۲۵۶۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

فارس