13:47 - 1403/04/13

ویدئو| چرا باید به جلیلی رای بدهیم؟| امکان ندارد با دیدن این فیلم به سعید جلیلی رای ندهید!

پس از مشاهده این ویدئو شما متوجه می شوید که چرا باید به جلیلی رای بدهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، چرا باید به جلیلی رای بدهیم؟ امیرحسین ثابتی، منتخب تهران در مجلس دوازدهم با اشاره به کاندیداتوری سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «برگ برنده ما شهید زنده ما سعید جلیلی آمد… به یک شهید زنده برای ادامه راه شهید جمهور نیازمندیم.»

ثابتی متولد ۱۸ اردیبهشت ۶۷ در تهران است و جزو کاندیداهای جوان داوزدهمین دوره انتخابات مجلس حساب می شود.

چرا باید به جلیلی رای بدهیم؟

با اینکه تا به امروز هیچ مسئولیت دولتی در کشور نداشته اما از بی‌بی‌سی فارسی تا داماد حسن روحانی، حسین سلاح ورزی و سایر رسانه‌های همسو با اصلاح‌طلبان علیه وی موضع‌گیری‌های تندی کرده‌اند. نگاهی به دوران تحصیل ثابتیثابتی مهر ماه سال ۸۵ پس از موفقیت در کنکور، رشته علوم سیاسی را برای تحصیل انتخاب کرد و وارد دانشگاه تهران شد.

وی از فعالان شناخته‌شده جنبش دانشجویی در نیمه دوم دهه ۸۰ بود و به همین خاطر در بطن بسیاری از تحولات مهم آن سال‌ها قرار داشت. از انتخابات سال ۸۸ و رخدادهای پس از آن تا حضور فعال در بسیاری از تحولات و مناظرات دانشجویی متعددی که یک پای ثابت آن بود. وی از سال ۹۰ تحصیلاتش در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران را آغاز کرد و در سال ۹۲ نیز از پایان‌نامه‌اش با موضوع جنبش دانشجویی و انتخابات دفاع کرد و از مهر سال ۹۲ وارد مقطع دکترا در رشته علوم سیاسی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شد.

ثابتی از همان دوران در رسانه‌ها حضور فعالی داشت و علاوه‌بر وبلاگ شخصی، در روزنامه‌ها، سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف مطالب مختلفی منتشر می‌کرد اما با روی کارآمدن دولت حسن روحانی، مساله مذاکرات هسته‌ای و برجام جزو موضوعات اصلی بود که آن را به صورت تخصصی رصد می‌کرد و به تدریج به خاطر انتشار مطالب انتقادی درباره روند مذاکرات هسته‌ای در رسانه‌ها، جزو منتقدان شناخته شده برجام شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط