وزارت آموزش‌وپرورش به تخلف مدارس تیزهوشان در قالب …

[ad_1] مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت،در مورد ارائه گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی مدارس تیزهوشان برای ثبت‌نام دانش آموزان نخبه، حتی بیش از ۱۸ میلیون تومان به عنوان حق ورودی دریافت کرده‌اند، گفت: یکی از مراکزی که باید به آن توجه مضاعفی شود، مدارس تیزهوشان هستند که در آنها دانش‌آموزان نخبه کشور تحصیل […]

[ad_1]

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت،در مورد ارائه گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی مدارس تیزهوشان برای ثبت‌نام دانش آموزان نخبه، حتی بیش از ۱۸ میلیون تومان به عنوان حق ورودی دریافت کرده‌اند، گفت: یکی از مراکزی که باید به آن توجه مضاعفی شود، مدارس تیزهوشان هستند که در آنها دانش‌آموزان نخبه کشور تحصیل می‌کنند.


دانش آموزان نخبه باید از حمایت‌های همه‌جانبه بهره‌مند شوند


نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید نخبگان قادر به ارتقا کشور هستند در حوزه های مختلف هستند، کما اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت حمایت همه جانبه از آنها تاکید فرموده‌اند، بنابراین ما باید در راستای تاکیدات رهبری، حمایت همه جانبه از جامعه نخبگان را در دستورکار خود قرار دهیم.


وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیات امنای مدارس تیزهوشان باید نصف شهریه مدارس غیردولتی هر شهر به عنوان حق ورودی این مدارس تعیین شود. هرچند بنده فی نفسه معتقدم باید از دانش آموزانی که نخبه هستند در تمام زمینه‌ها حمایت شود و باید به جایی برسیم که بجای اینکه از والدین آنها شهریه‌ای را دریافت کنیم از آنها به طور ویژه حمایت کنیم.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: به دنبال بررسی‌هایی که انجام شده، مشخص شد بسیاری از کرسی‌های دانشگاه‌ها توسط نخبگان به دست می‌آید، ضمن اینکه توسعه کشور مرهون تلاش‌های این نخبگان بوده که آینده‌سازان میهن هستند.


رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر تخلفی توسط مدارس تیزهوشان صورت گرفته است، باید توسط بازرسان وزارت آموزش و پرورش بررسی شود و به هیچ نباید مبالغ غیرقانونی از والدین این دانش آموزان اخذ شود. بنابراین این گزارش باید به سازمان بازرسی این وزارتخانه ارجاع داده شود تا به این موضوع رسیدگی کند./


پایان پیام

[ad_2]

Source link