00:00 - 1403/03/05

اخبار اقتصادی

وام ودیعه مسکن دو برابری با آپشن طلایی از این بانک ها

مبلغ وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ با توجه به شرایط اقتصادی و تورم، تغییراتی داشته است. در سال جاری، میزان تسهیلات وام اجاره خانه به شرح زیر است.

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از اندیشه قرن  مبلغ وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ با توجه به شرایط اقتصادی و تورم، تغییراتی داشته است. در سال جاری، میزان تسهیلات وام اجاره خانه به شرح زیر است.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

متقاضیان وام ودیعه مسکن فرصت را از دست ندهند | وام ودیعه مسکن دو برابری با آپشن طلایی از این بانک ها

مبلغ وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ با توجه به شرایط اقتصادی و تورم، تغییراتی داشته است. در سال جاری، میزان تسهیلات وام اجاره مسکن به شرح زیر است:

سقف وام به۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. / در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. / برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. / در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره خانه در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت. افرادی که قصد دریافت وام اجاره را دارند، باید مطابق با شرایط مشخص شده در وب‌سایت رسمی tem.mrud.ir عمل کنند تا برای دریافت این وام واجد شرایط شناخته شوند.

مسکن

وام ودیعه خانه دو برابری با آپشن طلایی از این بانک ها

بر اساس شرایط اعلام شده از سوی وزارت راه و شهر سازی، متقاضی دریافت وام ودیعه خانه ، همانند متقاضی ثبت نام طرح جهش تولید خانه ، می بایست متاهل بوده یا اینکه سرپرست خانوار باشد. بنابراین، باید گفت که تسهیلات اجاره خانه سال ۱۴۰۳ که از سوی دولت ارائه گردیده، به افراد مجردی که سرپرست خانواده نمی باشند، تعلق نمی گیرد. با این وجود، با توجه به اطلاعیه های رسمی که از سوی وزارت راه و شهر سازی اعلام گردیده است بر این قاعده، دو استثنا وارد شده و افراد، با داشتن شرایط زیر، حتی اگر مجرد بوده و سرپرست خانوار هم نباشند، واجد شرایط دریافت وام ودیعه خانه می باشند.

زنان مجرد بالای ۳۵ سال سن که با خانواده زندگی نکرده و در واقع، خودسرپرست می باشند.

مردانی که سابقا، سرپرست خانوار بوده، اما در حال حاضر، به دلیل طلاق یا فوت همسر مجرد می باشند.

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن

برای اینکه ثبت نام وام ودیعه خانه ، از سوی وزارت راه و شهر سازی، مورد تایید قرار گیرد و متقاضی، برای دریافت این تسهیلات، به بانک معرفی شود، علاوه بر اینکه متقاضی تسهیلات اجاره خانه باید دارای شرایط ثبت نام وام ودیعه خانه لازم باشد، ضروری است تا اجاره نامه ارائه شده توسط متقاضی وام نیز ویژگی های تعیین شده از سوی دولت را داشته باشد. مطابق اطلاعاتی که در سایت tem.mrud.ir، اعلام گردیده، اجاره نامه ای که برای دریافت وام ودیعه مسکن، در این سایت بارگذاری می شود، می بایست، یکی از خصوصیات زیر را دارا باشد و شرایط اجاره نامه برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

به طور رسمی تنظیم شده باشد. (یعنی در دفتر اسناد رسمی و توسط سردفتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد.)

در سامانه ایران املاک iranamlaak.ir ثبت شده و کد رهگیری از این سایت دریافت کرده باشد.

ثبت نام وام ودیعه خانه ۱۴۰۳، همانند سال گذشته، از طریق سامانه tem.mrud.ir صورت می گیرد و نیاز به مراجعه حضوری، به هیچ یک از نهاد های دولتی مربوطه نمی باشد.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس روال سال گذشته بوده و به محض تغییر و اعلام برای سال ۱۴۰۳، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

شرایط دریافت وام ودیعه خانه
وام ودیعه خانه اساسا برای مستاجر‌ها تعریف می‌شود و متقاضی که خواستار دریافت چنین تسهیلاتی است، باید اجاره‌نامه داشته باشد. ارائه اجاره‌نامه معمولی یا اجاره‌نامه‌های ثبت شده در سامانه املاک مستغلات، تفاوتی باهم ندارند، اما طبق قانون شش ماه بعد از دریافت کد رهگیری، امکان دریافت وام ودیعه مسکن وجود خواهد داشت.

وام ودیعه خانه  به کسی که خودش یا همسرش در زمان ثبت‌نام ملک یا زمینی داشته باشند، تعلق نمی‌گیرد و اگر بعد از دریافت وام خلاف این ماجرا محرز شود، جریمه‌ها و خسارت‌ها برعهده دریافت‌کننده وام است. از طرفی وام ودیعه خانه مثل سال‌های قبل به متقاضیانی که خودشان یا همسرشان درحال پرداخت اقساط وام حوزه‌های خانه هستند، تعلق نمی‌گیرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط