16:45 - 1403/03/22

اخبار اقتصادی

وام مسکن ۳۰۰ میلیونی به دهک‌های سوم تا چهارم درآمدی اختصاص داده می‌شود

وام مسکن ۳۰۰ میلیونی به دهک‌های سوم تا چهارم درآمدی اختصاص داده می‌شود. تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که نرخ سود این وام دو درصد

وام‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از روز۱۰۰ وام مسکن ۳۰۰ میلیونی به دهک‌های سوم تا چهارم درآمدی اختصاص داده می‌شود. تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که نرخ سود این  تسهیلات دو درصد برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

وام مسکن ۳۰۰ میلیونی به دهک‌های سوم تا چهارم درآمدی اختصاص داده می‌شود

اقساط این تسهیلات مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی

وام مسکن ۳۰۰ میلیونی به دهک‌های سوم تا چهارم درآمدی اختصاص داده می‌شود. تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که نرخ سود این این  تسهیلات دو درصد و مدت بازپرداخت ۱۵ ساله است.

مسکن

وام مسکن ۳۰۰ میلیونی به دهک‌های سوم تا چهارم درآمدی اختصاص داده می‌شود

قسط وام مسکن ۳۰۰ میلیونی برای دهک‌‎‌های سوم تا چهارم با این اوصاف، هر ماه یک میلیون و ۸۱۸ هزار و ۱۸۲ تومان هزینه دارد. جمع کل اقساط وام مسکن در ۱۵ سال ۳۸۴ میلیون تومان و سود کل آن ۴۸ میلیون تومان برای متقاضیان تمام می‌شود.

قسط وام مسکن ۳۰۰ میلیونی در حالی هر ماه حدود یک میلیون و ۸۱۹ هزار تومان محاسبه می‌شود که متوسط درآمد ماهانه دهک سوم هشت میلیون و ۴۳ هزار و ۴۰۰ تومان برآورد شده است. بنابراین، حدود ۲۲ درصد از متوسط درآمد ماهانه فردی که جزو دهک سوم قرار دارد، صرف پرداخت قسط این  تسهیلات مسکن ۳۰۰ میلیونی می‌شود. اگر فردی در دهک چهارم باشد، متوسط درآمدش به ۹ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد و باید حول و حوش ۲۰ درصد از متوسط درآمد خود را بابت پرداخت قسط ماهانه این  تسهیلات مسکن صرف کند.

اقساط وام شهری و روستایی چقدر است؟

این تسهیلات ۳۰۰ و ۴۰۰ میلیونی مسکن، آنطور که صندوق ملی مسکن خبر داده مجزا از پرداخت این تسهیلات ۵۵٠ میلیون تومانی شهری و ٣۵٠ میلیون تومانی روستایی است. البته این مبالغ برای سال گذشته هستند و قرار است متناسب با نرخ تورم در سال جاری بالا روند. سود این تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی شهری ۱۸ درصد و سود این  تسهیلات روستایی پنج درصد تعیین شده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روز 100

مطالب مرتبط