00:05 - 1403/04/18

اقتصادی

وام فرزند آوری | ثبت‌نام برای وام فرزند آوری آغاز شد/ مدارک وام فرزند آوری

وام فرزند آوری از چه سایتی قابل درخواست است؟ جزئیات وام فرزند آوری را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری یکی از تسهیلاتی است که همچون تسهیلات ازدواج شرایط استثنایی دارد. وام فرزند آوری توانسته است توجه خیلی از پدر مادر ها را به خودش جلب کند و آنها را به سمت دریافت وام فرزند آوری سوق دهد. وام فرزند آوری یک کمک دولت به پدر مادر ها است البته که این کمک برای این موضوع در نظر گرفته شده تا نسل جوان جامعه افزایش یابد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات یبشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

میزان مبلغ وام فرزند آوری  ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

سایت ثبت نام فرزند آوری ۱۴۰۳

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سعی دارد با توجه به شرایط متقاضیان، روند اخذ وام نوزادان ۱۴۰۳ را هرچه بیشتر، تسهیل و تسریع کند و به همین دلیل، بستری مجازی به عنوان سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir برای تسهیل فرایند ثبت‌نام متقاضیان، برای دریافت این وام، راه‌اندازی شده است و کاربران برای ورود به وبگاه ثبت‌نام وام فرزندآوری باید به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کنند.

والدین پس از دریافت کد رهگیری، ۱۲ روز فرصت دارند به بانک مراجعه کنند و پس از مراجعه به بانک، برای تکمیل مدارک ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز را ارائه دهند./ایمنا

دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی

بعد از تکمیل اطلاعات در فرم، روی گزینه “ادامه” کلیک کنید تا کد رهگیری ده رقمی را دریافت کنید. (این شماره رهگیری را ذخیره کنید تا بعدا با ورود به سایت بتوانید آخرین وضعیت ثبت نام خود را پیگیری کنید.)

 وام فرزند سوم – ثبت نام وام فرزند سوم

مراحل و نحوه ثبت نام وام فرزند سوم همانند مراحلی است که در بخش بالا به آن اشاره شد. (برای تکمیل ثبت نام وام فرزند سوم لازم است اطلاعات هویتی مانند شماره ملی، تاریخ تولد، استان و یا شهرستان محل تولد همین نوزاد را وارد کنید.)

آن چیزی که بعد از تکمیل ثبت نام و دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی اهمیت دارد، پیگیری وام فرزندآوری است که در بخش زیر به جزئیات آن اشاره کردیم./سیگنال

شرایط دریافت وام فرزند آوری

وام فرزندآوری مانند همه‌ی وام‌های سیستم بانکداری ایران نیازمند شرایطی برای دریافت آن است. تعدادی از شرایط عمومی دریافت وام به‌دنیا آمدن فرزند در سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

پدر، مادر و فرزند تابعیت ایران را داشته باشند.
وام نوزادان به پدرانی که فرزند آن‌ها از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد و داخل ایران متولد شده‌اند، تعلق می‌گیرد.
در هنگام مراجعه به بانک باید اصل شناسنامه‌ی پدر و فرزند به بانک ارائه شود.
برای گرفتن وام فرزندآوری نیاز به گذراندن خدمت برای پدر نوزاد نیست؛ در واقع پدرانی که خدمت سربازی خود را نگذرانده‌اند هم مشمول دریافت این وام می‌شوند.
یکی از شروط اصلی تعلق گرفتن وام به‌دنیا آمدن فرزند به پدران این است که نرخ باروری شهر محل تولد پدر یا فرزند ، بالای ۲/۵ نباشد. (نرخ باروری شهرهای سراسر ایران را در سامانه‌ تسهیلات قرض‌الحسنه‌ی فرزند و بر اساس اعلام مرکز آمار قابل مشاهده است)
به هر فرزند متولد شده فقط یک بار وام فرزندآوری تعلق می‌گیرد؛ بنابراین برای هر فرزند فقط یک بار درخواست وام را می‌توانید ثبت کنید./قسطا

فرم ثبت نام وام فرزند آوری:

فرم ثبت نام وام فرزند آوری را از لینک زیر دریافت کنید.

https://ve.cbi.ir/TasRequest.aspx

طبق قانون بودجه ۱۴۰۳، تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، به ازای فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، به ازای فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنجم و به بعد ۲۰۰ میلیون تومان است.

بانک مرکزی در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند ارائه می نماید. این وام به پدرانِ دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران بابت فرزندان متولد شده در داخل کشور از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد، حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند تعلق می‌گیرد.

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir صورت می پذیرد؛ این سایت تنها مرجع رسمی کشور جهت ثبت نام متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه فرزند است.

مدارک وام فرزندآوری تابستان ۱۴۰۳:

۱- اصل شناسنامه پدر و فرزند
۲- اصل کارت ملی پدر یا نماینده قانونی و قضائی
۳- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت
۴- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام
۵- ارائه حکم دادگاه در صورت لزوم/اقتصاد آنلاین

وام فرزند کارت پایان خدمت می‌خواهد یا نه؟

در شرایط تسهیلات فرزندآوری ، خبری از الزامی بودن کارت پایان خدمت نیست! با این حال، برخی از کاربران مدعی هستند که برخی از بانک‌ها از آن‌ها می‌خواهد که کارت پایان خدمت ارائه بدهند. با این حال در سایت ایسنا، بحث داغ الزامی بودن یا الزامی نبودن کارت پایان خدمت برای تسهیلات فرزند، این گونه اعلام شده:

بانک مرکزی اواخر تیر ماه سال جاری بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد که در آن پرداخت تسهیلات به مردها مشروط به استعلام وضعیت نظام وظیفه عمومی آن‌ها شده است، زیرا طبق بند ب مفاد ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی مقرر شده است «دریافت هرگونه وام و کمک‌های کشاورزی، صنعتی، دامداری و مسکن از طریق بانک‌ها و وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی وابسته به دولت و نهاد قانونی مستلزم ارائه مدرک دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان در سازمان وظیفه عمومی باشد./سیگنال

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط