10:52 - 1403/04/20

وام ازدواج ۱۴۰۳ | فرم ثبت نام وام ازدواج ve.cbi.ir

جهت ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج ۱۴۰۳، ابتدا وارد سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir، شوید. سپس، از منوی سمت راست صفحه، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب نمایید و مابقی مراحل را اجرا کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج ۱۴۰۳ و فرم ثبت نام وام ازدواج ve.cbi.ir عنوان مطالبی است که شما برای مطالعه آن به اندیشه معاصر دعوت شده اید. برای ثبت نام وام ازدواج، فرم مربوط به آن را در سایت وام ازدواج ve.cbi.ir می‌توانید پر کنید. لینک ورود به فرم درخواست تسهیلات ازدواج را با لینک مستقیم در ادامه دریافت کنید. در این گزارش از اندیشه معاصر، شما مطالب مفیدی درباره وام ازدواج، فرم درخواست ثبت نام ، شرایط دریافت وام و موارد مرتبط دیگر را فرا خواهید گرفت.

وام ازدواج

وام ازدواج ۱۴۰۳

وام ازدواج، تسهیلات ویژه‌ای است که بانک مرکزی برای ازدواج افراد در نظر گرفته و مبلغ آن هر سال با توجه به شرایط اقتصادی کشور دستخوش تغییراتی می‌شود.
شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است و ثبت نام آن چگونه انجام می‌شود.

با ما در اندیشه معاصر همراه باشید تا نحوه ثبت نام وام ازدواج در سامانه ve.cbi.ir، را برسی کنیم.

بعد از انجام ثبت نام در سایت وام ازدواج به آدرس ve.cbi.ir (طبق مراحلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم)، زمان مراجعه حضوری شما به بانک مشخص می‌شود. پس از آن حداکثر به مدت ۱۲ روز کاری با در دست‌داشتن مدارک لازم می‌توانید به بانک و شعبه مورد نظرتان مراجعه نمایید تا ادامه مراحل ثبت نام را (حضوری) طی کنید.

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است؟

با تصویب نمایندگان مجلس، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها از ابتدا سال ۹۸ باشد، ۳۰۰ میلیون تومان و برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، ۳۵۰ میلیون تومان است.

این در حالی است که وام این افراد در سال ۱۴۰۲، مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان بود.

سامانه ثبت نام وام ازدواج

با ورود به سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir می‌توانید مراحل ثبت نام و پیگیری تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را انجام بدهید. بعد از ورود به این سایت با فرم زیر روبرو می‌شوید:

منظور از فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳همان فرم آنلاین در سایت ve.cbi.ir است که مشخصات هویتی مربوط خود و همسرتان در آن می‌نویسید.

افراد واجد شرایط برای دریافت وام ازدواج می‌توانند به سایت ve.cbi.ir وارد شوند و فرآیند زیر را طی کنند:

فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ را به صورت کامل پُر کنید.

با کلیک بر روی گزینه “مشاهده وضعیت” و وارد کردن کد رهگیری ۱۰ رقمی می‌توانید وضعیت ثبت نام اینترنتی تسهیلات را پیگیری کنید.

بعد از پیگیری وضعیت و مشخص شدن زمان مراجعه حضوری، حداکثر ۱۲ روز کاری فرصت دارید تا به همراه مدارک خود به بانک و شعبه مورد نظر مراجعه نمایید.

با مراجعه حضوری به بانک، مراحل ثبت نام را تکمیل می‌کنید.

نحوه ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ در سایت ve.cbi.ir

برای شروع مراحل ثبت نام وام ازدواج وارد سایت ve.cbi.ir شوید و فرم ثبت نام وام را برای خودتان و همسرتان به طور جداگانه پُر کنید. بعد از تکمیل درخواست اینترنتی، باید مراحل پیگیری دریافت آن را انجام بدهید که بعد از این بخش به آن پرداختیم.

(در نظر داشته باشید که سایت‌هایی مثل کندو و JonobSoft در این زمینه فعالیت ندارند.)

۱- پُر کردن فرم وام ازدواج

اولین مرحله، پر کردن فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ است. این فرم را برای خودتان و همسرتان (به طور جداگانه) پر کنید.

مواردی که لازم است در فرم وارد کنید، در بخش زیر آمده است:

کد ملی
تاریخ تولد – روز، ماه و سال
تاریخ ازدواج – روز، ماه و سال
شماره تلفن همراه
شماره ملی مالک خط (فقط برای زوجین زیر ۱۸ سال)
انتخاب یکی از گزینه‌های ایرانی – اتباع – اقلیت‌های دینی
استان محل سکونت
کد امنیتی

۲– دریافت کد رهگیری

با کلیک بر روی گزینه “ادامه” به مرحله بعدی منتقل می‌شوید و کد رهگیری ۱۰ رقمی در رسید ثبت نامی و پیامک به شماره موبایل متقاضی قابل مشاهده است.

کد پیگیری یا شماره رهگیری وام ازدواج از این جهت اهمیت دارد که:

شما می‌توانید پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری را در سایت ve.cbi.ir انجام بدهید تا وضعیت دریافت وام و زمان مراجعه حضوری به بانک مطلع شوید.

پس تا جایی که ممکن است از این کد محافظت کنید و در اختیار کسی قرار ندهید.

شرایط وام ازدواج ۱۴۰۳

برای ثبت نام وام ازدواج نیاز است تا شرایط دریافت آن را داشته باشید. این شرایط شامل موارد زیر هستند:

۱- عقد رسمی و دفتری بعد از سال ۱۳۹۸

داشتن عقد رسمی و دفتری بعد از سال ۱۳۹۸ (یا اقرارنامه ازدواج) و یا هر مدرک دیگری در ادیان رسمی که توسط مرکز اقلیت‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران تایید شود، جایگزین سند ازدواج است.

همچنین، تاریخ عقد نکاح باید در عقدنامه ثبت شده باشد. افرادی که تاریخ عقد آن‌ها از اولین روز فروردین سال ۱۳۹۸ به بعد باشد، می‌توانند برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ اقدام کنند.

۲- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

شهروندان ایرانی در صورتی که در ایران ازدواج نکرده باشند، در صورتی می‌توانند برای ثبت نام وام ازدواج اقدام کنند که سفارت جمهوری اسلامی گواهی ازدواج صادر شده در آن کشور را تایید کند.

(در صورتی که در گواهی ازدواج مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور ثبت شود، این گواهی به عنوان سند ازدواج آن زوج تلقی می‌شود.)

۳- عدم دریافت وام ازدواج در گذشته

هر کدام از زوجین فقط یک مرتبه می‌توانند وام ازدواج را دریافت کنند.

۴- دارا بودن کارت ملی جمهوری اسلامی ایران

فرد متقاضی باید کارت ملی صادرشده از جمهوری اسلامی ایران و کد پستی محل سکونت داشته باشد.

۵- معرفی یک ضامن معتبر برای هر زوج

هر کدام از زوجینی که متقاضی دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ هستند، می‌بایست یک ضامن معتبر و مورد تایید از سوی بانک به بانک مورد نظر، معرفی کنند.

علاوه براین، هر کدام از آن‌ها باید سفته به مبلغ مورد نیاز به بانک تحویل دهند.

مختصر آنچه در اندیشه معاصر پیشتر خوانده اید؛

در حال حاضر، ثبت نام برای تسهیلات ازدواج به صورت غیر حضوری و کاملا آنلاین انجام می شود و لازم است که اشخاص به منظور ثبت نام وام ازدواج، در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی به قسمت ثبت نام جدید رفته و فرم ثبت وام ازدواج بانک مرکزی را تکمیل کنند.


شرایط وام ازدواج ۱۴۰۳

فرم ثبت نام وام ازدواج به دو بخش تقسیم بندی می شود.

 

فرم اول: این فرم بیشتر جنبه اعتبار سنجی را دارد و پس از گرفتن اطلاعات از شما مشخص میکند که وام ازدواج به فرد تعلق می‌گیرد یا خیر. اطلاعاتی که از شما در صفحه اولیه فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج گرفته می شود شامل موارد زیر است:

۱.شماره ملی: متقاضیانی که شماره ملی آنان با شماره شناسنامه، یکسان می باشد برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج حتما باید برای دریافت کارت ملی اقدام نمایند.

تسهیلات مذکور تنها با داشتن کارت ملی به متقاضی پرداخت می شود. حداقل سن دریافت تسهیلات ازدواج برای دختران ۱۳(سیزده) سال تمام شمسی و برای پسران ۱۵(پانزده) سال تمام شمسی می باشد.

لازم به ذکر است که حداکثر سن دریافت تسهیلات ازدواج برای کلیه متقاضیان ۵۰ سال شمسی می باشد. متقاضیانی که سن آنان کمتر از سن قانونی می باشد در ابتدا زوج و زوجه هر کدام به صورت جداگانه در سامانه ازدواج ثبت نام می نمایند و پس از تعیین شعبه و طی مراحل مربوطه تسهیلات ازدواج به ولی یا قیم قانونی وی پرداخت می گردد.

البته اگر خود افراد زیر ۱۸ سال بخواهند وام ازدواج بگیرند و پول به حساب خودشان واریز شود، مطابق با “دستورالعمل اجرایی تعیین حدود ارائه خدمات بانکی به اشخاص محجور در موسسـات اعتباری” قابل انجام هست. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاعات بیشتر مطلب شرایط سنی وام ازدواج را مطالعه کنید.

۲.تاریخ تولد (روز، ماه، سال)
۳.تاریخ ازدواج (همان تاریخ وقوع عقد موجود در سند ازدواج) اگر تاریخ را درست وارد نکنید پیام تاریخ ازدواج وارد شده با اطلاعات ثبت شده در سامانه سازمان ثبت اسناد یا ثبت احوال کشور تطابق ندارد، لطفا به اداره ثبت اسناد یا ثبت احوال شهرستان خود مراجعه نمایید.

برای شما ظاهر می شود. اگر از درست وارد کردن این تاریخ مطمین هستید چند ساعتی صبر کنید و مجدد برای ثبت نام به سامانه مراجعه کنید.

۴.شماره تلفن همراه این فرم به سامانه شاهکار جهت استعلام اینکه شماره ملی و شماره تلفن همراه با هم تطابق دارند و متعلق به شخص وام گیرنده هست یا نه متصل است. ممکن است هنگام استعلام این سامانه قطع باشد که در این صورت با خطای (مشکل در ارتباط با مخابرات جهت استعلام مالکیت تلفن همراه : در حال حاضر اتصال به وب‌سرویس شاهکار امکان‌پذیر نمی‌باشد) مواجه می شوید.

یا اینکه شماره موبایل وارد شده متعلق به وام گیرنده نیست و در این صورت با خطای (شماره تلفن همراه و شماره ملی با هم تطابق ندارند) مواجه می شوید.

۵.شماره ملی مالک خط برای افراد زیر ۱۸ سال (این قسمت در صورتی باید تکمیل شود که وام گیرنده زیر ۱۸ سال است و شماره موبایلی به نام خود ندارد. افراد بالای ۱۸ سال باید حتما شماره موبایل به نام خود داشته باشند.) وارد کردن شماره ملی مالک خط تلفن همراه برای افراد زیر ۱۸ سال الزامی است.

۶.تعیین تابعیت و محل ازدواج: اینجانب ایرانی بوده و در داخل کشور ازدواج نموده ام و دارای سند ازدواج می باشم، اینجانب جزو اتباع خارجی بوده و یا در خارج از ایران ازدواج کرده ام، اینجانب جزو اقلیت های دینی بوده و بصورت اقرارنامه ای ازدواج کرده ام
۷.استان محل سکونت: به منظور تسهیل و تسریع در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهتر است متقاضی و همسر وی در یک بانک و یک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمایند. همچنین اگر متقاضی در یک استان عقد نموده می تواند با توجه به محل سکونت فعلی اقدام به انتخاب استان جهت دریافت تسهیلات نماید.
۸.عبارت امنیتی: جهت تشخیص این موضوع که برای ثبت نام وام ازدواج از ربات استفاده نمی کنید.

 

فرم دوم – در این فرم لازم است که زوجین اطلاعات بانک مد نظر خود مانند اسم بانک، شعبه بانک و …، که قرار است وام ازدواج را پرداخت کند را وارد نمایند و آن را برای بانک مرکزی ارسال کنند.

در بخش بالا اطلاعات شما از سامانه ثبت احوال فراخوانی می شود.

در بخش وضعیت ایثارگری کسانی که جزو فرزندان شهید، فرزندان جانبازان و آزادگان و جانبازان و آزادگان (بدون در نظر گرفتن درصد جانبازی) می باشند گزینه دارم را انتخاب کنند. توجه کنید که تعیین وضعیت ایثارگری صرفا از طریق استعلام که در سامانه ازدواج تعبیه شده و توسط کارمندان شعب انجام می شود. لذا معرفی نامه کتبی صادره از بنیاد شهید فاقد هر گونه اعتبار می باشد.

اگر بعد از اینکه تعیین شعبه شدید و در مراجعه به شعبه، استعلام ایثارگری منفی درج گردید، باید به مراکز بنیاد شهید مراجعه نموده و پس از ثبت مشخصات خود در سامانه سجایا بنیاد شهید مجددا به شعبه تعیین شده مراجعه نماید.

استان را که از قبل انتخاب کردید اگر اشتباه می باشد، باید صفحه ثبت نام را ببنید و مجدد از ابتدا شروع کنید. توجه داشته باشید که بودجه بندی بانک ها به صورت استانی می باشد یعنی اگر یک بانک در استانی در لیست ظاهر بشه یعنی برای تمام شهرهای آن استان می توانید آن بانک را انتخاب کنید.

از لیست شهرها، شهری که قصد دریافت وام ازدواج از آن جا را دارید انتخاب کنید. در صورت عدم وجود نام شهر محل سکونت شما در این لیست، نزدیکترین شهر به محل سکونت تان را انتخاب کنید

فقط لیست بانک‌هایی که سهمیه وام ازدواج آنها در استان محل سکونت شما به اتمام نرسیده در لیست زیر ظاهر می‌شود پس در صورت اتمام اعتبار بانک های یک استان و یا افزایش بیش از حد مراجعین به بانک مذکور در استان مورد نظر، امکان ثبت نام برای متقاضی جدید میسر نمی باشد.

لذا متقاضی می بایست در فرصت های بعدی برای ثبت نام در بانک مورد نظر به سامانه مراجعه نماید و یا بانک های دیگر را در سامانه ازدواج انتخاب نماید.

حتی اگر بانک شما در لیست نیست، در هر ساعتی از شبانه روز شما می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام وام ازدواج خود را انجام دهید.

 

فرم ثبت نام وام ازدواج

به گزارش اندیشه معاصر، فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، قابل دریافت خواهد بود. همچنین، نحوه تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج، به صورت غیر حضوری بوده و در ۳ مرحله مجزا انجام خواهد شد. برای تکمیل این فرم نیز رعایت برخی نکات مهم، مانند داشتن شرایط لازم برای دریافت وام ازدواج و غیره، الزامی است.

بانک مرکزی، با توجه به نیاز زوجین به وام، اقدام به ارائه تسهیلات وام ازدواج می نماید تا زوجین واجد شرایط لازم، بتوانند اقدام به دریافت این وام، کنند. به منظور دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳، لازم است که زوجین به سایت ثبت نام وام ازدواج مراجعه کنند و از طریق این سایت، اقدام به ثبت نام برای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نمایند.

فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳، می بایست به صورت اینترنتی تکمیل شده و از طریق سایت ve.cbi.ir، ارسال گردد. همچنین، زوجین می بایست دقت داشته باشند، هنگام تکمیل نمودن اطلاعات در فرم ثبت نام وام ازدواج، می بایست نکات مهم فرم ثبت نام وام ازدواج را رعایت کنند.

با توجه به اهمیت فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ و نحوه تکمیل آن، در ادامه این مقاله، در رابطه با دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج، نحوه تکمیل این فرم و همچنین، نکات مهم در هنگام ثبت اطلاعات برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳، مطالبی آورده شده است.

فرم ثبت نام وام ازدواج

نحوه دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

در سال های گذشته، نحوه دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج نسبت به امروز، متفاوت بود و این موضوع، ایجاب می کرد که زوجین برای دریافت فرم وام ازدواج به شعب بانک های ارائه دهنده تسهیلات ازدواج، مراجعه کنند و فرم را دریافت نموده و به صورت حضوری تکمیل نمایند.
اما در حال حاضر، نحوه دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج، متفاوت شده است و لازم است زوجین متقاضی، به منظور ثبت نام، برای وام ازدواج به سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به نشانی ve.cbi.ir، مراجعه کنند و از طریق این سایت، اقدام به دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج، نمایند. در صورتی که متقاضی دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ می باشید، می توانید طبق مراحلی که در ادامه توضیح داده می شود، پیش بروید و اقدام به دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج کنید.

 

در مرحله اول، در یکی از مرورگر های کروم و یا فایرفاکس، عبارت ثبت نام وام ازدواج را وارد نمایید و جستجو کنید. حال، بر روی لینک اولین سایت جستجو شده در گوگل با نشانی ve.cbi.ir، کلیک نمایید تا به سایت ثبت نام وام ازدواج وارد شوید. در حال حاضر، شما به سامانه وام ازدواج وارد شده اید.

حال، می توانید از طریق این سامانه، اقدام به دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج نمایید.

فرم ثبت نام وام ازدواج

نحوه تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

آن دسته از متقاضیانی که قصد دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ را دارند، می بایست که حتما از نحوه تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج مطلع باشند و با اطلاع کامل از این موضوع، به سایت ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه وارد شوند و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ نمایند.

فرم ثبت وام ازدواج ۱۴۰۳ به چندین گروه، تقسیم بندی می شود و لازم است که هر یک از زوجین، این فرم ها را به دقت تکمیل نموده و به سایت بانک مرکزی ارسال کنند. در صورتی که قصد تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ را دارید، می توانید در ادامه، با ما همراه باشید و طبق این مراحل پیش بروید.

 

به منظور دریافت فرم های ثبت نام ازدواج و تکمیل آن ها، ابتدا، به سایت ثبت نام تسهیلات وام ازدواج به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir وارد شوید.

پس از ورود به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، از طریق منوی سمت راست، بر روی گزینه ثبت نام جدید، کلیک کنید.
در این مرحله، فرم ثبت نام اولیه شما برای ثبت نام در وام ازدواج ۱۴۰۳، نمایش داده می شود.

در این فرم، لازم است که کد ملی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه و کد امنیتی وارد شود و در نهایت، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

این فرم، فرم ثبت نام اولیه بوده و وارد کردن شماره تلفن همراه و کد ملی به صورت صحیح در آن، بسیار اهمیت دارد.

در مرحله بعدی، فرم دوم مربوط به ثبت نام در وام ازدواج نشان داده می شود.

در این فرم، هم اطلاعات هویتی، ازدواج و همچنین، اطلاعات محل سکونت باید تکمیل شود.

حتما اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق تکمیل نمایید.

پس از ثبت فرم دوم، فرم نهایی درخواست تسهیلات نقدی قرض الحسنه ازدواج باز می شود که در این بخش لازم است که اشخاص، بانک مد نظر خود را برای دریافت وام ازدواج انتخاب کنند.

پس از وارد کردن نام شعبه پیشنهادی و کد ملی همسر، فرم را تکمیل نموده و ارسال نمایید.

نکات مهم فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

با توجه به اهمیت تکمیل فرم وام ازدواج ۱۴۰۳ و روش آن، در ادامه شما را با نکاتی که می بایست در هنگام دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج در نظر داشته باشید، آشنا می کنیم.

دانلود فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳، امکان پذیر نبوده و لازم است که اشخاص به صورت اینترنتی، فرم تسهیلات ازدواج را تکمیل نموده و به بانک مرکزی ارسال کنند.

هر یک از زوجین، به صورت جداگانه می بایست، اقدام به تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ کنند.

پس از تکمیل فرم ثبت نام تسهیلات ازدواج ۱۴۰۳، لازم است که اشخاص، کد ۱۰ رقمی پیگیری ثبت نام را دریافت و یادداشت کنند تا در مراحل بعدی پیگیری، این کد را در دست داشته باشند.

هر یک از زوجین، به منظور ثبت نام در وام ازدواج می بایست که از شرایط لازم جهت ثبت نام در وام ازدواج مطلع باشند و در صورت دارا بودن شرایط لازم، اقدام به ثبت نام برای تسهیلات ازدواج کنند.

در صورتی که افراد، واجد شرایط ثبت نام برای وام ازدواج نباشند و فرم وام ازدواج ۱۴۰۳ را تکمیل نمایند، وام به آن ها تعلق نخواهد گرفت و ثبت نام آن ها بی اثر خواهد بود.

شعبه بانک وارد شده برای دریافت وام قرض الحسنه ازدواج، فقط یک شعبه پیشنهادی است و بدیهی است که شعبه نهایی برای مراجعه اشخاص، در نتیجه ثبت نام مشخص خواهد شد.

پس از اعلام نتیجه مربوط به وام ازدواج ۱۴۰۳، در صورتی که زوجین، واجد شرایط دریافت وام شناخته شدند، می توانند حداکثر تا ۱۲ روز کاری پس از اعلام نتایج، به شعبه مورد نظر مراجعه کنند و اقدام به تکمیل مراحل نهایی دریافت تسهیلات ازدواج نمایند./اندیشه معاصر

فرم ثبت نام وام ازدواج

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط