۲۳:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۷

اقتصادی

واریز سود سهام عدالت در خرداد | سامانه سهام عدالت را چک کنید

سود سهام عدالت در خرداد ماه واریز میشود اما زمان دقیق آن هنوز معلوم نیست

واریز سود سهام عدالت در خرداد | سامانه سهام عدالت را چک کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سود سهام عدالت نوعی کمک معیشتی میباشد که در سال به تعداد چند بار به حساب افرادی که در آن حساب دارند واریز میشود. سود سهام عدالت مخصوص تمامی افراد نیست فقط تعدای از افراد از این کمک معیشتی استفاده میکنند. سود سهام عدالت را خیلی از افراد به دنبال دریافتش هستند و هر لحظه در اخبار ها هستند تا از اخبار جاماندگان با خبرشوند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

اخباری راجع به سود سهام عدالت خرداد

سود سهام عدالت خرداد ۱۴۰۳؛ در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر واریز زود هنگام سود سهام عدالت منتشر شده است. واریز سود سهام عدالت در خرداد ماه کلید خورده است و به گفته مسئولان زیربط احتمال واریز سود سهام عدالت در خرداد ماه میسر شده است، تا جایی که عشقی، رییس سازمان بورس به تازگی درباره زمان واریز آن گفته و نوید داده است که امیدواریم در خرداد ماه آن را واریز کنیم

انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم ۲۴ اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۴۴۶ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۴۸۲ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی ۹۰۶ هزار تومان سود دریافت کردند.

سهام عدالت

سهام عدالت

زمان واریز سود سهام عدالت در خرداد ۱۴۰۳ مشخص شد

در این بین به دلیل بدقولی برخی شرکت‌ها، واریز این سود در دو مرحله انجام نشد و به مرحله سوم کشیده شد؛ در این رابطه ۲۸ فروردین ماه مجید عشقی رئیس سازمان اعلام کرد که «مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند آن را پرداخت کنند. این شرکت‌ها اکثراً با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود آن پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها را جمع آوری و مابقی سود آن را پرداخت کنیم. البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.»

با توجه به اینکه هنوز این سود واریز نشده است، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این ارتباط اعلام کرد که «علیه شرکت‌هایی که سود سهام عدالت ندادند، اقدام حقوقی صورت می‌گیرد.»

خاندوزی توضیح داد: سود آن سال ۱۴۰۱ در اسفند سال ۱۴۰۲ واریز شد، اما باقیمانده اندک دیگری نیز وجود دارد که سرجمع آن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است و عمدتاً سه دسته شرکت‌های فولادی، پالایشی و پتروشیمی هنوز به وظایف خود در پرداخت سود عمل نکرده‌اند.

وی گفت: سازمان بورس علیه آن دسته از شرکت‌ها که به تعهدات خود عمل نکردند اقدام حقوقی خواهد کرد. زیرا موضوع آن احقاق حق سهامداران خرد است. امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم این مساله به نتیجه برسد./خبر آنلاین

سامانه سهام عدالت

سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به نشانی www.sahamedalat.ir در دسترس مردم قرار دارد تا از طریق آن به‌راحتی بتوانند به جزئیات و اطلاعات مربوط به سهام عدالت خود، از جمله مشاهده دارایی سهام عدالت، دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این، افراد در صورت تمایل این امکان را دارند که با استفاده از سامانه سهام عدالت برای آزادسازی سهام عدالت خود اقدام کنند. از سال ۱۳۹۹ این امکان برای دارندگان سهام عدالت فراهم شد که سهام خود را بفروشند. بنابراین، در حال حاضر دارندگان این سهام هم امکان نگه‌داری سهام نزد خود را دارند و هم می‌توانند آن را بفروشند و واگذار کنند./منیبان

از کجا بفهمیم سود سهام عدالت واریز شده است؟

به میزان ارزش روز سهام عدالت هر فرد به حساب آن واریز شده است. افرادی که بخشی از پرتفوی خود را فروخته باشند، مبلغ کمتری دریافت کرده‌اند.

در صورتی که دارنده سهام عدالت هستید و سود دریافت نکرده‌اید، ابتدا موارد زیر را بررسی کنید.

عدم فعال بودن سامانه پیامکی بانک
در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید.
شماره حساب خود را وارد کرده باشید.
حساب ارائه شده مسدود و راکد نشده باشد.

در صورتی که علت عدم واریز وجه به دلایل بالا نبود، باید استعلام واریز سهام عدالت در سایت sahamedalat.ir را بگیرید.

پیگیری سهام عدالت با کدملی

افرادی که دارندگان سهام عدالت هستند و در سجام ثبت‌نام کرده‌اند اما سودی دریافت نکرده‌اند، با مراجعه به sejam.ir می‌توانند استعلام سود سهام عدالت با کدملی خود را دریافت کنند.

مراحل استعلام واریز سود سهام عدالت به شرح زیر است:

۱. در سامانه سجام وارد بخش «سهام عدالت» شوید. یا به طور مستقیم وارد سایت sahamedalat.ir گردید.

پیگیری-سود-سهام-عدالت-مطلب۰۱.jpg

۲. پس از وارد کردن شماره تلفن، یک کد تایید از طرف شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال می‌گردد.

۳. با ورود به صفحه اصلی، «وضعیت واریز سود» را انتخاب کنید. در این قسمت، مبلغ آن در سال ۱۴۰۱ و شماره شبا نمایش داده می‌شود.

در صورتی که وضعیت پرداخت آن نامشخص است، در قسمت «مشاهده و ویرایش پروفایل»، اطلاعات شخصی خود را تکمیل نمایید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط