18:00 - 1403/03/22

اجتماعی

هواشناسی /بارش شدید باران در راه این استانها/بارندگی تا کی ادامه دارد؟

هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی در اغلب استان ها هشدار داد. با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی امروز، در برخی استان‌ها تا روز جمعه شاهد بارش باران

بارش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از روز۱۰۰ هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی در اغلب استان ها هشدار داد. با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی امروز، در برخی استان‌ها تا روز جمعه شاهد بارش باران برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

هواشناسی /بارش شدید باران در راه این استانها/بارندگی تا کی ادامه دارد؟

هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی در اغلب استان ها هشدار داد. با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی امروز، در برخی استان‌ها تا روز جمعه شاهد بارش باران و وزش باد شدید خواهیم بود. جدیدترین اطلاعیه هواشناسی را در ادامه بخوانید.

سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌ها تا روز جمعه با صدور هشدار، از تشدید بارش‌ها در شمال غرب طی آخر هفته خبر داد.

 

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز دوشنبه در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، زنجان،گیلان، قزوین و ارتفاعات تهران و البرز رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک و ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی/تهرانی ها منتظر بارش‌های شدید طی روز های آتی باشید

هواشناسی /بارش شدید باران در راه این استانها/بارندگی تا کی ادامه دارد؟

این وضعیت سه‌شنبه در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، قم، غرب و جنوب اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و نیمه غربی مازندران روی می‌دهد. همچنین در مناطقی از قم، اصفهان و فارس نیز رگبار پراکنده گاهی با وزش باد شدید موقت پیش‌بینی شده است.

روز چهارشنبه در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی و در غرب گیلان و مناطقی از شمال شرق و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

پنجشنبه بر شدت بارش در شمال غرب کشور افزوده شده و گستره آن مناطقی از غرب مرکز استانهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال غرب و مرکز را فرا می‌گیرد. همچنین در ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان و غرب یزد نیز رگبار پراکنده گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید روی خواهد داد.

روز جمعه در مناطقی از شمال غرب، غرب استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، استانهای ساحلی دریای خزر، مرکز و ارتفاعات جنوب شرق رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

 

،‌ از امروز تا سه شنبه در برخی نقاط واقع در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، شرق، جنوب شرق و برخی نقاط در مرکز کشور وزش باد شدید و در نقاط مستعد پدیده گردوخاک پیش بینی می شود. این وضعیت چهارشنبه در نیمه شرقی و همچنین جنوب غرب و روز جمعه علاوه بر این مناطق در مناطقی از مرکز و جنوب غرب نیز روی می‌دهد. همچنین دوشنبه و سه‌شنبه شرایط تشکیل گردوخاک در کشور عراق و انتقال آن به غرب و جنوب غرب دور از انتظار نیست.

امروز و فردا شمال خلیج‌فارس مواج است. همچنین خلیج فارس در سواحل بوشهر از چهارشنبه تا جمعه به تناوب مواج است. تنگه هرمز از دوشنبه تا چهارشنبه و دریای عمان طی پنج روز آینده به تناوب مواج است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روز100

مطالب مرتبط