هزینه واکسن کرونا چقدر است؟

به گفته عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا و سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن ایرانی کووید ۱۹ قیمت واکسن ایرانی گرونا هر چه قدر که باشد دولت باید آن را خریداری کند و در اختیار مردم قرار دهد.

به گزارش اندیشه معاصر؛هزینه واکسن کرونا چقدر است؟ در ادامه توضیحات مینو محرز را بخوانید.

 

مینو محر، در خصوص ورود بیماری کرونا به موج چهارم و ضرورت تعطیلی تهران گفت: با توجه به شیوع بسیار زیاد این بیماری و افزایش مراجعه به بیمارستان‌ها، بستری و مرگ‌ومیر و همچنین این موضوع که ویروس غالبی که در جامعه در درحال حاضر در حال گردش است، ویروس جهش یافته انگلیسی است که قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، حتما توصیه می‌شود که حداقل ۵ تا ۷ روز تهران قرنطینه شود.

 

* نتایج مرحله اول واکسن کوو ایران برکت چه زمانی در نشریه‌های بین المللی منتشر می‌شود؟

 

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن ایرانی کرونا در پاسخ به این سوال که نتایج مرحله اول واکسن کوو ایران برکت چه زمانی در نشریه‌های بین المللی منتشر می‌شود؟، افزود: ما مقاله نتایج مرحله اول این واکسن را نوشته و تحویل داده ایم و این مقاله باید در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار گیرد، تا ببینیم  در کدام نشریه بین‌المللی منتشر می‌شود.

 

* واکسن کوو ایران برکت چه زمانی در اختیار عموم می‌گیرد؟

 

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا در پاسخ به سوال دیگری در این خصوص که واکسن کوو ایران برکت چه زمانی در اختیار عموم می‌گیرد؟، توضیح داد: به امید خدا در خرداد تا تیر ماه این واکسن به میزان تولیدی می‌رسد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند و واکسن برطبق اولویت بندی به افراد تزریق می‌شود.

 

وی ادامه داد: امیدواریم این واکسن هر چه سریع‌تر در دسترس قرار بگیرد چرا که در حال حاضر تهیه واکسن از دیگر کشورها دشوار است و همه کشورهای دنیا با کمبود واکسن رو به رو هستند و از این رو امیدواریم هر چه سریع‌تر تولیدات خود را به ثمر برسانیم تا بتوانیم هر چه زودتر مردم را واکسینه کنیم.

 

* هزینه واکسن کرونا چه قدر است؟

 

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن ایرانی کرونا در پاسخ به این سوال که قیمت واکسن کوو ایران چه قدر است؟، بیان کرد: از  قیمت این واکسن اطلاعی ندارم، اما قیمت این واکسن هر چه قدر که باشد دولت باید آن را خریداری کند و در اختیار مردم قرار دهد چرا که مردم در شرایط اپیدمی نباید هزینه‌ای برای واکسن پرداخت کنند.